آموزش

آموزش بازی Overwatch 2 – قسمت اول: نکات و ترفند‌های شروع

آموزش بازی Overwatch 2
نویسنده : دانیال نوروزی۱۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شوتر این روزها، بازی Overwatch 2 است. ما در این مطلب آموزش بازی Overwatch 2 قصد داریم تا نکات و ترفندهایی برای شروع را به شما بگوییم تا بتوانید تجربه بهتری از انجام بازی داشته باشید.

بازیکنان جدیدی که به Overwatch 2 می‌آیند و تجربه بازی کردن Overwatch 1 را ندارند ممکن است کمی شوکه شوند. در اینجا مجموعه‌ای از چیزهایی که مبتدیان باید بدانند گردآوری شده. ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما ارزش وقت گذاشتن برای یادگیری را دارد.

Overwatch 2 سرانجام پس از یک فرایند توسعه طولانی و دشوار منتشر شد. با توجه به اینکه بازی اکنون رایگان است، این فرنچایز رقابتی FPS بلیزارد احتمالاً افراد تازه‌وارد بیشتری را به بازی جذب خواهد کرد و بسیاری ممکن است در مورد اینکه در بازی چه اتفاقی می‌افتد و چگونه باید بازی کنند کاملاً گیج شوند.

خبر خوب این است که Overwatch 2 نسبت به Overwatch 1 به یک بازی سریع تبدیل شده است، به این معنی که نیاز کمتری به برنامه‌ریزی استراتژیک و نظم و دقت وجود دارد و فضای بیشتری برای آن دسته از حرکات انفرادی که از نظر مکانیکی مخاطره‌آمیز و سخت هستند، بیشتر است. اگر هرگز Overwatch اصلی را بازی نکرده‌اید، نکات زیر به کارتان خواهد آمد.

آموزش بازی Overwatch 2

8- با “هیرو”های آسان‌تر شروع کنید

این اولین توصیه برای اکثر افرادی که با بازی‌های مبتنی بر کاراکتر رقابتی آشنا هستند، بدیهی است. مبتدی‌ها همیشه باید با کاراکترهای آسان‌تر (که در این بازی هیرو نام دارند) شروع کنند تا بتوانند در یک بازی معمولی شانس داشته باشند. برخی از هیروهای آسان Overwatch 2 عبارت‌اند از Moira، Mercy، Soldier 76 و Reinhardt. این هیروها تا حدودی گیم‌پلی آسان‌گیرتر و قابلیت بقای مناسبی دارند پس هنگام بازی کردن آن‌ها دیرتر کشته می‌‎شوید و فرصت بیشتری برای یادگیری بازی دارید.

هنگامی که بازیکنان شروع به درک کلیت بازی کنند، می‌توانند مجموعه هیروهای خود را گسترش دهند. به طور کلی توصیه نمی‌شود که فقط یک هیرو را یاد بگیرید و آن را تقویت کنید، بلکه در دسته‌ای از آن‌ها تخصص پیدا کنید. تانک‌ها، ساپورت‌ها و هیرو‌های DPS همگی نقش‌ و سبک‌های بازی متفاوتی دارند و در Overwatch 2 قابلیت‌های منفعل جدیدی نیز به آن‌ها اضافه شده که زنده ماندنشان کمک کند.

آموزش بازی Overwatch 2

7- ترکیب تیمی مناسب برای بردن داشته باشید

ترکیب تیم در Overwatch 2 بسیار مهم است. داشتن ترکیبی مناسب از شخصیت‌ها در یک تیم، به همراه بازیکنانی که تا حدودی می‌دانند چه کار می‌کنند، یک مزیت بزرگ است. بسیاری از هیروها با یکدیگر ترکیب خوبی می‌سازند و بهره بردن هم‌زمان از آن‌ها حیاتی است.

برخی از هیروها برخی دیگر را خنثی خواهند کرد، بنابراین مطمئن شوید که هیروهایی را انتخاب کنید که نه تنها می‌توانند از سایر هیروهای تیم حمایت کنند، بلکه می‌توانند هیروهای تیم دشمن را نیز مجازات کنند. به‌عنوان مثال، اگر تیم یک Genji داشته باشد که در حال حاضر یک DPS قوی است، بازیکنان می‌توانند با برداشتن Ana و ترکیب کردن ultimateهای این دو از او حمایت کنند. یک DPS دوربرد ممکن است از داشتن یک Mercy به همراه خودش استفاده زیادی ببرد. اگر هیروهای DPS در تیم بسیار چابک هستند و دوست دارند به‌سرعت وارد درگیری شوند، بازیکنان تانک می‌توانند D.Va یا Winston را انتخاب کنند تا آن‌ها نیز بتوانند به همان سرعت وارد درگیری شوند.

آموزش بازی Overwatch 2

6- نقشه را درک کنید

یکی از طولانی‌ترین چالش‌های پیش روی بازیکنان جدید، آشنایی با تمام نقشه‌ها و گوشه و کنار آن‌ها است. نقشه‌های Overwatch 2 با توجه به اینکه بازی نسبت به قبل سریع‌تر شده است، بسیار بزرگ به نظر می‌رسد، اما این نقشه‌ها مکان‌های بسیار عالی برای برتری استراتژیک و مسیرهایی برای تغییر موضع برای تیم‌ها فراهم می‌کنند.

مخصوصاً برای بازیکنان DPS و هیروهای با برد طولانی‌تر، شناخت نقاط امنی که دارای خطوط دید عالی هستند، ضروری است، همچنین در صورتی که مورد توجه و حمله حریف قرار بگیرند، شناخت مکان‌هایی برای کاور گرفتن نیز به کار می‌آید. بهترین راه برای رسیدن به هدف همیشه راه رفتن در مسیر اصلی نیست. در واقع، در اکثر موقعیت‌ها، این مسیر هرگز بهترین مسیر نیست؛ بنابراین، در نقشه‌ها قدم بزنید و در حین لذت بردن از Quick Play، آن‌ها را بهتر بشناسید.

آموزش بازی Overwatch 2

5- گیم مودها را درک کنید

یک موضوع دیگر برای یادگیری تدریجی، عادت کردن به حالت‌های مختلف بازی در Overwatch 2 است. در بازی‌های Competetive و Quick play، بازیکنان می‌توانند انتظار داشته باشند که در یکی از حالت‌های بازی زیر قرار بگیرند:

Push: یک حالت بازی جدید برای OW2 که در آن بازیکنان باید یک ربات را اسکورت کنند. تیمی که بیشترین پیشروی را در پایان زمان مسابقه داشته باشد برنده می‌شود.

Escort: بازیکنان باید یا محموله‌ای را اسکورت کنند یا دشمن را از اسکورت محموله‌شان باز دارند. دو ایست بازرسی وجود دارد که مسابقه را تمدید می‌کند. اگر تیم مهاجم محموله را تا خط پایان اسکورت کند، برنده می‌شود.

Control: بازیکنان باید ناحیه‌ای را بگیرند و آن را نگه دارند تا پیشروی تیمشان به 100٪ برسد. پس از تسخیر ناحیه، بازیکنان نیازی به ایستادن روی آن ندارند، مگر اینکه دشمن در آن ناحیه پا بگذارد. تیم برنده تیمی است که قبل از دیگری به 100% پیشروی دست یابد. سه راند در گیم مود کنترل وجود دارد و به‌صورت best of 3 بازی می‌شود.

Hybrid: ترکیبی از کنترل و اسکورت، بازیکنان ابتدا باید به نقطه‌ای حمله کنند که توسط تیم دیگر دفاع می‌شود. پس از گرفتن آن ناحیه، یک محموله تولید می‌شود که باید تا خط پایان همراهی شود. اگر محموله به مکان نهایی برسد، تیم مهاجم برنده می‌شود.

این توضیحات ممکن است هنوز برایتان کمی پیچیده باشند، بنابراین بهترین راه برای یادگیری این است که به‌سادگی بازی را انجام دهید. حالت بازی کاملاً وابسته به نقشه است، بنابراین اگر بازیکنان در صف King’s Row قرار بگیرند، می‌دانند که همیشه یک مسابقه ترکیبی بازی خواهند کرد.

آموزش بازی Overwatch 2

4-موضع‌گیری و جابه‌جایی خوب را تمرین کنید

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در Overwatch 2 پایین بودن TTK (زمان برای کشتن) است. این به این معنی است که در اکثر مبارزات، بازیکنان به دلیل نبود تانک دوم و آسیب‌پذیری ساپورت خود، نمی‌توانند مدت زیادی در درگیری دوام بیاورند. برای بازیکنان جدید، این نباید مشکل بزرگی باشد، زیرا آن‌ها گیم‌پلی جدید را به صورتی ذاتی و سریع یاد خواهند گرفت.

داشتن موضع مناسب و حرکات خوب در Overwatch 2 کاملاً حیاتی است. این به این معنی است که اطمینان حاصل کنید همیشه یک خروجی برای عقب‌نشینی دارید که می‌توانید تیم و دشمن خود را ببینند اما همچنان کاور مناسبی داشته باشید و از اسنایپر و تانک حریف در امان بمانید.

آموزش بازی Overwatch 2

3-سعی کنید گروهی حرکت کنید

Overwatch 2 هنوز یک بازی تیمی است، اگرچه در مقایسه با نسخه قبلی خود، به تلاش‌های انفرادی بازیکنان بهتر پاداش می‌دهد. بازیکنان همچنان باید تا حدودی به عملکرد تیم خود تکیه کنند و همیشه وابسته به عملکرد تیم خود خواهند بود. این بدان معناست که وارد شدن و کشتن چند نفر در حالی که تیم شما مرده است معمولاً هیچ سودی ندارد.

خیلی بهتر است که پس از یک مبارزه تیمی شکست خورده، سریع با گروه خود جمع شوید تا اینکه در مقابل یک حریف قدرتمند بالقوه یکی‌یکی کشته شوید. تعداد افراد همیشه یک مزیت بزرگ در بازی خواهد بود، بنابراین مطمئن شوید که فقط زمانی درگیر شوید که تیم شما کامل حضور داشته باشد و همه (یا حداقل مهم‌ترین هیروها و توانایی‌هایشان) بتوانند در مبارزه سهیم باشند.

آموزش بازی Overwatch 2

2- ارتباط تیمی بهترین راه برای برنده شدن است

از آنجایی که کار تیمی بسیار مهم است، ارتباط گرفتن نیز عنصری کلیدی است. داشتن میکروفون و صحبت کردن در چت صوتی بهترین راه برای انجام این کار است، اگر بازیکنان بتوانند در یک محیط رقابتی با زبان تند برخی از بازیکنان کنار بیایند.

با این حال، خوشبختانه، Overwatch 2 در حال حاضر دارای یک سیستم پینگ است که برای بازیکنانی که احساس راحتی نمی‌کنند با غریبه‌ها صحبت کنند بسیار مفید است. این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا دشمنانی را که ممکن است شناسایی کنند برچسب بزنند یا فقط ارتباطات اولیه را ایجاد کنند.

علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند چرخ ارتباطی خود را از چند گزینه در منوی تنظیمات، از «گروه‌بندی» تا «حمله» و هر چیز دیگری که به ذهنشان می‌رسد، به دلخواه خود تغییر دهند. از این ویژگی‌ها استفاده کنید، زیرا دانش در این بازی قدرت است و بازیکنی که ارتباط برقرار نمی‌کند می‌تواند برای کل تیم عذاب باشد.

آموزش بازی Overwatch 2

1-از زمان آماده شدن قابلیت‌های حریف و  ultimateهایشان آگاه باشید

هنگامی که بازیکنان از نظر تکنیکی با Overwatch 2 احساس راحتی بیشتری کردند و چند نقشه را مانند کف دستشان شناختند، باید تلاش کنند تا همه هیروها را امتحان کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با هر هیرو و توانایی‌ها و آلتیمیت‌های آنها بهتر آشنا شوند.

توانایی‌های هر قهرمان و نرخ شارژ شدن آلتیمیت‌شان متفاوت است، و بزرگ‌ترین مهارت برای یک بازیکن متوسط تکنیکی این است که استفاده از قابلیت‌ها  و زمان استفاده حریف از ultimateهایشان را به طور یکپارچه ردیابی کند. این کار به تمرین زیادی نیاز دارد، اما هر چه بازیکنان زودتر شروع کنند، در دراز مدت بهتر خواهند شد.

نه تنها بازیکنان این مزیت را خواهند داشت که دقیقاً بر اساس توانایی‌هایی که حریف در اختیار خود دارد می‌دانند چگونه در مبارزه بعدی شرکت کنند، بلکه می‌توانند به طور مداوم در دوئل‌ها در برابر هیروهای دشمن، صرفاً با استفاده از دانشی که نسبت به هیروی حریف دارند، پیروز شوند.

دیدگاهتان را بنویسید