بازی

راهنمای بازی Rainbow Six Seige – بخش اول – شروع بازی

نویسنده : دانیال نوروزی۳۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

هنگام شروع بازی Rainbow Six Seight، ممکن است بخواهید فقط بر روی تیراندازی خود تمرکز کنید. این یک تمایل کاملا طبیعی است و اکثر بازیکنان بازی‌های شوتر اول شخص همین کار را می‌کنند؛ اما واقعیت این است که Rainbow Six Siege یک بازی تیرانداز تیمی بسیار پیچیده است و برای حرفه‌ای شدن در آن به مهارت‌های بیشتری نیاز دارید. شما باید دانش نقشه، حس بازی، تاکتیک، جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات و همچنین ارتباط با بازیکنان دیگر را تا حد زیادی یاد بگیرید. در این مقاله قصد داریم نکات کاربردی اولیه برای شروع بازی Rainbow Six Seige را به شما آموزش دهیم.

نکات فنی برای شروع بازی Rainbow Six Seige

در این بخش از راهنمای، بر بهبود گیم‌پلی و مهارت‌های مکانیکی شما در Rainbow Six Siege تمرکز می‌کنیم.

پریفایر

پریفایر (Pre-fire) به معنای تیراندازی قبل از داشتن یک خط دید واضح بر روی دشمن است. برای انجام این کار، شما موقعیت دشمن را حدس می‌زنید و در اسرع وقت شلیک می‌کنید. پریفایر یک مزیت بزرگ دارد و آن کاهش زمان واکنش است زیرا شما برای تیراندازی منتظر دیدن دشمن نمی‌مانید؛ بنابراین، احتمال برنده شدنتان در مبارزات بیشتر می‌شود. اگر اطلاعاتی در مورد حضور احتمالی دشمن در یک مکان خاص دارید، درنگ نکنید و به آن نقطه شلیک کنید.

از سریع دویدن خودداری کنید

دویدن بیش از حد یکی از برجسته‌ترین اشتباهات بازیکنان در Rainbow Six Siege است که نه‌تنها بازیکنان جدید بلکه بازیکنان حرفه‌ای هم گاهی اوقات انجام می‎‌دهند. دویدن زیاد چندین عیب دارد. اول، شما نمی‌توانید در حین دویدن از ADS (کلیک راست) استفاده کنید؛ بنابراین، اگر دشمنی ADS باشد، شانس برنده شدنش بیشتر از شما می‌شود. دوم اینکه دویدن سروصدای زیادی ایجاد می‌کند و Rainbow Six Siege یک بازی شوتر اول شخص متکی بر صدا است؛ بنابراین فقط زمانی شروع به دویدن کنید که مطمئن هستید هیچ دشمنی در نزدیکی شما نیست. به این نکته هم توجه کنید که نقشه‌های R6 Siege خیلی بزرگ نیستند و اکثر اوقات نیازی به دویدن سریع پیدا نخواهید کرد.

گوشه‌ها را چک کنید

به امید اینکه حریف آماده نیست یا کسی منتظر شما نیست، به داخل اتاق حمله نکنید، مگر اینکه اطلاعات مطمئنی در مورد وضعیت اتاق داشته باشید. با این حال بهتر است گوشه‌های اتاق را ترجیحاً در ADS بررسی کنید. منتظر دشمن باشید و مکان‌ها را به‌صورت کامل بررسی کنید. انجام این کار شما را از بسیاری از مرگ‌های غیرضروری نجات می‌دهد و به یک عادت عالی در بازی R6 Siege تبدیل می‌شود.

هدف پایین دید یا ADS

هنگام بررسی گوشه‌ها یا حفظ موقعیت باید بیشتر اوقات در حالت ADS باشید. حالت Hipfire (کلیک چپ) در بازی Rainbow Six Siege بسیار ضعیف است و رسیدن به موقعیت ADS زمان می‌برد. اگر به ADS عادت کنید، به طور قابل‌توجهی در مبارزات مسلحانه پیروز خواهید شد.

به سمت سر دشمنان هدف بگیرید

بازیکنان جدید یا افراد رده پایین‌تر معمولا تمایل دارند به سمت سینه یا حتی بدتر از آن، زمین را هدف بگیرند. بازی Rainbow Six Siege بدون در نظر گرفتن اسلحه و انتخاب اپراتور، یک مکانیک کشتن راحت دارد و آن ضربه مستقیم به سر است؛ بنابراین، هدف‌گیری به سمت سر بهترین راه برای اطمینان از پیروز شدن در درگیری‌ها است. این یکی از مهم‌ترین نکات قابل توجه برای بهتر شدن در بازی به‌حساب می‌آید زیرا دقت هدف شما هرگز 100٪ ثابت نیست. قرار دادن تیر ضربدری خود به سمت سر، نیاز به تنظیم هدف را به‌صورت عمودی در هنگام درگیری با دشمن برطرف می‌کند. در نتیجه، شما از کاهش زمان واکنش بهره‌مند می‌شوید و همچنین شانس آسیب زدن به سر دشمن را افزایش می‌دهید.

از تخریب پذیری وسایل محیط استفاده کنید

یکی از منحصربه‌فردترین جنبه‌های گیم‌پلی Rainbow Six Siege، تخریب‌پذیری پیشرفته محیط‌های بازی است. شما می‌توانید دیوارها، کف زمین و سقف‌ها را از بین ببرید و همچنین می‌توانید از میان اشیای موجود در نقشه تیراندازی کنید. دیوارها در بازی R6 Seige به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

 • نرم: با گلوله قابل نفوذ است و می‌توان با استفاده از ابزارهای مختلف مانند Breaching charges، Sledge’s Hammer، Ash’s Breaching rounds و غیره آن‌ها را به طور کامل از بین برد.
 • تخریب ناپذیر: با گلوله قابل نفوذ نیست و با وسایل از بین نمی‌رود.
 • تقویت شده: هر مدافع دارای 2 تقویت کننده است که دیوارهای نرم را به دیوار تقویت شده تبدیل می‌کند. چنین دیواری را نمی‌توان با شلیک گلوله‌های «نرم شکن» مانند شارژر، چکش، نارنجک‌های ضربه‌ای زوفیا و غیره از بین برد. تنها اپراتورهای هارد بریچر مانند ترمیت و هیبانا قادر به ایجاد شکاف در سطوح تقویت‌شده هستند.

قابلیت تخریب زمین و سقف را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 1. غیر قابل تخریب: با گلوله و ابزار قابل نفوذ نیست.
 2. تا حدی تخریب پذیر: این گونه کف‌پوش‌ها دارای تیرهای فلزی هستند که قابل تخریب نیستند. بازیکنان لای زمین تیراندازی کنند و ابزارهای نفوذی در آنها سوراخ ایجاد می‌کنند. Soft Breacherها در ایجاد سوراخ در چنین سطوحی مهارت فوق‌العاده‌ای دارد. از این سطوح در درجه اول برای حفظ کنترل در یک منطقه استفاده می‌شود.
 3. دریچه‌های تقویت نشده: بافت همه دریچه‌ها به طور پیش‌فرض نرم است و می‌توان با تفنگ ساچمه‌ای، مواد منفجره یا ابزارهای منحصربه‌فرد آن‌ها را از بین برد. هنگامی که دریچه خراب شود، بازیکنان می‌توانند از آن برای پرش به پایین یا حفظ موقعیت خود استفاده کنند.
 4. دریچه‌های تقویت‌شده: مانند دیوارهای تقویت‌شده، چنین دریچه‌ای را نمی‌توان با تکنیک‌های تخریب ساده از بین برد. تنها اپراتورهایی که می‌توانند آنها را باز کنند Hard Breacherها هستند.

از همه زوایای نقشه استفاده کنید

 • به دست آوردن کنترل عمودی به معنای استفاده از سقف، زمین یا دریچه‌ها برای درگیری با دشمن از زاویه عمودی است. شما به کمک محیط‌های قابل تخریب موجود و طراحی نقشه‌های چند سطحی در Rainbow Six Siege، به‌راحتی در موقعیت بهتری از حریفان خود قرار بگیرید. برای این کار می‌توانید از بالا (با تخریب زمین) یا از پایین (با ایجاد زاویه در سقف) بازی کنید.
 • یادگیری مکان و نحوه استفاده از مبارزه عمودی مطمئناً زمان می‌برد و برای انجام آن به دانش نقشه پیشرفته‌تری نیاز است. بهترین شخصیت‌های برای بازی عمودی باک، اسلج، زوفیا، جاکال و اش هستند.

تفنگ خود را زیاد بارگذاری نکنید

 • وقتی خشاب تفنگتان کمی خالی می‌شود، در برابر وسوسه بارگذاری مجدد مقاومت کنید. اگر به‌تازگی از درگیری خارج شده‌اید یا دشمنی را کشته‌اید، چند ثانیه صبر کنید. انتظار داشته باشید که دشمنان به شما فشار بیاورند. فقط زمانی که مطمئن هستید در منطقه امنی قرار دارید، تفنگ خود را بارگذاری کنید. اگر چند گلوله در اسلحه‌تان باقی مانده است، از آن‌ها برای برنده شدن در یک درگیری دیگر استفاده کنید.
 • ممکن است بپرسید “اگر گلوله‌های من در مرحله اولیه تمام شود چه؟” در این موقع، باید به سلاح ثانویه خود استفاده کنید تا زمانی که برای بارگیری مجدد ایمن شوید. سلاح‌های ثانویه نسبت به سلاح‌های اولیه قدرت کمتری دارند، اما استفاده از آن‌ها بسیار بهتر از نداشتن اسلحه است.

دیدگاهتان را بنویسید