آموزش

دریافت قبض برق از طریق پیامک با شماره بدنه کنتور

دریافت قبض برق از طریق پیامک با شماره کنتور
نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

با الکترونیکی شدن قبوض برق، دیگر قبض کاغذی برای مشترکین ارسال نمی‌شود و این موضوع سبب شده است تا بسیاری از مشترکین برای دریافت قبض با مشکل مواجه شوند.

اما اداره‌ی برق تدابیر زیادی اندیشیده است تا کاربران بتوانند بدون دردسر به قبض برق خود دسترسی داشته باشند؛ یکی از این راه‌ها دریافت قبض برق از طریق پیامک است که در این پست به طور کامل نحوه استفاده از این راه را با شما درمیان می‌گذاریم. اگر قصد دریافت قبض برق از طریق پیامک با شماره بدنه کنتور را دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه همراه مگ تک باشید.

دریافت قبض برق از طریق پیامک با شماره کنتور

دریافت قبض برق به صورت الکترونیکی راه‌های مختلفی دارد. اما به دلیل این‌که تمام مشترکین از گوشی هوشمند بهره‌مند نیستند، دریافت قبض از طریق پیامک با شماره کنتور، یک راه حل عالی به نظر می‌رسد.


پیدا کردن شماره کنتور

به کنتور برق مراجعه کنید و به اعداد نوشته شده روی آن دقت کنید، یک رشته عدد که معمولا پایین کنتور است را پیدا کنید؛ این عدد شماره کنتور شما است. توجه داشته باشید که کنتورهای قدیمی بارکد ندارند و باید در قسمت پایینی آن‌ها عدد را پیدا کنید.


دریافت قبض برق از طریق شماره پیامک با شماره کنتور

برای دریافت قبض برق از طریق پیامک با شماره کنتور، کافی است شماره‌ی کنتور خود را به همراه 3 * به شماره 500040121 ارسال کنید و منتظر بمانید تا شناسه‌ی قبض برای شما ارسال شود.

پس از این‌ که شناسه‌ی قبض را دریافت نمودید می‌توانید از طریق موبایل بانک، عابربانک و تلفن‌بانک برای پرداخت قبض برق خود اقدام کنید.


استفاده از سامانه برق من

یکی از جدیدترین خدمات ارائه شده توسط اداره برق، سامانه برق من است. شما می‌توانید از طریق این سامانه، تمامی امور مربوط به مدیریت مالی برق خانه یا محل کار خود را به صورت کاملا کاربر پسند و راحت انجام دهید.


کلام پایانی

با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های سنتی رو به پایان هستند و عصر جدید، عصر انجام کارهای ضروری به صورت غیرحضوری است. تفاوتی ندارد خرید سوپر مارکتی، کالای الکترونیکی یا پرداخت قبوض؛ همه چیز به صورت غیرحضوری و الکترونیکی، بدون نیاز به حضور فرد در مکان مشخصی انجام می‌شود و این مزیت اصلی عصر تکنولوژی است.

در این مطلب تلاش کردیم تا به شما نحوه دریافت قبض برق از طریق پیامک با شماره بدنه کنتور را آموزش دهیم.

سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید