سیم کارت

استعلام شارژ اینترنت همراه اول با چندین روش مختلف

استعلام شارژ اینترنت همراه اول با چندین روش مختلف
نویسنده : مهدیه۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

آسان ترین راهی که می توانید با آن میزان حجم باقی مانده اینترنت سیم کارت همراه اول خود را چک کنید استفاده از کد دستوری USSD می باشد. تنها لازم است بر روی صفحه شماره گیر تلفن همراه خود کد #0*100* و یا کد #320*10* را شماره گیری کنید. در ادامه این مطلب به طور مفصل تمام مسیرهایی که می توانید با آن حجم مانده اینترنت خود را مشاهده نمایید را نوشته ایم.

روشهای مختلف استعلام شارژ اینترنت همراه اول

1. استعلام شارژ اینترنت همراه اول با اپ همراه من

یکی از راه هایی که می توان برای استعلام شارژ اینترنت همراه اول استفاده کرد این است که در گوشی خود برنامه یا اپ همراه من نصب کنید و از این طریق از باقی مانده شارژ اینترنت همراه اول خود مطلع شوید. همچین شما می توانید از طریق این اپ خرید شارژ، خرید بسته های اینترنتی، انتقال اعتبار و غیره را هم انجام دهید. توجه داشته باشید اگر می خواهید با این برنامه از باقی مانده شارژ اینترنت خود مطلع باشید باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

استعلام شارژ اینترنت همراه اول با چندین روش مختلف

2. استعلام شارژ اینترنت همراه اول با پیامک

یکی از ساده ترین روش هایی که می توان از استعلام یا باقی مانده شارژ اینترنت همراه اول خود مطلع شد پیامک است. اگر به اینترنت دسترسی ندارید می توانید عدد صفر را به صورت انگیلسی یا لاتین به سامانه 8080 ارسال کنید و بعد از مدتی پیامکی برای شما ارسال می شود که از وضیعت باقی مانده شارژ اینترنت خود مطلع می شوید.

3. استعلام شارژ اینترنت همراه اول با کد دستوری

استعلام شارژ اینترنت همراه اول با کد دستوری یکی دیگر از ساده ترین و راحت ترین روش ها است که از باقی مانده اینترنت خود اطلاع می یابید. برای استفاده از این روش کافی است کد دستوری #0*100* یا #320*10* را شماره گیری کنید پیامکی از وضعیت استعلام شارژ اینترنت همراه اول خود اطلاع می یابید. این روش نیازی به اینترنت ندارد و می توانید بدون دسترسی به اینترنت و به صورت افلاین از وضعیت اینترنت خود اطلاع داشته باشید.

4. استعلام شارژ اینترنت همراه اول از طریق سایت همراه اول

آخرین روشی که می توانید از باقی مانده شارژ اینترنت همراه اول خود اطلاع پیدا کنید باید به سایت همراه اول مراجعه کنید که به روش زیر می باشد، این روش هم باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

  1. ابتدا وارد سایت همراه اول به آدرس my.mci.ir شوید.
  2. شماره تلفن خود را وارد کرده پس از دریافت کد یکبار مصرف که یک کد چهار رقمی است آن را وارد کادر مربوطه کرده بعد وارد سایت می شوید.
  3. پس از ورود به سایت از باقی مانده شارژ اینترنت خود اطلاع پیدا کنید. اگر از قبل وارد سایت شده اید فقط رمز و ورود شماره تلفن خود را وارد نماید دیگر نیازی به رمز یکبار مصرف نیست.
استعلام شارژ اینترنت همراه اول با چندین روش مختلف

اینترنت همراه اول

اینترنت همراه اول به صورت بسته های اینترنتی است که در چند مدل یا نوع می باشد که به سلیقه و ظرفیت مصرف شما بستگی دارد، که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره شده است.

بسته های اینترنت همراه اول به صورت کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود که هر کدام از این گزینه ها به چند بخش تقسیم می شوند.

بسته های اینترنتی کوتاه مدت همراه اول به صورت روزانه و هفتگی (از کمتر از 500 مگ تا 6 گیگ )عرضه می گردد.
بسته های اینترنتی بلند مدت همراه اول به صورت یک ماهه (از 1 گیگ تا 7 گیگ)، دوماهه، چهار ماهه و نا محدود تقسیم می شود.

می توانید بسته های اینترنتی را هم با استفاده از کد دستوری، آپ یا برنامه همراه من و سایت همراه اول بنا به سلیقه، مدت اعتبار و ظرفیت اینترنت خریداری کنید و استفاده نمایید.

یک نوع بسته اینترنتی همراه اول هم موجود است که مختص مشترکینی است که تازه سیم کارت دائمی یا اعتباری خود در 30 روز گذشته را فعال و ثبت نام کرده اند.

نوع دیگر بسته اینترنتی همراه اول که به مدار فیروزه ای معروف است به این صورت است که بسته های اینترنت با بسته های مکالمه کوتاه مدت (ساعتی) ادغام شده است.

  • قیمت آن ها بر اساس مکان های مختلف و ساعت متفاوت است.
  • این بسته ها را در هر ساعتی می توانید در دسترس داشته باشید و برای مشترکین دائمی و اعتباری می باشد.
  • بسته مکالمه در مدار فیروزه ای برای مکالمه درون شبکه ای می باشد و به غیر از آن با تعرفه عادی حساب می گردد.
  • بسته دیتا مدار فیروزه ای و بسته مکالمه مدار فیروزه ای را می توان همزمان با هم فعال سازی کرد.
  • بسته های مدار فیروزه ای به علت کوتاه مدت در اولویت مصرف نسبت به بقیه بسته ها هستند.
  • این بسته ها را نمی توانید تا زمانی که بسته قبلی تمام شده باشد بسته جدیدی را فعال کنید. پس باید در مصرف آن دقت کنید زیرا بعد از اتمام تعرفه آن به صورت عادی حساب می گردد.
  • برای آگاهی از این بسته ها کافی است از کد دستوری #121* استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید