سیم کارت

رومینگ ایرانسل در ترکیه؛ نحوه فعال کردن و هزینه ها

رومینگ ایرانسل در ترکیه؛ نحوه فعال کردن و هزینه ها
نویسنده : ساناز محمدی۱۰ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

ترکیه رایح ترین مقصد خارجی ایرانیان برای سفر و در لیست کشورهای رومینگ ایرانسل قرار دارد. فعال کردن رومینگ ایرانسل در ترکیه ساده ترین راه حل برای ارتباط با نزدیکان است که به راحتی با وارد کردن کد، با استفاده از ایرانسل من و یا از طریق تنظیمات گوشی انجامی می شود. برای آشنایی بیشتر با رومینگ ایرانسل در ترکیه؛ نحوه فعال کردن و هزینه ها همراه مگ تک باشید.

یکی از 158 کشوری که امکان استفاده از رومینگ ایرانسل در آن وجود دارد، ترکیه است. فرقی نمی کند از سیم کارت دائمی یا اعتباری ایرانسل استفاده می کنید، با سفر به ترکیه و خارج شدن از محدوده جغرافیایی کشور، خط ایرانسل شما غیرفعال می شود اما رومینگ ایرانسل شرایطی را فراهم کرده تا در ترکیه هم بتوانید بدون تعویض سیمکارت از همه خدمات ایرانسل از جمله تماس، پیامک، و اینترنت پر سرعت G4 استفاده کنید. در ادامه با نحوه فعال کردن رومینگ ایرانسل در ترکیه و هزینه های آن آشنا خواهید شد.


فعال كردن رومينگ ايرانسل در تركيه

اگر قصد استفاده از رومینگ ایرانسل در ترکیه را دارید، باید پیش از سفر برای این کار اقدام کنید و گوشی و سیمکارت ایرانسل خود را در حالت رومینگ قرار دهید. بعد از فعالسازی رومینگ ایرانسل در استانبول یا سایر شهرهای ترکیه براحتی می توانید با دیگران تماس بگیرید و یا پیامک ارسال کنید.

نحوه رومینگ ایرانسل در ترکیه

کد رومینگ ایرانسل #1*1111* می باشد و با وارد کردن این کد در صفحه شماره گیر گوشی، پیامی برای شما ارسال می شود که ازموفقیت آمیز بودن فعالسازی سرویس رومینگ ایرانسل خبر می دهد.

مشکل بسیاری از افرادی که به ترکیه سفر می کنند این است که امکان فعالسازی رومینگ ایرانسل بعد از سفر برای آنها وجود ندارد. برای حل این مشکل می توانید از طریق یکی از آشنایان خود در ایران با اپراتور ایرانسل ارتباط برقرار کنید و در خواست کنید تا رومینگ ایرانسل برای ترکیه را روی سیمکارت شما فعال کنند.

 • بعد از وارد کردن کد فعال سازی رومینگ ایرانسل در ترکیه و فعالسازی آن، برای تماس با ایران ابتدا کد 0098 را وارد کرده و سپس شماره موبایل مورد نظر را بدون صفر وارد کنید: 0098912
 • اگر فردی بخواهد از ایران با خط ایرانسل شما در ترکیه تماس بگیرد، باید شماره شما را به حالت عادی شماره گیری نماید. مثلا 0912… .. ..
 • شخصی که قصد تماس با شما از کشور دیگر(به جز ایران و ترکیه) را دارد، باید کد 0098 را شماره گیری کند و سپس شماره شما را بدون صفر وارد نماید. مثلا 0098912
 • همچنین شما برای تماس با فردی که در کشوری به غیر از ترکیه و ایران قرار دارد، برقراری تماس به همین شکل است. باید کد کشور مورد نظر را شماره گیری کرده و شماره شخص را بدون صفر وارد کنید: 0098912
 • بعد از فعال کردن رومینگ ایرانسل در ترکیه برای تماس با شخص دیگر در ترکیه، شماره گیری را به روش معمول همان کشور انجام دهید. چرا که با رومینگ کردن ایرانسل، خط شما به یکی از خط های ترکیه تبدیل می شود.

در برخی از پروازهای ترکیه می توانید از قابلیت رومینگ ایرانسل در پرواز استفاده کنید و به محض بلند شدن هواپیما با نزدیکان خود در تماس باشید.

برای فعال کردن رومینگ ایرانسل ترکیه از طریق تنظیمات گوشی وارد setting شوید، گزینه network را انتخاب کنید و با ضربه زدن بر روی گزینه carrier، اپراتور مورد نظر خود را انتخاب کنید.


خرید بسته رومینگ ایرانسل ترکیه

کد خرید بسته رومینگ ایرانسل #3*111* می باشد. برای خرید بسته رومینگ ایرانسل ترکیه می توانید کد دستوری #3*111* را وارد کنید و یا از طریق ایرانسل من اقدام کنید.


فعال سازی رومینگ ایرانسل در ترکیه با ایرانسل من

برای فعالسازی بسته رومینگ ایرانسل در ترکیه با ایرانسل من به روش زیر عمل کنید:

 1. ورود به ایرانسل من

  برنامه ایرانسل من را باز کنید یا وارد سایت رسمی ایرانسل من شوید

 2. ورود به بخش محصولات و خدمات

  در بخش محصولات و خدمات، گزینه خدمات مکالمه و سپس رومینگ را انتخاب کنید

  استفاده از رومینگ ایرانسل در ترکیه

 3. وارد کردن اسم ترکیه در بخش سرچ

  در بخش سرچ اسم ترکیه را وارد کنید

  خرید بسته رومینگ ایرانسل

 4. مشاهده تعرفه ها

  با وارد کردن اسم ترکیه در کادر خالی تعرفه های رومینگ ترکیه به شما نمایش داده می شود که شامل دو بخش مکالمه، پیامک و اینترنت آزاد و بسته های اینترنت رومینگ در ترکیه می باشد:

  قیمت بسته رومینگ ایرانسل ترکیه

 5. قیمت بسته های اینترنت رومینگ ترکیه

  تعرفه بسته های رومینگ مخصوص ترکیه به شکل زیر است:

  بسته رومینگ ایرانسل در ترکیه

 6. ورود به صفحه بسته های اینترنت رومینگ

  دراین بخش می توانید بصورت آنلاین بسته های اینترنت رومینگ ایرانسل را مشاهده و خریداری نمایید. در کادر خالی کشور مقصد؛ اسم کشور ترکیه و اپراتور را ترکسل انتخاب کنید

  قعالسازی بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در ترکیه

 7. مشاهده و خرید بسته های پیشنهادی

  حالا بسته های پیشنهادی ویژه با قیمت و کد دستوری هرکدام برای شما نمایش داده می شوند که می توانید برای خرید و فعالسازی آنها اقدام نمایید.

  بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در ترکیه

 • برای اطلاع از باقیمانده بسته رومینگ ایرانسل در ترکیه کد # 6*1111* را وارد کنید.
 • در صورت عدم استفاده از بسته رومینگ ایرانسل در ترکیه، باقیمانده بسته منقضی می شود و دیگر امکان استفاده از آن وجود ندارد.

هزینه رومینگ ایرانسل در ترکیه

قیمت رومینگ ایرانسل در کشورهای مختلف متفاوت است. اگر طی سفر به ترکیه از این قابلیت ایرانسل استفاده نکنید هیچ هزینه ای از شما کسر نمی شود. اما در صورت تماس با دیگران و یا تماس دیگران با شما از حسابتان کسر خواهد شد.
تعرفه رومینگ ایرانسل در ترکیه بر مبنای دقیقه حساب می شود. به این معنی که اگر تماس ورودی یا خروجی شما کمتر از 1 دقیقه باشد همان 1 دقیقه حساب می شود .

برای اطلاع از هزینه رومینگ ایرانسل ترکیه کد دستوری #10*1111* را وارد کرده و سپس پیش شماره کشور ترکیه را شماره گیری نمایید تا قیمت ها برای شما نمایش داده شود.

همچنین می توانید اسم ترکیه را به شماره 555 پیامک کنید.

براساس جدیدترین آمار، تعرفه مکالمه با داخل ایران 12900 تومان و تعرفه پیامک 2900 تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید