سیم کارت

روش تست سرعت اینترنت همراه اول با چند روش ساده

روش تست سرعت اینترنت همراه اول با چند روش ساده
نویسنده : ساناز محمدی۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

خیلی مواقع با وجود استفاده از اینترنت پرسرعت، احساس می کنیم اینترنت ضعیف شده یا سرعت خیلی پایینی دارد. در چنین شرایطی می توانیم با تست سرعت اینترنت، عملکرد آنرا مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله تست سرعت اینترنت همراه اول با چند روش ساده را به شما معرفی می کنیم.

نحوه تست سرعت اینترنت همراه اول

هرکدام از اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت برای تست سرعت اینترنت خود، روش های ویژه ای دارند که بسیار دقیق هستند و با استفاده از آنها می توان بسادگی و در زمان کوتاه از میزان سرعت اینترنت مطلع شد.

در تست سرعت اینترنت باید جزئیاتی چون سرعت آپلود، سرعت دانلود، زمان پاسخ یا پینگ تایم و مقدار Jitter نیز نمایش داده شود که از عوامل موثر در میزان سرعت اینترنت هستند و روشی برای تست سرعت اینترنت همراه اول بهتر است که این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهد.

در همراه اول روش های ساده ای برای تست سرعت اینترنت وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

سایت تست سرعت اینترنت همراه اول

همراه اول برای تست سرعت اینترنت سایتی را معرفی نموده که با مراجعه به آن می توان سرعت اینترنت همراه اول را بسیار دقیق بررسی کرد.

تنها کافیست وارد آدرس اینترنتی https://speedtest.mci.ir/ شوید و با کلیک بر روی دکمه شروع آزمون سرعت، نتیجه را مشاهده کنید.

آموزش تست سرعت اینترنت همراه اول

تست سرعت اینترنت همراه اول در همراه من

یکی از ساده ترین راه های تست سرعت اینترنت، بررسی آن در برنامه همراه من است.

  1. برای سنجش سرعت اینترنت همراه اول بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن همراه من، وارد برنامه شده و از بین منوهای موجود در پایین صفحه، گزینه خدمات من را انتخاب کنید.
  2. بر روی گزینه اینترنت نوترینو کلیک و گزینه تست سرعت را انتخاب کنید.
  3. در صفحه ای که پیش روی شماست، دکمه شروع آزمون سرعت را فشار دهید.
  4. کمی صبر کنید تا اطلاعات تست سرعت اینترنت همراه اول بطور کامل در اختیار شما قرار بگیرد.

استفاده از نرم افزار OOKLA Speedtest

یکی از روش ها برای تست سرعت اینترنت همراه اول که توسط خود همراه اول معرفی شده، نرم افزار OOKLA SpeedTest می باشد. این نرم افزار ضمن اینکه سرعت اینترنت را با دقت بالایی اندازه گیری می کند، تاریخچه ای از تست های قبلی سرعت اینترنت همراه اول در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید سرعت اینترنت را در زمان و مکان های مختلف مقایسه کنید.

اندازه گیری سرعت اینترنت همراه اول در این برنامه بسیار ساده و تنها با یک کلیک انجام می شود.

بهترین نرم افزار برای تست سرعت اینترنت در همراه اول: OOKLA Speedtest

سایت های تست سرعت اینترنت، به دلیل عدم ارتباط با ISP ها، کاملا دقیق و بی طرفانه هستند و استفاده از آنها روش مطمعنی برای تست سرعت اینترنت همراه اول و همچنین سایر اپراتورهاست.

وب سایت تست سرعت اینترنت M-Lab Internet Speed Test

M-Lab Internet Speed Test را می توان بهترین سایت تست سرعت اینترنت و ساده ترین روش های تست سرعت اینترنت همراه اول دانست که تنها با در اختیار گذاشتن آدرس IP خود و کلیک بر روی RUN SPEED TEST، می توانید از سرعت اینترنت خود مطلع شوید.

نحوه تست سرعت اینترنت همراه اول: وب سایت M-Lab's

روش های دیگر برای تست سرعت اینترنت همراه اول مراجعه به وب سایت های Fast.com و www.speedtest.net می باشد که در لیست بهترین سایت تست سرعت اینترنت قرار دارند و علاوه بر همراه اول سایر اپراتورها را نیز پوشش می دهند و می توانید تست سرعت اینترنت مخابرات را نیز بررسی کنید.

حرف آخر

کند شدن سرعت اینترنت در ساعات اوج مصرف طبیعی است.

در بکارگیری روش های تست سرعت اینترنت همراه اول بهتر است آنتی ویروس و همچنین سایر برنامه های خود را متوقف کنید.

برای دقیق بودن تست سرعت اینترنت همراه اول توجه داشته باشید که سیستم شما در حال بروزرسانی نباشد.

همچنین بخوانید: علت ضعیف شدن اینترنت

دیدگاهتان را بنویسید