آموزش

با این ترفند ساده، عمر باتری کنترلر پلی‌استیشن 5 را افزایش دهید

نویسنده : دانیال نوروزی۲۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اگر می‌بینید که کنترلر پلی‌استیشن 5 شما مانند گذشته شارژدهی ندارد، یک ترفند ساده وجود دارد که می‌توانید آن را اعمال کرده و عمر و بازدهی باتری کنترلر پلی‌استیشن 5 را افزایش دهید.

در تئوری، کنترلر پلی‌استیشن 5 شما باید بتواند تا ۱۲ ساعت را با یک بار شارژ دوام بیاورد، اما همه می‌دانیم که اینطور نیست. به‌روزرسانی‌های منظم به این معنی است که کنترلر در پس‌زمینه فعالیت‌های جانبی دارد که باعث می‌شود تا باتری جدا از عملکردی که با کنترلر دارید، زودتر خالی شود. به تازگی یک یوتیوبر به نام جان گلسکوک ویدیویی به اشتراک گذاشته که نشان می‌دهد تنها با ترفندی ساده، می‌توانید میکروفون کنترلر را خاموش کنید که همین امر باعث می‌شود تا بخشی از انرژی کنترلر ذخیره شود و عمر آن افزایش پیدا کند.

در تنظیمات پیش‌فرض پلی‌استیشن 5، میکروفون فعال است اما می‌توانید به تنظیمات سیستم بروید تا هنگام ورود به کنسول خود، میکروفون به شکل خودکار خاموش شود. به سادگی به تنظیمات صدا در پلی‌استیشن 5 بروید، میکروفون را انتخاب کنید و تنظیمات با عنوان «وضعیت میکروفون هنگام ورود به سیستم» (microphone status when logged) را به حالت بی‌صدا یا Mute تغییر دهید. این روش احتمالا بزرگترین چیزی است که عمر باتری دوال‌سنس پلی‌استیشن 5 را افزایش می‌دهد و می‌توانید بیش از هر موقعی روی باتری آن حساب کنید.

جدای از تنظیم بی‌صدا، راه ساده دیگری برای افزایش عمر باتری کنترلر وجود دارد که آن، کاهش صدای اسپیکر کنترلر است. کافی است به تنظیمات صدای خود بروید، سپس منوی صدا را پیدا کنید و در آنجا صدای بلندگوی کنترلر را کاهش دهید تا عمر و بازدهی باتری کنترلر افزایش پیدا کند.

در نهایت، شما همچنین می‌توانید با کاهش یا خاموش کردن بازخورد ویژگی‌های لرزشی مانند هپتیک فیدبک یا اداپتیو تریگرز، عمر باتری را افزایش دهید. برای انجام این کار، دکمه PS روی کنترلر خود را فشار دهید، به نماد لوازم جانبی بروید و روی کنترلری که استفاده می‌کنید بزنید تا به صفحه تنظیمات اختصاصی کنترلر بروید. در آنجا می‌توانید بازخورد لمسی را کاهش دهید یا آن را به طور کامل خاموش کنید. تنظیم آنها روی حالت متوسط هم تاثیر زیادی روی مصرف انرژی کنترلر دارد و از طرفی هم می‌توانید از این قابلیت‌های لرزشی اختصاصی کنترلر لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید