آموزش

برای راننده اسنپ بهتره یا تپسی یا آژانس

اسنپ یا تپسی
نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اسنپ در سال 1392، به عنوان اولین سرویس درخواست خودروی آنلاین آغاز به کار کرد. سه سال بعد از اسنپ، تپسی در سال 1395 فعالیت خود را به عنوان دومین سرویس درخواست خودروی آنلاین آغاز کرد. تقریبا می‌توان گفت این دو اپلیکیشن، بهترین‌های حمل و نقل آنلاین کشور هستند و هیچ سرویس دیگری توانایی رقابت با آن‌هارا ندارد.

مدتی بعد از تپسی، اپلیکیشن کارپینو، تحت نظارت سازمان تاکسیرانی با ادعای رقابت با دو غول اسنپ و تپسی به میدان تاکسی‌های اینترنتی آمد. اپلیکیشنی که حمایت مستقیم شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی را داشت و با نیت رقابت با اسنپ و تپسی به میدان آمده بود؛ اما حتی راننده‌های تاکسی نیز کار در اسنپ و تپسی را به کارپینو ترجیح دادند.

به محض ورود اسنپ و تپسی به حوزه‌ی حمل و نقل، آژانس‌ها (تاکسی‌های تلفنی) با چالش جدی‌ای مواجه شدند و خیلی از آن‌ها مجبور شدند به کارشان پایان دهند؛ چرا که رقابت با تاکسی‌های اینترنتی به دلیل انحصار طلبی و کمیسیون‌های بالایی که از رانندگان دریافت می‌کردند، برای آن‌ها تقریبا غیرممکن بود. اما هم‌چنان ترجیح خیلی از مسافران استفاده از تاکسی‌های تلفنی است؛ اما فقط تعداد اندکی از آن‌ها!

در این مطلب قصد داریم به مقایسه‌ی سه سرویس اسنپ، تپسی و تاکسی‌های تلفنی بپردازیم و ببینیم کدام‌یک از این سه مورد برای راننده‌ها بهتر است.

اسنپ، تپسی یا آژانس؛ کدام‌یک برای راننده‌ها انتخاب مناسبی است؟

نمی‌توان به قطعیت گفت کدام‌یک بهتر است؛ اما می‌توانیم به طور تقریبی بگوییم که کدام‌یک از این سرویس‌ها گزینه‌های مناسب‌تری برای راننده‌ها هستند.

اسنپ:

همیشه و هرجا نشسته‌ایم، گفته‌اند که اولین‌ها بهترین هستند. در مورد اسنپ نیز این موضوع صدق می‌کند. خیلی‌ از کاربران، تمام تاکسی‌های اینترنتی را به اسم اسنپ می‌شناسند و اسنپ به دلیل این‌که بنیان‌گذار این سرویس در ایران است، نامش هم‌چنان سر زبان‌ها است. اسنپ به دلیل درخواست‌های بالاتر سفری که از مسافران به راننده‌ها می‌رسد، گزینه‌ی مناسبی است؛ چراکه راننده‌ها دست‌شان برای انتخاب مسیرهای دلخواه با تنوع قیمت‌ها کاملا باز است.

نمی‌توان گفت از نظر کرایه‌ای اسنپ برتری خاصی نسبت به دو سرویس دیگر دارد؛ چراکه در پیک‌های زمانی متفاوت، کرایه‌‌ی سرویس‌ها با یک‌دیگر متفاوت است.

تپسی:

رقیب اصلی اسنپ، تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند یک رقیب شایسته و قابل احترام برای اولین سرویس آنلاین درخواست خودرو در ایران باشد که از حق هم نگذریم، بسیار قدرت‌مند ظاهر شده است. تپسی از نظر کرایه در برخی از مواقع از اسنپ بالاتر است و همین موضوع رانندگان را وادار به استفاده از این اپلیکیشن می‌کند.

آژانس:

شاید با خودتان فکر کنید که دوره‌ی آژانس‌ها (تاکسی تلفنی) به پایان رسیده است؛ اما این‌طور نیست. هنوز خیلی‌ها استفاده از تاکسی‌های تلفنی را به تاکسی‌های اینترنتی ترجیح می‌دهند و آن‌ها را امن‌تر می‌دانند. اما سود تاکسی‌های تلفنی برای رانندگان در ساعات دیروقت و بعد از نیمه‌شب اتفاق می‌افتد؛ جایی که تاکسی‌های اینترنتی افت قیمت خود را آغاز می‌کنند و سود با تاکسی‌های تلفنی است.

جمع بندی:

تمام این سه سرویس، برتری‌های خاص خود را دارند و برای راننده‌ها گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شوند؛ اما همه چیز به زمانی که با این سرویس‌ها کار دارید بستگی دارد. هر بخشی از روز و شب، می‌توانید از یک سرویس استفاده کنید تا برای شما سود داشته باشد.

اگر سوال یا نظری در این مورد دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید