شبکه های اجتماعی

آیا واتساپ و اینستاگرام بدون فیلتر شکن وصل میشود (توضیح کامل)

آیا واتساپ و اینستاگرام بدون فیلتر شکن وصل میشود (توضیح کامل)
نویسنده : ساناز محمدی۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اواسط سال 1401 بود که واتساپ و اینستاگرام به عنوان دوتا از پرطرفدارترین و پرکاربردترین برنامه ها فیلتر شدند و دلیل آن به رسمیت نشناختن قواعد جمهوری اسلامی ایران از سوی این برنامه ها اعلام شد. شاید در ابتدا امیدی برای وصل شدن واتساپ و اینستاگرام بدون فیلتر شکن VPN وجود داشت، اما بعد از گذشت چندین ماه بنظر می رسد فیلتر واتساپ و اینستاگرام دائمی شده و همچنان برای وصل شدن این برنامه ها به فیلتر شکن نیاز داریم. تا انتهای مطلب همراه مگ تک باشید تا به توضیح کامل این قضیه بپردازیم.

ایا واتساپ و اینستا بدون فیلتر شکن وصل میشه

گرچه برنامه هایی که برای استفاده در فضای مجازی وجود دارند، در نگاه اول بیشتر جنبه سرگرمی دارند، اما بعد از گسترش و رونق کسب و کارها در فضای مجازی همچون واتساپ و اینستاگرام، فیلتر شدن این برنامه ها موج عظیمی از نارضایتی ها را به دنبال داشت و بسیاری از کارشناسان اقتصاد دیجیتال در مورد عواقب زیان آور فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام بر زندگی معیشتی مردم و ارتباطات آنها هشدار دادند.

در ابتدا این تصور وجود داشت که وصل نشدن واتساپ و اینستاگرام بدون فیلتر شکن، موقتی است و بزودی رفع می شود اما توصیه معاون وزیر ارتباطات استفاده از برنامه های داخلی بود و حتی این برنامه ها از بازار حذف شدند، که با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه نشد و ترجیح بسیاری از افراد دور زدن فیلتر واتساپ و اینستاگرام و نصب فیلتر شکن قوی برای استفاده از این برنامه ها بود.

آیا واتساپ و اینستا بدون فیلتر شکن کار می کنند

اگرمدت هاست که از واتساپ و اینستاگرام استفاده نکرده اید و حالا می خواهید بدانید بدون فیلتر شکن میشه رفت واتساپ و اینستاگرام، باید بگوییم هنوز بعد از گذشت ماه ها واتساپ و اینستا بدون فیلتر شکن کار نمی کنند و تنها در برخی موارد امکان ارسال و دریافت پیام نوشتاری در اینستاگرام بدون فیلتر شکن وجود دارد.

در حال حاضر، افرادی که دارای کسب و کار اینترنتی در واتساپ و اینستاگرام هستند و یا برای ارتباطات خود به این برنامه ها نیاز دارند، دیگر از رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ ناامید شده اند و به هر طریقی با نصب بهترین فیلتر شکن برای واتساپ و اینستاگرام به فعالیت خود ادامه می دهند و یا یک پیام رسان خارجی دیگر را انتخاب می کنند که امنیت خوبی داشته باشد.

به نظر می رسد فیلتر واتساپ و اینستاگرام ادامه داشته باشد و همه چیز به تصمیمات دولت و شورای امنیت کشور بر می گرد و باید دید فیلترینگ تا کی ادامه دارد و در این بین رواج استفاده از فیلتر شکن واتساپ و اینستاگرام یک فضای ناسالم برای فروش فیلترشکن و اینترنت پرسرعت ایجاد کرده که می تواند به ادامه این جریان دامن بزند.

همچنین بخوانید:

چرا اینترنت ضعیف شده

دیدگاهتان را بنویسید