شبکه های اجتماعی

چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک می کنند

چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک می کنند
نویسنده : ساناز محمدی۲۲ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

خیلی افراد در اینستاگرام فقط تماشاگر هستند، آنها پست و استوری خاصی به اشتراک نمی گذارند اما مرتب پروفایل افراد را در اینستا چک می کنند و می خواهند از اتفاقات جدید باخبر شوند. در برخورد با این افراد، شاید این فکر به ذهنتان خطور کرده باشد که چگونه بفهمیم پروفایل اینستاگرام چک میشود و این افراد چه کسانی هستند. در این مقاله از مگ تک به شما می گوییم که چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام ما را چک می کنند.

چطور بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستاگرام مارو میبینن

واقعیت این است که برای فهمیدن اینکه چه کسی پروفایل اینستامو چک میکنه هیچ راه ساده و شفافی وجود ندارد. اینستاگرام به عنوان یک فضایی که حریم خصوصی کاربران را حفظ می کند شناخته می شود و اطلاعات خصوصی کاربر از جمله مشاهدات او را از پروفایل ها را به اشتراک نمی گذارد. زیرا این امر می‌ تواند ایجاد حس ناامنی و کاهش قابل توجه تعامل کاربران در این پلتفرم شود.

در پاسخ به این سوال که چجوری بفهمیم کی اینستامونو چک میکنه، باید گفت: چنین چیزی ممکن نیست.

از آنجایی که خیلی از کاربران اینستاگرام وقت خود را صرف بررسی پروفایل دیگران می کنند بدون اینکه چیزی در پروفایل خود پست کنند، اگر اینستاگرام اطلاعات مربوط به فعالیت آنها را منتشر کند، احتمال زیادی وجود دارد که دیگر از این برنامه استفاده نکنند و قطعا این برای تجارت اینستاگرام اتفاق خوبی نیست.

کلاهبرداران زیادی وجود دارند که ادعا می کنند می توانند در ازای دریافت پول به شما بگویند که چه کسی پروفایل اینستاگرام شما را مشاهده کرده است، اما مراقب چنین ادعاهای جعلی باشید و به این اشخاص یا برنامه ها اطمینان نکنید.

این برنامه‌ ها فقط وانمود می‌ کنند که به شما می گویند چه کسی پروفایل اینستاگرام شما را چک کرده و لیستی از نام‌ های کاربری تصادفی اینستاگرام را نشان می‌ دهند.

هر بار که برنامه‌ ها را باز می‌ کنید این اسامی تغییر می‌ کنند تا کاربران احساس کنند کار مهمی در حال انجام است. مهمتر از آن، این برنامه‌ ها خطر بزرگی برای حفظ حریم خصوصی را دارند، زیرا به محض ورود به حساب اینستاگرام، تمام اطلاعات حساب شما را جمع‌آوری می‌ کنند و به آنها اجازه دسترسی به داده‌ ها را می‌ دهند.

اما شاید برای اینکه بفهمیم کی اینستامونو چک میکنه راهی وجود داشته باشد. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چطوری بفهمیم کی اینستامونو چک میکنه

حتما می پرسید پس چطور بفهمیم کی اینستامونو چک میکنه؟

برای اینکه بفهمیم چه کسانی پروفایل اینستا ما را چک میکنند، به جای تمرکز بر داده های حساب شخصی، می توانیم داده کاربرانی که از صفحه اینستاگرام شما بازدید کرده اند را به صورت یک کل تحلیل کنیم. این کار یک دید کلی از حداکثر بازده در اینستاگرام به شما می دهد و به شما کمک می کند تا بفهمید در مورد چه موضوعاتی باید صحبت کنید، از کدام نوع محتوا باید استفاده کنید، چگونه باید پیام خود را منتقل کنید و یا چه زمانی باید پست ‌ها را برای حداکثر نمایش منتشر کنید.

بررسی استوری ها

اگرچه نمی توانید ببینید که چه کسانی پروفایل اینستاگرام شما را مشاهده کرده اند، اما می توانید بررسی کنید که چه کسی استوری اینستاگرام شما را دیده است.

بازدید از استوری لزوما منجر به بازدید از پروفایل اینستاگرام نمی شود. اما به شما این امکان را می دهد تا میزان دسترسی و فعالیت فالوورهای خود را بررسی کنید.

برای بررسی این که چه کسانی استوری اینستاگرام شما را مشاهده کرده اند، بر روی عکس پروفایل ضربه زده و انگشت خود را به سمت بالا بکشید. این کار باعث می شود تا فهرست بینندگان استوری شما به نمایش درآید.

به یاد داشته باشید که تا 48 ساعت بعد از ارسال استوری (24 ساعت بعد از انقضای آن) می توانید مشاهده کنید که چه کسانی استوری اینستاگرام شما را دیده اند. بعد از آن فقط می توانید مشاهده کنید که چه کسانی ری اکشن نشان داده اند.

اگر می‌ خواهید یک نمای کلی طولانی‌ مدت از افرادی که پروفایل اینستاگرام شما را دیده اند، داشته باشید، می‌ توانید همان لیست را در Highlights خود بررسی کنید، که فهرستی از تمام کاربرانی که از پروفایل شما بازدید کرده‌اند را هم نمایش می‌ دهد.

استفاده از گزارش های اینسایت (Insights) اینستاگرام

اگر می خواهید بیشتر در مورد مخاطب خود بدانید، گزارش های اینسایت تعبیه شده در اپلیکیشن اینستاگرام مکان خوبی برای شروع کار است.

در اپلیکیشن اینستاگرام، به صفحه پروفایل بروید و بر روی آیکون تنظیمات همبرگری در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. از صفحه تنظیمات اینستاگرام، بر روی«Insights» ضربه بزنید تا گزارش اینسایت های اینستاگرام برای شما آماده شود.

استفاده از گزارش اینسایت برای مشاهده کسانی که اینستای ما را دیده اند

بررسی اجمالی گزارش اینسایت با سه مورد از معیارهای اصلی که برای بازاریابی اینستاگرامی مهم هستند، شروع می شود:

 • تعداد حساب ها: تعداد کل حساب‌ هایی که محتوای شما را دیده‌ اند، از جمله پست ‌ها، استوری ها، ریلزها و ویدیوها (پیش ‌نویس ‌های اینستاگرام به حساب نمی‌ آیند). این معیار، بازدیدهای دنبال کنندگان موجود و غیر دنبال کنندگان را نشان می دهد.
 • حساب ‌های درگیر شده: مجموع همه کاربرانی که با محتوای اینستاگرام شما تعامل داشته ‌اند. این شامل اقداماتی مانند نظرات، لایک ‌ها، پاسخ ‌های استوری، اشتراک‌ گذاری و ذخیره‌ ها می ‌شود.
 • مجموع فالوورها: «Total followers» تعداد فالوورهایی را که در طول بازه زمانی انتخاب شده به دست آورده اید اندازه گیری می کند. یک مقایسه سریع از رشد فالوور فعلی شما و آن بعد از دوره گزارش درست در قسمت «Overview» نشان داده شده است.

به منظور کمک به شما برای ردیابی میزان رشد خود، هر معیار شامل درصدی از رشد یا کاهش در طول یک دوره گزارش مشخص شده است.

این عدد را در زیر هر معیار پیدا خواهید کرد.

ترفند برای مشاهده کسانی که از پروفایل اینستاگرام بازدید کرده اند

این به نظر مفید می آید، اما چگونه به من کمک می کند تا مخاطبانم را بهتر بشناسم؟

اگر بر روی معیار اول یعنی تعداد حساب ها ضربه بزنید، اینستاگرام اطلاعات ارزشمندی را در مورد کل کاربرانی که شما را مشاهده کرده اند ارائه می دهد.

این شامل:

 • تفکیک جنسیتی
 • برترین محدوده سنی
 • برترین شهرها
 • برترین کشورها
 • نسبت فالوور: غیرفالوور

در پایان گزارش، پست ها، ریلزها و استوری هایی با بهترین عملکرد را مشاهده خواهید کرد. این اطلاعات برای بهبود استراتژی محتوا اینستاگرام شما مفید خواهد بود.

برای استفاده حداکثری از اینسایت مخاطبان اینستاگرام، نکات زیر را بررسی کنید:

 • نظرسنجی انجام دهید. با پرسیدن سوالات نظرسنجی اینستاگرام از طریق استوری، بازخورد فعال ترین دنبال کنندگان خود را دریافت کنید.
 • به دنبال کنندگان برتر خود توجه کنید. ترتیب لیست فالو اینستاگرام به شما امکان می دهد تا کاربرانی که بیشترین تعاملات را دارند تجزیه و تحلیل کنید.
 • فرآیند تایید داشته باشید. هرچه بیشتر در مورد مخاطبان خود بدانید، بهتر می توانید فرآیند تأیید رسانه های اجتماعی را شکل دهید که با زبان آنها سازگار شود.
آیا کسی که او را فالو نکرده ام می تواند ببیند که من استوری اینستاگرام او را دیده ام یا نه؟

بله، اینستاگرام همیشه نشان می‌ دهد چه کسی استوری کسی را مشاهده کرده است، صرف نظر از اینکه آنها فالوور هستند یا نه.

آیا می توانید ببینید که یک نفر چند بار صفحه اینستاگرام شما را مشاهده کرده است؟

بله، این امکان وجود دارد که تعداد بازدیدهای صفحه اینستاگرام شما را با ابزارهای مختلف و مطمئن اندازه گیری کنید که گزارشی عمیق از دسترسی و ایمپرشن های حساب شما ارائه می دهند.

همچنین بخوانید: روش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید