شبکه های اجتماعی

چگونه در اینستاگرام هشتگ را فالو یا آنفالو کنیم (آموزش ساده)

چگونه در اینستاگرام هشتگ را فالو یا آنفالو کنیم
نویسنده : ساناز محمدی۱۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اگر از گشت و گذار بی پایان در فید اینستاگرام و دیدن پست های قدیمی مشابه خسته شده و می خواهید محتوای جدید و هیجان انگیزی را در اینستاگرام ببینید، زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه یک هشتگ را فالو کنید. هشتگ ها قابلیتی برای نظم دهی و طبقه بندی محتوا در اینستاگرام هستند که به شکل علامت # در کنار موضوع مورد علاقه شما سرچ می شوند و دنیایی از محتوا و فرصت های جدید از سراسر جهان را در اختیار شما قرار می دهند. در این مقاله از مگ تک می خواهیم آموزش دهیم که چگونه در اینستاگرام هشتگ را فالو یا آنفالو کنیم.

چگونه در اینستاگرام هشتگ فالو کنیم

فالو کردن یک هشتگ در اینستاگرام همه چیز را به نفع شما تغییر می دهد. این کار نه تنها شما را با محتوای جدید و جالب آشنا می کند، بلکه همچنین با افرادی که علایق مشترک دارید ارتباط برقرار خواهید کرد. علاوه بر این، یکی از استراتژی هایی است که اغلب در بازاریابی اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد.

اما از کجا باید شروع کنید؟ نگران نباشید، همه این موارد را در این مقاله پوشش داده ایم و دستورالعمل گام به گام نحوه فالو کردن یک هشتگ در اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید محتوای تازه و هیجان انگیز را کشف کنید.

پس گوشی خود را بردارید، وارد اینستاگرام شوید تا نحوه فالو کردن یک هشتگ در اینستاگرام را شروع کنید.

هشتگ های پر بازدید اینستا را بشناسید.

فالو کردن هشتگ در اینستاگرام

فالو کردن هشتگ در اینستاگرام از آن چیزی که فکر می کنید ساده تر است و تفاوتی با فالو کردن پیج های مختلف در اینستاگرام ندارد.

برای فالو کردن یک هشتگ در اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ورود به بخش نوار جستجو در اینستاگرام

  ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و به نوار جستجو بروید

  مراحل فالو کردن هشتگ

 2. سرچ کردن هشتگ مورد نظر

  در اینجا می توانید هر هشتگی را که می خواهید دنبال کنید تایپ کنید (مثلا اگر به ماشین علاقه مند هستید، علامت هشتگ (#) را قرار داده و کلمه ماشین یا car را تایپ کنید
  هنگامی که هشتگ مورد علاقه خود را پیدا کردید، به سادگی روی آن کلیک کنید. این شما را به صفحه هشتگ می برد، جایی که می توانید تمام پست های برچسب گذاری شده با آن هشتگ خاص را مشاهده کنید

  فالو کردن هشتگ

 3. فالو کردن هشتگ

  برای شروع دنبال کردن هشتگ، روی دکمه فالو در بالای صفحه کلیک کنید. اکنون هشتگ را فالو کرده اید.

  مراحل فالو کردن هشتگ در اینستا

فالو کردن هشتگ ها در اینستاگرام یک روش عالی برای کشف محتواهای جدید و برقراری ارتباط با افراد جدید است، اما گاهی اوقات ممکن است علایق شما تغییر کنند یا ممکن است یک هشتگ خاص دیگر مورد علاقه شما نباشد. در چنین مواقعی باید هشتگ را آنفالو کنید، اما چگونه می توانید یک هشتگ را در اینستاگرام آنفالو کنید؟ در ادامه روش آنفالو کردن هشتگ اینستا را آموزش داده ایم:

نحوه آنفالو هشتگ در اینستاگرام

طریقه آنفالو کردن هشتگ در اینستاگرام نیز بسیار ساده و تنها با چند کلیک انجام می شود. تنها کافیست به روش زیر عمل کنید:

 1. برای آنفالو هشتگ اینستاگرام ابتدا به پروفایل خود بروید و روی زبانه following کلیک کنید. در اینجا، علاوه بر افراد و پیج هایی که دنبال می کنید، فهرستی از تمام هشتگ هایی را که در حال حاضر فالو می کنید، مشاهده خواهید کرد
آموزش آنفالو هشتگ در اینستاگرام

2. بر روی گزینه hashtags ،cteators and businesses ضربه بزنید، هشتگی را که می خواهید آنفالو کنید پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. این کار شما را به صفحه هشتگ می ‌برد، جایی که دکمه‌ «Following» را مشاهده می کنید

چگونه یک هشتگ را در اینستا انفالو کنیم

3. به سادگی روی این دکمه کلیک کنید و به «Follow» تغییر می کند. این بدان معنی است که شما با موفقیت هشتگ را در اینستاگرام آنفالو کرده اید.

آنفالو هشتگ در اینستاگرام

لازم به ذکر است که آنفالو کردن یک هشتگ به این معنی نیست که هرگز دیگر آن محتوا را نخواهید دید. پست هایی که با آن هشتگ برچسب گذاری شده اند همچنان در فید شما ظاهر خواهند شد، اگر از حساب های کاربری باشند که شما فالو می کنید یا در صورتی که محتوای تبلیغاتی باشند. با این وجود، دیگر محتوای ویژه هشتگ را در صفحه هشتگ نخواهید دید.

با مدیریت هشتگ هایی که فالو می کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که فید اینستاگرام شما همیشه محتوایی را نشان می دهد که مرتبط و مورد علاقه شماست.

علت آنفالو نشدن هشتگ در اینستاگرام می تواند غیرفعال شدن از سوی اینستاگرام باشد.

اکنون که با نحوه فالو و آنفالو کردن هشتگ در اینستاگرام آشنا شدید، بیایید به برخی از سوالاتی که اغلب مردم در مورد هشتگ های اینستا می پرسند بپردازیم:

چرا نمیتونم هشتگ فالو یا آنفالو کنم

علت فالو نشدن هشتگ در اینستاگرام می تواند بَن شدن هشتگ (هشتگ های ممنوعه) که توسط اینستاگرام به تعیلق درآمدند، باشد. همچنین ممکن است به دلیل فالو کردن بیش از اندازه هشتگ، امکان فالو هشتگ جدید در اینستاگرام برای شما وجود نداشته باشد.
گاهی نیز این مشکل به دلیل وجود باگ در خود برنامه اینستاگرام است.

نحوه رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام

برای رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام برای مدتی از فالو کردن هشتگ های پرطرفدار و ترند خودداری کنید، از صحیح بودن نگارش هشتگ ها در سرچ اینستاگرام اطمینان پیدا کنید و سعی کنید برای دیده شدن از هشتگ های زیاد استفاده نکنید.

چگونه ببینید چه هشتگ هایی را در اینستاگرام فالو کرده اید؟

اگر کنجکاو هستید که در حال حاضر چه هشتگ هایی را در اینستاگرام فالو می کنید، در اینجا نحوه فهمیدن این موضوع آمده است:
ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و با ضربه زدن بر روی نماد شخص در سمت راست پایین صفحه به پروفایل خود بروید.
روی «Following» ضربه بزنید
از طریق گزینه «Hashtags, Creators, and Businesses» حرکت کنید
روی گزینه «Hashtags» کلیک کنید
همین! اکنون می توانید به راحتی ببینید چه هشتگ هایی را در اینستاگرام فالو می کنید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آنها را فالو یا آنفالو کنید.

چگونه بفهمیم که چند نفر یک هشتگ را در اینستاگرام فالو می کنند؟

اگر می‌خواهید بدانید چند نفر یک هشتگ خاص را در اینستاگرام فالو می‌کنند، مراحل زیر را می‌توانید دنبال کنید:
اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و با ضربه زدن بر روی نماد ذره بین در پایین صفحه به تب جستجو بروید.
در نوار جستجو در بالای صفحه، هشتگی را که می خواهید بررسی کنید تایپ کنید و آن را از لیست پیشنهاداتی که ظاهر می شود انتخاب کنید.
در صفحه هشتگ، فهرستی از پست ‌های برتر و پست‌ های اخیری که از آن هشتگ استفاده کرده ‌اند را مشاهده خواهید کرد. برای اینکه ببینید چند نفر هشتگ را فالو می کنند، به شماره فهرست شده در کنار «Posts» نگاه کنید.
اگر روی تعداد پست‌ ها ضربه بزنید، به صفحه جدیدی هدایت می ‌شوید که تمام پست ‌هایی را که از آن هشتگ استفاده کرده ‌اند نشان می‌ دهد. در بالای صفحه، تعداد پست ‌هایی که از آن هشتگ استفاده می‌ کنند و تعداد حساب ‌هایی که آن هشتگ را دنبال می ‌کنند، خواهید دید.
توجه به این نکته مهم است که برای همه هشتگ ها تعداد فالوورها به نمایش درنمی آید، به خصوص اگر جدید باشند یا به طور گسترده مورد استفاده قرار نگیرند. همچنین، تعداد فالوورها می تواند در طول زمان تغییر کند زیرا افراد بیشتری از هشتگ استفاده می کنند یا از آن استفاده نمی کنند. با این حال، بررسی تعداد فالوورهای یک هشتگ همچنان می ‌تواند راهی مفید برای سنجش محبوبیت و ارتباط آن با برند یا علایق شما باشد.

چرا باید هشتگ ها را در اینستاگرام فالو کنید؟

فالو کردن هشتگ ها مزایای مختلفی دارد و به تقویت عملکرد شما در اینستاگرام کمک می کند. در این بخش به تعدادی از مزایا و فواید فالو کردن هشتگ ها در اینستاگرام اشاره می کنیم:

 • با فالو کردن هشتگ‌ ها، می ‌توانید پست‌ هایی را از حساب ‌هایی که ممکن است در غیر این صورت کشف نکرده باشید، ببینید.
 • هشتگ ها به شما این امکان را می دهند که با افراد همفکر از سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنید و در گفتگوهای مربوط به موضوعات مورد علاقه خود شرکت کنید.
 • فالو کردن هشتگ ها فرصتی برای به‌ روز ماندن از آخرین ترندها و اخبار اینستاگرام در زمینه های مختلف است
 • فالو کردن هشتگ ‌ها می ‌تواند به شما کمک کند تا پست ‌های خود را بیشتر مشاهده کنید، زیرا افراد دیگری که همان هشتگ ‌ها را فالو می ‌کنند ممکن است با محتوای شما مواجه شوند.
 • یکی دیگر از مزایای فالو کردن هشتگ در اینستاگرام این است که می تواند فید شما را متنوع تر و جالب تر کند. به جای دیدن محتوای یکسان از یک حساب کاربری، دنبال کردن هشتگ ها شما را با دیدگاه ها، ایده ها و جوامع جدید آشنا می کند. اگر به دنبال گسترش افق های خود و امتحان کردن چیزهای جدید هستید، این می تواند مفید باشد.

علاوه بر همه اینها، یادگیری نحوه فالو کردن هشتگ در اینستاگرام مزایای زیادی برای کسب و کارها در اینستاگرام دارد.

سود کسب و کارها از فالو هشتگ

آیا صاحب یک کسب و کار هستید که می خواهید آگاهی از برند خود و دسترسی به فالوورهایی که به مشتری تبدیل خواهند شد را بیشتر کنید؟ فالو کردن هشتگ ها در اینستاگرام برای استراتژی بازاریابی رسانه اجتماعی بسیار مفید است. در ادامه مزایای آن را بررسی می کنیم:

به شما کمک می کند تا به روز بمانید

اول از همه، فالو کردن هشتگ های مرتبط به شما اجازه می دهد تا ترندهای تخصص خود را رصد کنید و رقبای خود را زیر نظر داشته باشید. با نظارت بر مکالمات و پست ها در مورد یک هشتگ خاص، می توانید بینش فوق العاده ای در مورد مخاطب هدف خود بدست آورید، این که چه چیزهایی را لایک می کنند و چه چیزهایی را لایک نمی کنند و در محصولات یا خدمات به دنبال چه چیزهایی هستند.

این می تواند به شما کمک کند محتوا و کمپین های بازاریابی ایجاد کنید که متناسب با مخاطبان شماست و برند شما را از رقبا متمایز می کند.

فالوورهای جدید بدست خواهید آورد

دلیل دیگر این است که فالو کردن هشتگ ها باعث می شود که به مخاطبان وسیع تری دسترسی داشته باشید و فالوورهای جدید بدست آورید. وقتی از هشتگ های مرتبط در پست های خود استفاده می کنید، امکان مشاهده محتوای خود را برای افرادی که به دنبال آن هشتگ خاص می گردند افزایش می دهید.

با فالو کردن همان هشتگ مشابه، می توانید تعامل با مشتریان احتمالی که به حوزه فعالیت و صنعت شما علاقمند هستند را افزایش دهید. این باعث تقویت ارتباط شما با فالوورها شده و می توانید برند خود را به عنوان یک رهبر فکری در زمینه خود تثبیت کنید.

محتوای تولید شده توسط کاربر

در نهایت، فالو کردن هشتگ ها می تواند به محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) تبدیل شود که از آن برای نمایش برند خود و تعامل با فالوورها استفاده می کنید. با نظارت بر هشتگ های مرتبط با برند یا محصولات خود، می توانید پست های تولید شده توسط کاربری را پیدا کنید که خدمات یا محصولات شما را نشان می دهند و آن ها را با کسب اجازه در فید خود به اشتراک بگذارید.

این کار نه تنها حمایت فالوورهای شما را نشان خواهد داد، بلکه اعتبار و اثبات اجتماعی را به برند شما می افزاید.

به طور کلی، فالو کردن هشتگ در اینستاگرام یک ابزار قدرتمند برای کسب و کارهایی است که به دنبال رشد حضور خود در رسانه های اجتماعی و ارتباط با مخاطب هدف می گردند.

نتیجه گیری

در این مقاله، ما سعی کردیم که نحوه فالو کردن یک هشتگ در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

با فالو کردن هشتگ های مرتبط و تعاملی، می توانید محتوای جدید را کشف کنید، با مشتریان احتمالی تعامل برقرار کنید و برند خود را تثبیت کنید. تنها با چند کلیک ساده، می توانید به راحتی هشتگ هایی که برای شما ارزشمند هستند را پیدا کرده و فالو کنید.

بنابراین، فرقی نمی کند که صاحب یک کسب و کار هستید که می خواهد تلاش های بازاریابی خود را تقویت کند یا کاربری هستید که می خواهد علایق و جوامع جدید را در اینستاگرام دنبال کند، همین امروز آن هشتگ ها را فالو کنید! چه کسی می‌ داند چه فرصت ‌ها و ارتباطات جدید و هیجان ‌انگیزی را ممکن است در این مسیر کشف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید