شبکه های اجتماعی

آیدی تلگرام کجاست؟ چگونه تغییرش دهیم؟

آیدی تلگرام کجاست؟ چگونه تغییرش دهیم؟
نویسنده : ساناز محمدی۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اینکه بتوانید بدون در اختیار گذاشتن شماره موبایل خود در فضای یک پیام رسان فعالیت کنید و یا دوستان خود را پیدا کنید قابلیتی است که آیدی تلگرام در اختیار شما قرار می دهد. اگر کاربر جدید تلگرام هستید، ممکن است در پیدا کردن آیدی تلگرام نیاز به راهنمایی داشته باشید. در این مقاله از مگ تک به شما می گوییم منظور از آیدی تلگرام چیست، آیدی تلگرام کجاست؟ چگونه تغییرش دهیم؟

فرقی نمی کند از چه مدل گوشی استفاده می کنید. آیدی تلگرام یا username به عنوان یک ابزار کاربردی در تلگرام برای گوشی های اندروید و آیفون وجود دارد و نحوه پیدا کردن آیدی تلگرام در دستگاه های ios و اندروید تقریبا یکسان است. بنابراین مهم نیست دستگاه شما چیست و از چه سیستم عاملی استفاده می کنید. این آموزش به شما کمک می کند تا علاوه بر آیدی خود، سایر آیدی های تلگرام را نیز پیدا کنید زیرا تقریبا به شیوه ای مشابه انجام می شود.

آیدی در تلگرام کجاست

اگر هنوز آیدی تلگرام ندارید و نمی دانید چگونه آن را ایجاد کنید، اولین چیزی که باید انجام دهید درست کردن آن است. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا برنامه تلگرام را در گوشی خود باز کنید و وارد بخش تنظیمات settings تلگرام شوید.
  2. در قسمت بالا و سمت راست صفحه بر روی گزینه Edit ضربه بزنید
ایدی تلگرام در کجا قرار دارد

2. کمی پایینتر از محل نام و نام خانوادگی name و Last name، درست زیر شماره تلفن و بیو شما گزینه username را خواهید دید که همان آیدی تلگرام است. بر روی آن ضربه بزنید

آیدی تلگرام کدام است

3. اگر آیدی دارید، در آنجا نشان داده خواهد شد و اگر آیدی نداشته باشید، خالی خواهد بود.

آیدی تلگرام کجاست

4. می توانید به دلخواه هر اسم یا عبارت کوتاهی را به عنوان آیدی تلگرام انتخاب کنید.

سبز شدن عبارتی که برای آیدی تلگرام انتخاب کرده اید یعنی آیدی شما قابل قبول است. در صورتی که قرمز شد، عبارت دیگری را وارد کنید تا سبز شود.

ایدی تلگرام کجا است

5. روی علامت تیک یا عبارت done در بالای صفحه ضربه بزنید تا آیدی شما تأیید شود.

تغییر آیدی تلگرام

آیدی تلگرام به کاربران کمک می کند تا یکدیگر را بدون داشتن شماره تلفن به ساده ترین روش ممکن جستجو کرده و بیابند، اما شما می توانید آیدی تلگرام را هر وقت که بخواهید تغییر دهید. این یک روند بسیار ساده است.

  1. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت «setting» بروید
  2. بر روی نام کاربری قبلی خود ضربه بزنید و نام کاربری جدید را در کادر تایپ کنید
تغییر دادن آیدی تلگرام

3. هر وقت تلگرام نام کاربری جدید شما تایید کرد، روی علامت چک مارک ضربه بزنید و کار تمام می شود.

از این به بعد، سایر کاربران می توانند شما را باید آیدی جدید پیدا کنند. فقط باید آیدی تلگرام خود را با یک کپی و پیست ساده به اشتراک بگذارید.

پيدا كردن افراد در تلگرام با ایدی

حالا چجوری با ایدی تلگرام پیام بدیم؟ اگر قصد دارید کاربران دیگر را توسط نام کاربری تلگرام پیدا کنید یا ازطریق آیدی با آن ها چت کنید، ادامه مقاله را بخوانید.

برای یافتن آیدی تلگرام در دستگاه های مختلف تقریباً به همین روش نیاز است. برای انجام این کار، این راهنما را دنبال کنید:

  1. ابتدا تلگرام را در دستگاه خود باز کنید
  2. روی نماد ذره بین در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی ضربه بزنید
چت کردن با آیدی در تلگرام

3. سپس یک کادر جستجو را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. آیدی را که می خواهید در آن کادر پیدا کنید جستجو کنید. (برای جستجوی آیدی نیز می توانید از گزینه copy and paste استفاده کنید.)

چجوری با ایدی تلگرام پیام بدیم

4. اگر آیدی را درست وارد کنید، تلگرام کاربر را با آن آیدی در کادر نتیجه نمایش می دهد

5. در نهایت روی پروفایل کاربری ضربه بزنید و چت کردن با آیدی در تلگرام را شروع کنید

پیدا کردن کانال تلگرام با آیدی

آیدی تلگرام نه تنها قابلیت مفیدی برای دسترسی به نام های کاربری شخصی تلگرام هستند، بلکه برای ورود به گروه ها و کانال های تلگرامی نیز کاربردی و مفید است. بنابراین تنها با داشتن یک آیدی، می توانید به کانال های مختلف تلگرام دسترسی داشته باشید.

اگر این سوال برای شما مطرح شده است که چگونه به کانال ها و گروه های تلگرامی ازطریق آیدی دسترسی پیدا کنید، کافی است همان مراحلی را که برای یافتن آیدی پروفایل شخصی یک فرد انجام دهید، تکرار کنید.

وقتی آیدی یک گروه یا کانال را جستجو می کنید، می توانید آن ها را در نتایج جستجو بیابید. خبر خوب این است که اگر مطمئن نیستید دقیقا آیدی هدف شما چیست، کافی است حروف اولیه آن را جستجو کنید و منتظر بمانید تا تلگرام تمام آیدی های مشابه را به شما نشان دهد.

در این صورت، شما می توانید به راحتی گروه یا کانالی که به دنبال آن هستید را پیدا کنید، بدون دانستن این که آیدی دقیق آن ها چیست.

کلام آخر

آیدی تلگرام یک ویژگی بسیار ساده است، اما بسیار مفید است و مراحل مختلفی را تسهیل می کند. اگر می خواهید آیدی تلگرام خود، سایر کاربران، گروه ها و کانال های دیگر را بیابید، کافی است مراحل مذکور در این مقاله را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید