شبکه های اجتماعی

پست هایی که در اینستا ذخیره میکنیم کجا می روند

پست هایی که در اینستا ذخیره میکنیم کجا می روند
نویسنده : ساناز محمدی۱۱ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

پست هایی در اینستاگرام وجود دارند که برای ما جذابند و دوست داریم آنها را ذخیره داشته باشیم تا بعدا براحتی پیدا کنیم و مشاهده کنیم. ذخیره پست های اینستاگرام تنها با یک ضربه بر روی علامت در زیر پست ها انجام می شود اما پست های ذخیره شده اینستا کجا می روند و از کجا می توانیم دوباره آنها را ببینیم؟ در این مقاله به شما می گوییم پست هایی که در اینستا ذخیره میکنیم کجا می روند.

پست های ذخیره شده در اینستاگرام کجا میروند

خوشبختانه، اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا پست هایی که لایک کرده یا ذخیره کرده اید را مجدد بررسی کنید. این پلتفرم روشی کارآمد برای یافتن پست هایی که سیو کرده اید دارد. با استفاده از این ویژگی ها، شما می توانید علاقه مندی های خود را دنبال کنید.

به عنوان مثال، اگر قبلا یک پست را لایک کرده اید و سپس نظرتان در مورد آنچه باعث شد آن پست را لایک کنید تغییر کرده است، می توانید به همان پست بازگردید و لایک آن را بردارید.

این همان چیزی است که می خواهیم به شما آموزش دهیم، اما فراموش نکنید که تمرکز اصلی ما بر نحوه نمایش پست های ذخیره شده در اینستاگرام است.

در این مقاله، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه تمام پست های ذخیره شده بر روی اینستاگرام را مشاهده کنید.

پست های ذخیره شده اینستا وارد بخشی به نام saved می شود و در آنجا می توانید همه پست هایی که ذخیره کرده اید را بصورت یکجا مشاهده کنید و به آنها دسترسی داشته باشید.

نحوه مشاهده پست های ذخیره شده در اینستاگرام

اگر شخصی در اینستاگرام پست گذاشت و شما به پست او علاقمند بودید، قطعا با لایک کردن یا ذخیره کردن آن پست واکنش نشان می دهید. این پست می تواند یک تصویر زیبا از ساحل، یک اثر هنری، یک مقصد گردشگری، یک مرکز تحقیقاتی، غذاهای خوشمزه یا هر چیز جالب دیگر باشد، شما آن را خیلی دوست دارید و در نتیجه دکمه سیو را فشار می دهید.

پست های ذخیره شده در اینستا

ذخیره کردن یک پست باعث می شود که آن ها به بوک مارک یا کالکشن شما اضافه شوند. بوک مارک کردن می توانند بعدا مفید باشند، زیرا می توانید ببینید چه پست هایی را که در حساب خود ذخیره کرده اید.

به منظور ردیابی و مشاهده پست هایی که ذخیره کرده اید، اینستاگرام روشی برای مشاهده بخش های مختلف اکانت در اختیار شما قرار می دهد.

چگونه پست های ذخیره شده در اینستاگرام را ببینیم

برای دیدن پست های ذخیره شده در اینستاگرام به روش زیر عمل کنید:

 1. ورود به صفحه پروفایل اینستاگرام

  برای دیدن پست های ذخیره شده در اینستاگرام ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید و در بالای صفحه سمت راست، بر روی علامت سه خط ضربه بزنید

  پست های ذخیره شده در اینستاگرام کجا میروند

 2. انتخاب گزینه saved

  فهرستی با چند گزینه نمایش داده می شود. از بین آنها گزینه saved را انتخاب کنید

  ذخیره شده های اینستا کجاست

 3. دیدن پست های ذخیره شده در اینستاگرام


  حالا وارد صفحه ای می شوید که پست های ذخیره شده شما در اینستاگرام را نشان می دهد و براحتی می توانید پست های سیو شده خود را ببینید.

  مشاهده موارد ذخیره شده در اینستاگرام

 • پست های سیو شده اینستا قابل بازگشت هستند، یعنی اگر قبلا پستی را ذخیره کردید، می توانید حالا ذخیره آن را لغو کنید.
 • هیچ محدودیتی در تعداد پست های ذخیره شده ای که می توانید ببینید، وجود ندارد. به همین دلیل، بخش Saved می تواند بسیار به هم ریخته باشد. برای مرتب سازی و سازماندهی، ما توصیه می کنیم که با استفاده از Collections اینستاگرام پست های ذخیره شده را مرتب کنید.
 • لایک و سیو در اینستاگرام ارتباطی با هم ندارند و قبل از اینکه پستی را لایک کنید نیازی نیست که آن را ذخیره کنید و قبل از ذخیره کردن آن هم نیازی به لایک کردن ندارید.
 • مشاهده پست های لایک شده در اینستاگرام نیز مانند پست های ذخیره شده امکان پذیر است و با انتخاب گزینه Posts you’ve liked در بخش Account می توانید عکس و ویدیوهای لایک شده را ببینید.
چرا پست های ذخیره شده اینستا نمیاد

اگر نمی توانید پست های ذخیره شده خود در اینستاگرام را ببینید، برای رفع مشکل برنامه اینستاگرام را ببندید و دوباره راه اندازی کنید. این روش برای خیلی افراد کارساز بوده است.

آیا محدودیتی برای پست های ذخیره شده اینستاگرام وجود دارد؟

هیچ محدودیتی برای تعداد پست‌ هایی که می ‌توانید در اینستاگرام ذخیره کنید وجود ندارد و اگر فرد یا پیجی که پست را به اشتراک گذاشته ، آن را حذف نکرده باشد، همیشه می ‌توانید دوباره به آن مراجعه کنید.
اما اگر کاربر اصلی یک پست را حذف کند، حتی اگر آن را ذخیره کرده باشید، نمی توانید دوباره به آن دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

اینستاگرام قابلیت های مختلفی دارد و می توانید از این قابلیت ها به روش های مختلفی استفاده کنید. مشاهده همه پست های ذخیره شده در اینستاگرام یک قابلیت فوق العاده است که می توانید از آن استفاده کنید و براحتی به علاقه مندی های خود دسترسی داشته باشید.

مراحل انجام این کار را بصورت تصویری و مرحله به مرحله به شما توضیح دادیم.

همچنین بخوانید:

نحوه بستن کامنت در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید