بازی

راهنمای بازی Starfield: توضیحات کامل Outpostها و کارایی آن‌ها

نویسنده : دانیال نوروزی۱۸ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بازی Starfield مدتی است که عرضه شده و گیمرها با دنیایی عظیم و پرماجرا روبه‌رو شده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا به Outpostها یا پایگاه‌ها در بازی Starfield بپردازیم.

Outposts یا همان پایگاه‎‌ها در بازی Starfield به ساختمان‌هایی گفته می‌شود که می‌توانید بر روی سیاره‌هایی که ملاقات کرده‌اید، بسازید. اگر به دنبال جایی می‌گردید که کاراکتر اصلی خود را استراحت دهید، یک ماژول مخصوص انجام اینکار در پایگاه تعبیه شده است. اگر به یک ایستگاه تحقیقاتی یا یک ایستگاه ساخت‌وساز احتیاج دارید، یا اینکه می‌خواهید منابع موردنیاز خود را از طریق کشت گیاهان تامین کنید. برای تمامی این کارها، آپشن‌های لازم در Outpost یا همان پایگاه شما تعریف شده‌اند. این کاملا برعهده شماست که چگونه پایگاه خود را گسترش دهید و آن را پیشرفته‌تر کنید.

در بازی اکشن و نقش‌آفرینی استارفیلد، شما در نقش شخصیتی قرار می‌گیرید که عضوی از یک گروه متشکل از کاوشگران فضایی است که در سرتاسر کهکشان را به دنبال غنائم باارزش یا هر ماجراجویی جالب دیگری که منتظرشان باشد، جست‌وجو می‌کنند. داستان شما در بازی Starfield کاملا برعهده خودتان است و تصمیم‌گیری‌‌ها و حتی پیش‌زمینه‌ی داستانی شخصیت اصلی‌تان نیز برعهده شماست.

توضیح امکانات پایگاه‌ها در بازی Starfield

در بازی Starfield ،Outposts یا همان پایگاه‌ها، مقر اصلی شما بر روی سیاره‌های مختلف محسوب می‌شوند. بازی استارفیلد این آزادی عمل را به شما داده است که در هر کجای هر سیاره‌ای که می‌خواهید (به جز بعضی از اماکن استثنایی) پایگاه خود را احداث کنید و به مرور زمان امکانات مختلف را به آن بیفزایید. اگر وارد یک سرزمین خوب آب‌وهوای جذاب می‌شوید و با محیط آن ارتباط برقرار می‌کنید، می‌توان آن را خانه‌ی خود بدانید و پایگاه‌تان را بسازید.

حین ساختن یک پایگاه، ماژول‌های ساختمان‌سازی متعددی در دسترس شما قرار می‌گیرند که با ترکیب و در کنار هم قرار دادن آن‌ها، یک ساختمان بزرگتر می‌سازید که تحت عنوان Habitant Modules (ماژول‌های زیستگاه) شناخته می‌شوند. ماژول‌های زیستگاهی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف عرضه شده‌اند که در ادامه بیشتر درباره‌شان توضیح می‌دهیم.

همچنین هر یک از ماژول‌ها برای ساخته شدن به یک مقدار مشخص از منابع احتیاج دارند. برای مثال برای ساختن ماژول Outpost Airlock به مقادیر زیر از سه عنصر مختلف احتیاج خواهید داشت:

 • x1 Aluminium
 • x2 Sealant
 • x1 Lead

در حین ساخت‌وساز، شما می‌توانید دوربین بازی را بین دو زاویه‌‌دید on-foot یا همان روی پا (اول-شخص) یا Fly-Cam (دوربین پرنده) تنظیم کنید که با یک دوربین ایزومتریک، بازی را با زاویه‌دید از بالا به پایین به نمایش در می‌آورد تا بتوانید با راحتی هرچه تمام ساختمان‌های بزرگتری را برای پایگاه خود بسازید.

همانطور که سازندگان بازی در استودیوی Bethesda نشان داده بودند، سازندگان می‌توانند دکوراسیون داخلی ماژول‌های پایگاه خود را نیز شخصی‌سازی کنند و اشیای موجود در محیط داخلی پایگاه را به سلیقه خودشان جایگذاری کنند.

ساخت‌وساز پایگاه‌ها در بازی Starfield فقط به ماژول‌های مختلف محدود نشده است. برای مثال شما می‌توانید ایستگاه‌های Research و Crafting را نیز به پایگاه خود اضافه کنید تا در آن‌ها به روش‌های مختلف به استفاده از منابعی که در طول سفرهای خود جمع‌آوری کرده‌اید بپردازید.

آیا فکر می‌کنید که قرار نیست زمان زیادی را در پایگاه سپری کنید اما می‌خواهید به حیات خود ادامه دهد و زندگی در آن جریان داشته باشد؟ مشکلی نیست! شما می‌توانید اعضای تیم یا دیگر شرکای موجود در طول بازی را در پایگاه‌ها مشغول به کار کنید تا حتی در غیاب شما نیز پایگاه‌ها به حیات خود ادامه دهند و از این طریق پاداش اضافی دریافت کنید. همچنین می‌توانید اکستراکتورهای مختلف را به کار بگیرید تا در غیاب شما به استخراج مواد معدنی ادامه دهند و آن‌ها را برای شما انبار کنند.

مرور ماژول‌های پایگاه‌ها در بازی Starfield

در بازی Starfield در مجموع 11 ماژول مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای گسترش پایگاه‌های خود استفاده کنید. در ادامه یک لیست کامل از تمامی ماژول‌های موجود در بازی استارفیلد تهیه کرده‌ایم که هرکدام کارایی خاص خود را دارند و به امکانات پایگاه شما می‌افزایند:

 • Oustpost Ailrock
 • Outpost Beacon
 • Four Wall Lab
 • Hydroponic Hab A
 • Hydroponic Hab Round
 • Science Hab Small
 • Military Hab
 • Hab Round
 • Small Hex Lab
 • Hallway – Industrial
 • Watchtower

علاوه بر تمامی این 11 ماژول و همچنین انواع ایستگاه‌هایی که معرفی کردیم، در بازی Starfield می‌توانید سکوی فرود مخصوص کشتی‌های فضایی را نیز به ایستگاه خود اضافه کنید تا به راحتی روی آن‌ها فرود آمده و وارد ایستگاه شوید.

ماژول‌های مختلف، کاربردهای مختلفی دارند. پس بهتر است قبل از اینکه منابع خود را برای ساختن آن‌ها مورد استفاده قرار دهید، بهتر است ابتدا نگاهی به امکاناتی که به پایگاه اضافه می‌کنند بیندازید تا ببینید که آیا با توجه به سبک بازی و روند نقش‌آفرینی کاراکتر اصلی‌تان، امکانات جدید کاربردی برای شما دارند یا بهتر است از ماژول‌های دیگر و امکاناتی که آن‌ها در اختیارتان قرار می‌دهند، استفاده کنید؟

همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، ماژول‌های مختلف هرکدام شکل و اندازه‌ی متفاوتی دارند و این موضوع باعث می‌شود پایگاه‌های مختلف هرکدام شکل و شمایل متفاوتی داشته باشند. چرا که در آن‌ها از ماژول‌های متفاوتی استفاده شده و اندازه‌ها و اشکال متفاوتی دارند.

یکی دیگر از نکات کلیدی در رابطه با پایگاه‌ها این است که نمی‌توانید حین احداث یک پایگاه، ماژول‌های خود را به ساختمان‌هایی که از قبل در محیط بازی قرار داشته‌اند، متصل کنید. همچنین در محیط‌هایی که فراز و فرودهای زمین ارتفاع زیادی دارد، نمی‌توانید پایگاه خود را احداث کنید. همچنین یک نوار Build Limit نیز حین ساخت‌وساز در گوشه صفحه ظاهر می‌شود که محدودیت‌هایی را حین ساخت‌وساز پایگاه بر شما اعمال می‌کند و با ساختن ماژول‌های جدید، به تدریج افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید