خودرو

بهترین برنامه های موبایل برای آموزش رانندگی (پراید و 206 و …)

برنامه برای آموزش رانندگی با پراید
نویسنده : ساناز محمدی۱۵ مهر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

تبدیل شدن به یک راننده حرفه ای نیاز به تمرین و تجربه دارد. اما تا مهارت های لازم برای رانندگی را بلد نباشیم چگونه می توانیم درخیابان های شلوغ شهر تمرین کنیم؟ شاید به فکر گرفتن مربی خصوصی برای یادگیری رانندگی باشید اما با توجه به نقش یادگیری تصویری و تاثیری که در ذهن دارد، امروزه برنامه های مختلفی برای آموزش رانندگی طراحی شده اند که می توانند فضای رانندگی عملی را برای شما بازسازی کنند و با تمرین در این برنامه ها طی مدت طولانی می توانید تاثیر آنرا در بهبود رانندگی خود مشاهده کنید. در این مقاله از مگ تک با معرفی بهترین برنامه های موبایل برای آموزش رانندگی (پراید و 206 و …) همراه شما هستیم.

بهترین نرم افزار آموزش رانندگی

اگر برای آزمون رانندگی استرس دارید و می خواهید آمادگی بیشتری برای رانندگی داشته باشید و یا بعد از گرفتن گواهینامه از رانندگی در خیابان های شلوغ می ترسید؛ می توانید از برنامه های موبایل برای آموزش رانندگی آنلاین کمک بگیرید.

در ادامه چند برنامه آموزش رانندگی شهری را به شما معرفی می کنیم که هرکدام ویژگی ها و امکانات خاصی دارند و با توجه به نیاز خود می توانید بهترین برنامه آموزش رانندگی ۱۴۰۲ را انتخاب کنید:

برنامه آموزش رانندگی شهری تصویری

بهترین نرم افزار آموزش رانندگی: آموزش رانندگی شهری (ویدیویی)

یکی از بهترین برنامه های برای یادگیری رانندگی بصورت عملی؛ نرم افزار آموزش رانندگی شهری است که با در اختیار گذاشتن ویدئوهای با کیفیت از مراحل مختلف آزمون رانندگی شهری، اصلی ترین موارد رانندگی مانند پارک دوبل، دور دو فرمان، عوض کردن دنده ها و … را به شما آموزش می دهد و به کمک این برنامه می توانید اشکالات خود در رانندگی را رفع کنید.

آموزش رانندگی گرافند 3

برنامه آموزش رانندگی با پراید: گرافند 3

گرافند 3 که در واقع بازی آموزش رانندگی است؛ سومین نسخه از بازی های آموزش رانندگی گرافند می باشد و به نحوی طراحی شده که می توانید فضای رانندگی در خیابان های شهر را به شکلی واقعی تجربه کنید و یکی از کامل ترین برنامه آموزش رانندگی با پراید است.

این برنامه یک شبیه ساز رانندگی کاملا واقع گرایانه است که گرافیک فوق العاده ای دارد و می توانید کلیه مباحث رانندگی را به صورت عملی و اصولی در این برنامه یاد بگیرید.

از دیگر قابلیت های این برنامه تنظیم تجهیزات ماشین براساس سلیقه خودتان است و شما می توانید ارتفاع ماشین، داشبورد ماشین، فرمان و رینگ و … را به سلیقه خودتان تغییر دهید.

آموزش عملی رانندگی آسان

نرم افزار آموزش رانندگی عملی: آموزش عملی رانندگی آسان

برای آموزش رانندگی با پراید و 26 به صورت عملی این برنامه یکی از بهترین هاست و بازخوردهای بسیار مثبتی از سوی کاربران داشته است. دانلود برنامه آموزش عملی رانندگی آسان رایگان است و برای آموزش اصول رانندگی یک راهنمای کاربردی می باشد.

آموزش رانندگی در این برنامه بصورت تصویری و همچنین ذکر نکات ریز و درشت هنگام رانندگی است که با مطالعه آنها می توانید ایرادات خود را در رانندگی برطرف کنید.

برنامه آموزش رانندگی عملی گام به گام

اگر به دنبال یک برنامه آموزش رانندگی حرفه ای و یا دانلود بازی اموزش رانندگی واقعی هستید، پیشنهاد ما به شما برنامه آموزش جامع رانندگی (گام به گام) می باشد. اما توجه داشته باشید که این برنامه پرداخت درون شبکه دارد و رایگان نیست.

اما چیزی که باعث رضایت کاربران از این برنامه شده، ارائه نکات ریز و درشت رانندگی و شبیه سازی شرایط مختلف در رانندگی می باشد.

به کمک این برنامه می توانید با کلیه اشتباهات رایج در رانندگی آشنا شوید، سیستم های داخلی خودرو را بشناسید، با تابلوهای رانندگی آشنا شوید، قوانین رانندگی را بخوبی یاد بگیرید، در دور زدن، پارک کردن، عوض کردن دنده و قوانین حرکت و ایست خودرو مهارت کسب کنید و همچنین سوالات آیین نامه و آزمون های مختلف را در اختیار داشته باشید.

جمع بندی

در کنار اموزش رانندگی مجازی رایگان، شما باید یک پیش زمینه از اصول و قواعد رانندگی داشته باشید:

  • اینکه صندلی خود را براساس دید و تسلط خود به فرمان و پدال ها تنظیم کنید
  • با پدال های ماشین و عملکرد هرکدام آشنایی داشته باشید
  • آینه ها را براساس دید خود تنظیم کنید
  • هنگام حرکت خودرو حتما ترمز دستی را بخوابانید
  • دنده های ماشین، عملکرد و محل دقیق هرکدام را بخوبی بدانید (به دور موتور برای تعویض دنده توجه داشته باشید)
  • برای کسب مهارت در دور زدن با ماشین، سعی کنید در خیابان های کم عرض تمرین کنید.

پارک کردن، رانندگی در سرعت بالا و درنظر فاصله مناسب با سایر ماشین ها از جمله مواردی است که یک راننده حرفه ای باید در آنها مهارت لازم را داشته باشد.

و در آخر به این نکته توجه داشته باشید؛ حتی بعد از کسب مهارت در رانندگی، همواره تا زمانی که پشت فرمان هستید از انجام رفتارهایی که باعث پرت شدن حواس شما از رانندگی می شود، پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید