آموزش

روش درست شارژ اولیه گوشی (بایدها و نبایدها)

روش درست شارژ اولیه گوشی (بایدها و نبایدها)
نویسنده : ساناز محمدی۲۰ فروردین ۱۴۰۲
0 دیدگاه

موبایل بدون باتری قابل استفاده نیست. خود باتری موبایل به عنوان اکسیژن موبایل عمل می کند، بنابراین باید آن را حفظ و نگهداری کنیم تا بتوانیم بدون هیچ دردسری برای مدت زمان طولانی از موبایل خود استفاده کنیم. اگر یک گوشی هوشمند جدید خریده اید و می خواهید بدانید که چگونه آن را برای اولین بار شارژ کنید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله، بهترین روش ها و نکات برای نحوه شارژ اولیه گوشی های هوشمند برای برندهای مختلف موبایل آورده شده است.

در ادامه چند نکته و ترفند در مورد نحوه شارژ گوشی هوشمند برای اولین بار یا به طور منظم آورده شده است تا به شما کمک کند تا عمر باتری گوشی خود را حفظ کنید و برای مدت زمان طولانی از آن استفاده نمایید.

بهترین نکات برای شارژ گوشی جدید

وقتی یک موبایل جدید می خرید، باید سلامت باتری آن را تا حد امکان حفظ کنید. برای این منظور، ما طریقه صحیح شارژ اولیه گوشی و نکات و ترفندهایی را برای چگونگی شارژ گوشی های هوشمند جمع آوری کرده ایم که به شما کمک خواهد کرد تا موبایل خود را هوشمندانه استفاده کنید.

1. دفترچه راهنمای گوشی را برای باتری و شارژر مطالعه کنید

هر وقت که یک موبایل جدید می خرید، یک راهنما با آن به شما ارائه می شود که در آن راهنمایی ها و اطلاعات مرتبط با باتری و شارژر درج شده است. شما باید این اطلاعات را دنبال کنید. این امکان وجود دارد که دستورالعمل ها برای برندهای مختلف با هم متفاوت باشد.

2. تنها از شارژر اصلی ارائه شده همراه با گوشی موبایل استفاده کنید

هر وقت که یک گوشی هوشمند جدید را خریداری می کنید، باید تنها از شارژر و USB اصلی که همراه با آن به شما داده می شود استفاده کنید. هرگز از شارژرهای دیگر برای شارژ اولیه گوشی استفاده نکنید.

3. محدوده حداقل حداکثر باتری موبایل

شما باید باتری موبایل را بین محدوده ارائه شده یعنی کمتر از 15 تا 20 درصد و بیشتر از 80 درصد شارژ کنید. بنابراین، نباید موبایل را بیش از حد شارژ کنید زیرا برای سلامت باتری مضر است.

4. از چند بار شارژ کردن گوشی موبایل در یک روز اجتناب کنید

بهترین روش برای شارژ اولیه گوشی این است که شما باتری موبایل خود را تنها روزی یکبار شارژ کنید و نباید آن را چند بار در روز شارژ کنید. تنها در صورتی که شارژ باتری به کمتر از 15 درصد کاهش یافت، باید آن را شارژ کنید. اگر باتری گوشی هوشمند خود را بیش از یکبار در روز شارژ کنید، عمر باتری به تدریج کم شده و جک موبایل نیز آسیب می بیند.

5. وای فای موبایل یا هات اسپات را در طی شارژ خاموش کنید

هر وقت که گوشی هوشمند را شارژ می کنید، باید اینترنت، وای فای و حتی هات اسپات موبایل را خاموش کنید. همچنین، اپلیکیشن هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید تا موبایل شارژ اضافی به خاطر آن ها مصرف نکند.

در صورتی که بار اضافی بر روی موبایل نباشد، باتری خیلی سریع شارژ خواهد شد.

6. از روش درست شارژ موبایل استفاده کنید

اگر می خواهید گوشی موبایل جدید خود را برای اولین بار شارژ کنید، باید به درستی شارژ موبایل را به پورت وصل کرده و اطمینان حاصل کنید که آداپتور به خوبی در پریز برق فرورفته است. سپس، آن را روشن کنید. تنها در این صورت است که باید دکمه پاور را روشن کنید و شارژ اولیه را آغاز نمایید.

7. از شارژ گوشی در طول شب خودداری کنید

بیشتر افراد قبل از خواب گوشی موبایل را به شارژ می زنند و گوشی تمام طول شب در حال شارژ شدن است، این کار باعث می شود تا باتری 100 درصد شود. بعد از آن، باتری بیش از حد شارژ شده و به این دلیل بار اضافی بر روی آن اعمل می شود. در نتیجه، این امکان وجود دارد که باتری آسیب ببیند.

8. قاب موبایل را هنگام شارژ بیرون بیاورید

وقتی موبایل خود را شارژ می کنید، قاب آن را بیرون بیاورید. قاب موبایل هنگام شارژ موجب گرم شدن آن شده و بر عمر باتری تاثیر منفی می گذارد.

9. باید از شارژر با وات مناسب گوشی خود استفاده کنید

هر وقت که می خواهید گوشی موبایل خود را شارژ کنید، باید از همان شارژ با واتی استفاده کنید که شرکت سازنده در اختیار شما قرار داده است. نباید از شارژری استفاده کنید که وات بالاتری دارد. اگر موبایل شما با یک شارژر 10 وات عرضه شده است، تنها باید از آن استفاده کنید. در صورت امکان، از همان شارژر استفاده کنید و در غیراینصورت باید شارژری با همان مشخصات را خریداری نمایید.

10. ابتدا شارژر را خاموش کرده و سپس کابل شارژر را از جک موبایل خارج کنید

هر وقت که موبایل شما شارژ شد، باید ابتدا شارژر را خاموش کنید و سپس آن را از پورت موبایل خارج کنید. در غیراینصورت، ممکن است به باتری و جک موبایل آسیب وارد شود.

 باتری مهم ترین جز از یک گوشی هوشمند است، بدون باتری نمی توانید از موبایل خود لذت ببرید. بنابراین، باید روش های بالا را بعد از خرید یک گوشی هوشمند جدید بکار گیرید.

سوالات متداول در مورد شارژ اولیه گوشی

چرا باتری موبایل من تنها بعد از 3 ماه باد کرده است؟

دلایل زیادی ازجمله بیرون آوردن بیش از حد باتری، شارژ بیش از حد در طول روز یا قرار گرفتن باتری در معرض گرما برای این مشکل وجود دارد.

چگونه یک گوشی هوشمند را برای اولین بار شارژ کنیم؟

هرگز گوشی هوشمند جدید یا قدیمی خود را تا 100 درصد شارژ نکنید؛ بهتر است آن را تا 80 تا 90 درصد شارژ کنید.

چرا باتری موبایل من خیلی زود خالی می شود؟

باتری موبایل شما به سرعت تخلیه می شود زیرا علت باتری موبایل شما به سرعت تخلیه شده است.

آیا لازم است که یک گوشی جدید را تا 8 ساعت شارژ کنید؟

هرگز موبایل خود را تا 8 ساعت شارژ نکنید. تنها کافی است موبایل خود را تا 80 یا 90 درصد شارژ کنید.

چند بار در روز می توانید موبایل خود را شارژ کنید؟

شما می توانید موبایل خود را یک یا دو بار در روز شارژ کنید، اما به یاد داشته باشید که تنها در صورتی که شارژ باتری کمتر از 30 درصد است آن را شارژ کنید.

کلام آخر

ما تلاش کردیم نکاتی را در مورد افزایش عمر باتری در این مقاله ارائه دهیم، با کمک این ترفندها می توانید باتری موبایل خود را سالم نگه دارید. من تلاش کردم برخی از سوالات شما را پاسخ دهم، امیدوارم اطلاعات مرتبط با شارژ گوشی موبایل برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید