آموزش

راهنمای بازی Among Us – قسمت دوم – گیم پلی و وظایف شما به عنوان خدمه کشتی فضایی

راهنمای بازی Among Us
نویسنده : دانیال نوروزی۲۳ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در قسمت دوم راهنمای بازی Among Us، به بخش آشنایی با گیم‌پلی و وظایف بازیکن به عنوان خدمه کشتی رسیده‌ایم. در ادامه با ما و کامل‌ترین راهنمای بازی Among Us همراه باشید.

در قسمت قبلی راهنمای شروع بازی Among Us، به بررسی نحوه دریافت، نصب و ساختن حساب کاربری برای ورود به بازی پرداختیم. در بخش دوم می‌خواهیم درباره گیم‌پلی و کارهایی که باید به عنوان خدمه کشتی در بازی Among Us انجام دهید، صحبت کنیم.

قسمت دوم: بازی کردن به‌عنوان خدمه کشتی

راهنمای بازی Among Us

۱- نقش اعضای خدمه را درک کنید

به‌عنوان یکی از اعضای خدمه، هدف شما این است که وظایفی را که به طور تصادفی اختصاص داده شده‌اند بدون کشته شدن توسط ایمپاسترها انجام دهید. خدمه باید مراقب رفتارهای مشکوک (“Sus”) یا جنایت‌آمیز ایمپاسترها باشند. این رفتارها ممکن است شامل قتل سایر خدمه، ورود یا خروج از دریچه‌های تهویه هوا، تظاهر به انجام وظایف، خرابکاری در مناطق مختلف یا صحبت‌های مشکوک در طول جلسات اضطراری باشد.

اگر یک جلسه اضطراری برگزار شود، خدمه این فرصت را خواهند داشت تا درباره افرادی که فکر می‌کنند ممکن است متقلب باشد، رأی دهند. هر کس بیشترین رأی را به دست آورد از کشتی بیرون انداخته می‌شود. اگر همه ایمپاسترها از کشتی بیرون شوند یا همه وظایف تکمیل شوند، خدمه برنده می‌شوند. اگر ایمپاستر(ها) به اندازه کافی افراد خدمه را به قتل برساند تا جایی که تعدادشان برابر با خدمه باشد، برنده می‌شوند.

راهنمای بازی Among Us

۲- از جوی استیک در سمت چپ صفحه برای حرکت استفاده کنید.

این جوی‌ استیک به شکل یک دایره داخل یک دایره بزرگ‌تر است. روی آن ضربه بزنید و آن را در جهتی که می‌خواهید حرکت کنید بکشید تا راه بروید. سرعت پیاده‌روی بسته به تنظیمات بازی میزبان لابی شما متفاوت خواهد بود.

سعی کنید با یک گروه از افراد بمانید. این می‌تواند به کاهش هر گونه سوءظن مبنی بر اینکه شما ایمپاستر هستید کمک کند و به‌ویژه برای انجام وظایف بصری، مانند اسکن یا خالی کردن سطل زباله مفید است، زیرا دیگران شما را در حال انجام آن خواهند دید.

راهنمای بازی Among Us

۳- برای اطلاع از وظایف خود به بالای صفحه نگاه کنید

پس از شروع بازی، وظایف شما باید در گوشه سمت چپ بالای صفحه‌نمایش داده شود. بسته به اینکه میزبان بازی چند کار را انتخاب کرده باشد، تعداد وظایف متفاوت خواهد بود.

راهنمای بازی Among Us

۴- وظایف‌تان را انجام دهید

همان‌طور که در اطراف نقشه حرکت می‌کنید، مواردی را خواهید دید که با رنگ زرد برجسته شده‌اند. به سمت آن‌ها بروید و دکمه استفاده مثلثی شکل را در پایین سمت راست صفحه فشار دهید. این فرایند یک مینی بازی را آغاز می‌کند که معمولاً پازل‌هایی ساده هستند.

 • برخی از کارها دارای بخش‌های متعددی هستند. فلش‌های زرد روی صفحه یا علامت تعجب زرد روی نقشه نشان می‌دهد که برای تکمیل وظایف به کجا بروید.
 • اگر وظایف بصری فعال باشند، کارهای خاصی انیمیشنی را نشان می‌دهند که می‌تواند توسط سایر بازیکنان مشاهده شود (مانند اسکن Medbay، تیراندازی به سیارک‌ها، ریختن زباله در اتاق ذخیره‌سازی Skeld و غیره). این وظایف را در مقابل سایر بازیکنان انجام دهید تا بدانند که شما ایمپاستر نیستید. به یاد داشته باشید، ایمپاسترها نمی‌توانند وظایف خدمه کشتی را انجام دهند.
 • با تکمیل وظایف، نوار بالا سمت راست به‌آرامی پر می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که کارهای خاص (مانند تعمیر سیم‌ها، تراز کردن موتورها، آپلود داده‌ها و غیره) دارای بخش‌های متعددی هستند و تنها پس از تکمیل آخرین بخش، نوار را به‌روزرسانی می‌کنند.
راهنمای بازی Among Us

۵- در صورت یافتن جسد دکمه Report را فشار دهید

با این کار همه بازیکنان (ایمپاسترها و خدمه) به یک جلسه اضطراری دعوت می‌شوند. در اینجا می‌توانید با سایر اعضای خدمه چت کنید و در مورد اینکه فکر می‌کنید ایمپاستر کیست رای بدهید.

 • توجه کنید که چه کسی در نزدیکی منطقه‌ای است که جسد را می‌بینید. به‌عنوان مثال، اگر آبی را دیدید که از قسمت کنترل برق خارج می‌شود و جسد را در آنجا یافته‌اید، این موضوع را در چت با بقیه مطرح کنید.
 • اگر نزدیک جسد ایستاده‌اید و آن را گزارش نمی‌کنید، اما شخص دیگری می‌آید و این کار را انجام می‌دهد، آماده باشید که متهم به ایمپاستر بودن شوید. به همین دلیل بسیار مهم است که به‌محض مشاهده جسد را گزارش دهید.
راهنمای بازی Among Us

۶- برای فراخوانی یک جلسه اضطراری از دکمه روی کنسول “Emergency meeting” استفاده کنید

اگر یکی از اعضای خدمه مشکوک عمل می‌کند، می‌توانید یک جلسه اضطراری برگزار کنید تا در مورد شک خود صحبت کنید. به سمت کنسول “Emergency Meeting” که روی میزی قرار دارد که همه بازیکنان در شروع بازی دور آن جمع شده‌اند، بروید. برای فراخوانی جلسه اضطراری روی دکمه ضربه بزنید.

 • از فراخوانی جلسات اضطراری برای موارد کم‌اهمیت مانند متهم کردن شخصی بدون هیچ مدرک یا چیزهای غیرمرتبط با بازی خودداری کنید. با این کار شانس رأی آوردن یا بیرون شدن خود را بیشتر می‌کنید.
 • اگر متوجه شدید کسی در حال کشتن بقیه یا استفاده از دریچه هوا است، حتماً آن را فوراً در چت ذکر کنید زیرا فقط ایمپاسترها می‌توانند بکشند. تنها افرادی که می‌توانند از دریچه‌ها استفاده کنند، ایمپاسترها و مهندس‌ها هستند.
راهنمای بازی Among Us

۷- برای گپ زدن در طول جلسه اضطراری، روی لوگوی مربوطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید

هنگامی که یک جلسه اضطراری فراخوانی می‌شود، اکنون زمان شما است که در مورد سوءظن خود با اعضای خدمه صحبت کنید. روی نماد موجود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا چت باز شود.

 • برای راحتی، بازیکنان معمولا یکدیگر را با رنگشان شناسایی می‌کنند. اگر سایر خدمه چیزی مانند “قرمز ایمپاستر است”، “من سیاه را دیدم که کسی را کشت”، “من در دریچه رفتن لیمویی را دیدم”، یا “صورتی ساس است” می‌گویند، توجه کنید، اما توجه داشته باشید که ممکن است ایمپاستر باشند و دروغ گفته باشند.
راهنمای بازی Among Us

۸- از قسمت پایین برای چت کردن استفاده کنید

برای چت کردن، روی قسمت تعبیه شده برای ورود متن در پایین ضربه بزنید و از صفحه کلید روی صفحه برای وارد کردن پیام خود استفاده کنید. روی نماد مثلثی سمت راست ضربه بزنید تا پیام خود را در چت پست کنید.

راهنمای بازی Among Us

۹- به کسی که فکر می‌کنید ایمپاستر است رای دهید

هنگامی که یک جلسه اضطراری فراخوانی می‌شود، به شما فرصت داده می‌شود تا در مورد سوءظن خود صحبت کنید. هنگامی که تایمر بحث به پایان می‌رسد، می‌توانید انتخاب کنید و به فردی که فکر می‌کنید ایمپاستر است رأی دهید، یا اگر فکر می‌کنید شواهد کافی وجود ندارد، رأی دادن را رد کنید. برای رای دادن، روی بازیکنی که فکر می‌کنید Impostor است ضربه بزنید و سپس روی نماد تیک کلیک کنید تا رای خود را ارسال کنید.

 • هنگامی که همه رای دادند یا زمان تعیین شده تمام شد، آرا با هم جمع می‌شوند. هر کسی که بیشترین رای را به دست آورد از سفینه حذف می‌شود.
 • وقتی گزارش دیده شدن جسد می‌رسد، بپرسید جسد کجا پیدا شد و مردم در آن زمان چه می‌کردند. به آنچه همه می‌گویند توجه کنید و به هر چیزی که مشکوک به نظر می‌رسد اشاره کنید.
 • بسته به تنظیمات، بازیکنان ممکن است از اینکه کسی که رای آورده ایمپاستر بوده مطلع شوند یا خیر.
 • توجه داشته باشید که مردم به چه کسی و چه زمانی رای می‌دهند. برخی از ایمپاسترها قبل از رای دادن به دنبال این هستند که ببینند رای بقیه به کدام سمت می‌رود.
راهنمای بازی Among Us

۱۰- از میز Admin استفاده کنید

این میز به شما امکان می‌دهد ببینید بازیکنان در کدام اتاق هستند. برای استفاده از آن، به سمت میز بروید و روی دکمه ADMIN در سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید. با این کار نقشه سبز رنگی ظاهر می‌‎شود که بازیکنان را به‌جای وظایف نمایش می‌دهد.

 • این نقشه هویت بازیکنان را نشان نمی‌دهد و بازیکنان را در راهروها نیز نشان نمی‌دهد.
 • اگر روی نقشه نوری از اتاقی ناپدید شود و بلافاصله در جایی دیگر ظاهر شود، آنگاه فرد در حال استفاده از دریچه‌های تهویه است.
 • اگر نوری در اتاقی که دو یا چند نفر در آن هستند چشمک بزند (به‌سرعت خاموش شود و سپس روشن شود)، به‌احتمال زیاد یکی از خدمه‌ها کشته شده است. در حین حرکات عادی بازیکن، چراغ‌ها آهسته‌تر چشمک می‌زنند.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی Among Us – قسمت اول

دیدگاهتان را بنویسید