بازی

۹ دلیل که به جای سری ایکس باید ایکس باکس سری اس بخرید!

نویسنده : دانیال نوروزی۱۹ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

ایکس باکس سری اس ممکن است به اندازه سری ایکس قدرتمند نباشد اما این به آن معنا نیست که آن را دست کم بگیرید. سری اس برای خیلی از گیمرها، بهترین گزینه روی میز است. در ادامه 9 دلیل که به جای سری ایکس باید ایکس باکس سری اس بخرید را مرور می‌کنیم.

سری اس کنسول ارزان‌تری است

در زمان نگارش این مقاله، ایکس باکس سری اس 300 دلار است. در مقایسه با آن، ایکس باکس سری ایکس 500 دلار است. تفاوت بین این دو کنسول 200 دلار است و لازم به ذکر نیست که سری اس کنسول ارزان‌تر و اقتصادی‌تری است.

واضحا بین این دو کنسول تفاوت‌های زیادی وجود دارد. سری اس یک کنسول تمام دیجیتال بدون دیسک درایو است و اگر دنبال بکوارد کردن بازی‌های فیزیکی از روی دیسک هستید، به دردتان نمی‌خورد. همینطور اگر دنبال این هستید که کنسولی برای فیلم تماشا کردن از روی دیسک داشته باشید، سری اس برای شما نیست. با این حال اگر هیچ کدام از این دغدغه‌ها را ندارید، چه کسی از پس‌انداز کردن 200 دلار پول در این اوضاع خوشحال نمی‌شود؟

سری اس کنسول قابل حمل‌تری است

اولین نکته‌ای که سری اس را نسبت به رقبایش متمایز می‌کند، ابعاد و وزن آن است. سری اس از نظر ابعاد 10.83 در 5.94 در 2.50 اینچ است و فقط 2 کیلو وزن دارد این باعث می‌شود تا کنسولی مثل سری ایکس با ابعاد 11.85 در 5.94 در 5.94 اینچ و وزن حدودی 5 کیلو، یک کنسول سنگین‌تر و تقریبا غیرقابل حمل به نظر برسد.

به در نظر گرفتن این موضوع، سری اس را می‌توانید خیلی راحت در کیف خود بگذارید و با خودتان جا به جا کنید.اگر قرار است در هتل بمانید، می‌توانید سری اس را به تلویزیون وصل کنید، آن را خیلی راحت به اینترنت وصل کرده و بازی کنید.

سری اس هم برای بازی‌های کژوال و هم بازی حرفه‌ای مناسب است

چه بازی‌ها را جدی بگیرید چه به صورت حرفه‌ای (در حد این که منبع درآمدتان از گیمینگ است)، سری اس تمام نیازهایتان را برطرف می‌کند. شاید سری اس از نظر سخت‌افزاری به اندازه سری ایکس قوی نباشد، اما گزینه مناسبی برای اکثر بازی‌هاست.

این کنسول برای کسانی که دنبال بازی‌های کژوال هستند مناسب است چرا که کلی بازی دیجیتالی روی آن در دسترس است و اگر هم دنبال بازی‌های هاردکور باشید و دنبال 4K بازی کردن تمام بازی‌ها نباشید، می‌توانید از بازی‌های متعددی که نسل جدید هستند هم لذت ببرید.

سری اس همان بازی‌های سری ایکس را دارد

به جز بازی‌هایی که به صورت فیزیکی و روی دیسک دارید، سری اس کنسولی است که تمام بازی‌های سری ایکس روی آن هم اجرا می‌شود و به صورت دیجیتالی می‌توانید به تمام بازی‌های گیم پس و بازی‌های استور ایکس باکس دسترسی داشته باشید.

نکته اینجاست که اگر نگران این هستید که به خاطر هزینه کمتر، یک سری از بازی‌ها روی سری اس اجرا نمی‌شوند، سخت در اشتباهید. بنابراین نگران بازی‌های بزرگی مثل استارفیلد و سایر انحصاری ایکس باکس نباشید چرا که برای هر دو کنسول سری اس و سری ایکس به صورت همزمان عرضه می‌شوند.

سری اس مشکلات سخت‌افزاری کمتری دارد

همانطور که گفتیم، بزرگترین شاخصه سری اس، دیجیتالی بودن آن است. این مورد باعث می‌شود تا خبری از دیسک درایو در این کنسول نباشد. نبود دیسک درایو به آن معناست که قطعات چرخان کمتری در کنسول در حال کار هستند و این باعث می‌شود تا عمر کنسول شما یک تا دو سال بیشتر شود. چرا؟ چون قطعات کمتری برای خراب شدن یا مشکل پیدا کردن و تاثیر گذاشتن روی باقی قطعات وجود دارد.

سری اس جای کمتری می‌گیرد

اگر در خانه‌تان همیشه سر جای کنسول‌هایتان با خانواده، همسر یا بقیه اعضای خانواده دعوا دارید، سری اس دوست شماست! این کنسول به خاطر ابعاد مناسب و جمع و جوری که دارد، تقریبا در هر فضایی جا می‌گیرد. حتی عملکرد سخت‌افزاری آن طوری است که می‌توانید با خیال راحت آن را به یک مانیتور داخل اتاق‌تان وصل کنید و آن را روی میزتان قرار دهید. طبیعتا وقتی بحث ابعاد فیزیکی و جایی که این کنسول می‌گیرد می‌شود، آن را به سری ایکس و به طور خاص پلی‌استیشن 5 با ابعاد غول‌آسایش ترجیح می‌دهیم.

سری اس صدای کمتری دارد

از آن جایی که در سری اس خبری از دیسک درایو نیست و قطعات چرخان کمتری در این دستگاه دیده می‌شود، با دستگاه کم سر و صداتری نیز روبرو هستیم. اینترنت در حال حاضر پر از کاربرانی است که از صدای ایکس باکس سری ایکس شکایت می‌کنند. بنابراین اگر برایتان یک دیزاین کم سر و صداتر به خاطر عملکرد سخت‌افزاری پایین‌تر مطرح است، ایکس باکس سری اس برایتان ارجحیت بیشتری خواهد داشت و کنسول بهتری است.

بیشتر بخوانید: ۷ دلیل برای اینکه باید سرویس ایکس‌باکس گیم پس بخرید!

اگر نمایشگر 4K ندارید

اگر نمایشگر 4K ندارید و فعلا هم قصد خریدش وجود ندارد، بنابراین به یک کنسول با قابلیت‌های 4K نیازی نخواهید داشت. خرید ایکس باکس سری ایکس در این صورت فقط زمانی ارزش خواهد داشت که دنبال فریم ریت بالاتر، حافظه بیشتر یا کنسول قوی‌تر باشید که بدون وجود نمایشگر 4K خیلی منطقی نیست چرا که آن 200 دلار اضافه را می‌توانید برای خرید کنترلر، هدست یا حتی بازی‌های بیشتر خرج کنید.

سخت‌افزار ضعیف‌تر مشکلی ایجاد نمی‌کند

با این که مشخصات سخت‌افزاری سری اس و سری ایکس با هم در بحث GPU و CPU تفاوت دارد، این تفاوت جوری نیست که باعث شود تا کنسول کوچکتر، مشکل داشته باشد.  سری اس همچنان امکانات پیشرفته‌ای مثل اسمارت دلیوری، قابلیت بازی به صورت 1440p و اجرای تمام بازی‌های ایکس باکس را روی SSD سریع خودش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید