بازی

راهنمای بازی Rainbow Six Seige – بخش سوم – بررسی نکات کلیدی

نویسنده : دانیال نوروزی۳۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بازی Rainbow Six Seige یک عنوان شوتر اول شخص است که روی کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس و همچنین رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. اگر می‌خواهید این بازی هیجان‌انگیز را شروع کنید، باید دانش نقشه، حس بازی، تاکتیک، جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات و همچنین ارتباط با بازیکنان دیگر را تا حد زیادی یاد بگیرید. در دو بخش قبلی نکات کاربردی اولیه برای شروع بازی Rainbow Six Seige، به بررسی تعدادی از عوامل فکری و عملی برای پیروزی پرداختیم. در این مقاله نیز قصد داریم چند نکات کاربردی دیگر برای شروع بازی Rainbow Six Seige را به شما آموزش دهیم.

موقعیت‌های مختلف را بشناسید

برخی از موقعیت‌هایی که در آن قرار خواهید گرفت، قوی و برخی دیگر ضعیف هستند. شما باید به مرور زمان قادر به تشخیص چنین موقعیت‌هایی هم برای خود و هم برای دشمنتان باشید زیرا درک موقعیتی که در آن قرار دارید و تصمیم‌گیری صحیح جنبه مهمی دارد.

موقعیت‌های قوی معمولاً موقعیت‌هایی هستند که شما نسبت به دشمن خود برتری دارید. چنین مکان قدرتمندی می‌تواند پشت سر آینه سیاه میرا باشد که بر محل هدف نظارت می‌کند. از سوی دیگر، یک موقعیت ضعیف می‌تواند نقطه‌ای باشد که در شرایط نامطلوبی قرار می‌گیرید و بخشی از اتاق بدون پوشش است یا ممکن است در معرض حمله از چند جهت قرار بگیرید.

سبک بازی خود را شناسایی کنید

به‌عنوان یک بازیکن جدید Rainbow Six Siege، در وهله اول باید سبک بازی خود را شناسایی کرده و آن را یاد بگیرید. عمدتاً دو نقش اصلی در بازی R6 Seige وجود دارد که شامل ساپورت و حمله می‌شود.

شما باید سعی کنید بفهمید که کدام سبک بازی برایتان مناسب‌تر است و شروع به یادگیری نحوه انجام نقش خود به بهترین شکل ممکن بکنید. به طول کلی بهتر است برای درک سبک‌های مختلف بازی و نقش‌های مفید، هرکدام از شخصیت‌ها را یک دور آزمایش کنید. بازی Rainbow Six Seige به اندازه کافی پیچیده است و شما باید از همان ابتدا سعی کنید تا حد امکان آن را برای خودتان ساده کنید.

از همان ابتدای بازی به تیم حریف فشار وارد کنید

هدف ما از این کار لزوما کشتن تیم حریف نیست بلکه می‌خواهیم احساس امنیت را از آن‌ها صلب کنیم. با این کار باعث می‌شوید که دشمنان احساس ناامنی کرده و مجبور شوند با قوانین شما بازی کنند.

در حالت حمله: موانع/دیوارها را به سمت هدف یا مکان‌هایی که رومینگ‌ها هستند باز کنید تا کنترل نقشه را به‌سرعت و قاطعانه به دست آورید.

در حالت دفاعی: موانع خفیفی در اطراف خود ساخته و یک نگاه سریع به محیط بیندازید. هدف ترساندن مهاجمان و تمرکز بر روی شما به‌جای موارد مهم‌تر است.

بیشتر بخوانید:
راهنمای بازی Rainbow Six Seige – بخش اول – شروع بازی
راهنمای بازی Rainbow Six Seige – بخش دوم- حرفه‌ای‌تر بازی کنید

نکات ارتباطی برای شروع بازی Rainbow Six Seige

ارتباط درست با هم‌تیمی‌ها یکی از جنبه‌های ضروری برنده شدن در Rainbow Six Siege است. نکات زیر به شما در تعامل درست و کارآمد با اعضای تیمتان کمک می‌کند.

با تیم خود صحبت کنید

Rainbow Six Siege یک بازی تیمی است که در آن اطلاع داشتن از مکان دشمنان کلید اصلی موفقیت است. برای بهتر شدن در مسابقات و برنده شدن مداوم، باید از هشدارهای تیم خود به طور موثر استفاده کنید.

از درگیری با افراد تخریب‌گر اجتناب کنید

از صحبت کردن با بقیه بازیکنان نترسید. در طی بازی‌های خود در R6 Seige، ممکن است با آدم‌‎های بی‌ادب یا افراد دوستانه هم‌بازی شوید. به‌عنوان یک فرد تازه کار، احتمالا افرادی پیدا خواهند شد که شما را به‌خاطر اشتباهاتتان در بازی شماتت کنند و زود از کوره در بروند. دو نوع انتقاد وجود دارد: سازنده و مخرب. نظرات افراد تخریب‌گر را جدی نگیرید. چنین سبک ارتباطی نشان‌دهنده سطح فرهنگ و بلوغ پایین آنها است، نه شما. فقط آنها را ساکت کنید و به بازی خود ادامه دهید. با این حال، نسبت به نظرات سازنده گارد نگیرید و چنین بازخوردی را رد نکنید. سعی کنید از این افراد درس بگیرید و بازی خود را بهتر کنید.

پینگ نکنید

هر زمان که روی ابزارهای جمع‌آوری اطلاعات مانند دوربین‌ها یا هواپیماهای بدون سرنشین اسکن انجام می‌دهید، دشمنی که اسکن می‌شود اعلانی در مورد شناسایی شدن دریافت می‌کند. پس از آن، دو اتفاق می‌افتد. اول، آنها می‌دانند که تحت نظر هستند، بنابراین شروع به جستجو برای دوربین و پهپاد می‌کنند و ممکن است زودتر شما را پیدا کنند. ثانیاً، آنها انتظار دارند تحت فشار قرار گیرند و نسبت به حملات بعدی تیم شما هوشیارتر می‌شوند؛ بنابراین، به‌جای پینگ، موقعیت دشمن را در بخش صوتی گروه اعلام کنید.

از پینگ زرد استفاده کنید

با فشار دادن دکمه «پایین» در کنسول‌ها یا «Z» در رایانه شخصی، می‌توانید یک نشانگر زرد رنگ را در جایی از نقشه قرار دهید و از این تکنیک برای تکمیل فراخوان‌های خود استفاده کنید. چنین نشانگری برای ارائه اطلاعات دقیق‌تر مفید است و به شما در هنگام یادگیری نقشه‌ها و فراخوان‌ها کمک می‌کند. همچنین، به جای اعلام مکان «دریچه/دیوار باز»، می‌توانید سطحی را که می‌خواهید باز شود علامت بزنید و از ایجاد سوءتفاهم‌های احتمالی جلوگیری کنید.

حتی زمانی که مرده‌اید می‌توانید مفید باشید

مرده در Rainbow Six Siege به معنی بیکار نشستن تا پایان مسابقه نیست. شما هنوز هم می‌توانید بر روی پهپادهای خود (در حمله) یا دوربین‌های (دفاع) خود سوار شوید و با ارائه اطلاعات برای تیم خود بسیار ارزشمند باشید.

از قطب‌نما استفاده کنید

در ابتدای سفر خود در بازی R6 Siege، ممکن است فراخوان‌های مناسب برای اتاق‌ها را ندانید. این یک امر طبیعی است و نباید نگران هیچ چیزی باشید. همه بازیکنان هر زمان که نقشه جدیدی منتشر می‌شود، تمایل دارند با این جنبه مبارزه کنند. اگر از قطب‌نما به نفع خود استفاده کنید، به اطلاعات مهمی دست پیدا خواهید کرد. اگر نام اتاق را به طور خلاصه نمی‌دانید، از نام رسمی آن استفاده کنید. همچنین به‌جای اینکه از کدام سمت اتاق (راست، چپ) صدا بزنید، می‌توانید از جهت‌های اصلی (گوشه شمال شرقی) برای دادن اطلاعات قابل اعتماد به هم‌تیمی‌های خود بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید