بازی

گیمر چیست و آیا گیمری در ایران درآمدی دارد؟

گیمر چیست و آیا گیمری در ایران درآمدی دارد؟
نویسنده : ساناز محمدی۳۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بازی ها گزینه ای برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت هستند اما برخی افراد انجام بازی های رایانه ای را جزء مهمی از زندگی روزمره خود می دانند و بیشترین وقت خود را به گیم اختصاص می دهند. علاقه مند بودن به بازی با گیمر بودن تفاوت دارد. در این مقاله از مگ تک توضیح می دهیم که گیمر چیست و آیا گیمری در ایران درآمدی دارد؟

گیمری چیست

ممکن است افرادی را بشناسید که بزرگترین تفریح آنها بازی است و اکثر وقت خود را صرف بازی و لذت بردن از آن می کنند. اما بازی کردن با کنسول یا رایانه شخصی برای اینکه ساعتی از روز را به تفریح گذرانده باشید، باعث نمی شود که شما را گیمر بدانند. پس معنی گیمر چیست؟

گیمر به فردی گفته می شود که با اشتیاق و به طور منظم بازی می کند و در یک یا چند بازی حرفه ای است. بسیاری از گیمرها می گویند بازی ای وجود ندارد که انجام نداده باشند و تجربه بازی های ویدئویی مختلفی را دارند. برخی هم تلاش خود را بر روی یک بازی خاص متمرکز می کنند.

گفته می شود گیمرهای حرفه ای حداقل 50 ساعت در هفته مشغول بازی کردن هستند.

گیمرها با علاقه و مهارت انواع مختلفی از بازی های دیجیتال و الکترونیکی را بر روی دستگاه های مختلفی از جمله رایانه شخصی، کنسول های بازی ویدئویی (xbox و playstation) و یا گوشی و تبلت انجام می دهند و به رقابت می پردازند.

حرفه ای ترین و پولدارترین گیمرهای دنیا مرد هستند و زنان درصد کمی از گیمرهای معروف دنیا را تشکیل می دهند. بیشترین درصد گیمرها در ایالت متحده مربوط به گروه سنی 18 تا 35 سال می باشد.

خیلی ها معتقدند گیمرها افرادی درونگرا هتند که برای فرار از واقعیت و آدم ها به گیم روی آورده اند، اما قطعیت ندارد. شاید تعداد زیادی از گیمرها این ویژگی را داشته باشند اما طی بازی های آنلاین با اشخاص مختلف در ارتباط هستند و تعامل با دیگران را دوست دارند.

کسب درآمد از گیمری در ایران

ساعت ها بازی کردن پشت مانیتور و رفتن به گیم نت های مختلف شاید به نظر برخی بی فایده باشد اما امروزه گیم فقط یک سرگرمی نیست و با حرفه ای شدن در گیم می توانید به درآمد برسید.

با گسترش فعالیت در یوتیوب؛ شغل گیمری در ایران به یکی از پردرآمدترین حرفه ها تبدیل شده و اگر تا پیش از این بازی کردن وسیله ای برای سرگرم کردن بچه ها بود، حالا به یک شغل حرفه ای تبدیل شده که می توان با آن به موفقیت رسید.

واکنش سریع، هماهنگی چشمی و هدف گیری دقیق از جمله شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک گیمر است. برای گیمر بودن باید از انجام بازی ها لذت ببرید و همواره به دنبال یادگیری ترفندها و مهارت های جدید در بازی باشید.

گیمرها چگونه پول در میارن؟

گیمرهای حرفه ای دنیا حقوق ثابت ماهانه دارند و مسلما هرچقدر معروف و حرفه ای تر باشند، حقوق آنها بیشتر است و براساس معیارهایی چون شرکت در بازی های آنلاین معتبر، تعداد برد در بازی ها، تاثیرگذاری آنها در بازی تعیین می شود.

انجام بازی های انلاین و رقابت زنده با گیمرهای مختلف برای کسب درآمد از گیم بسیار پرطرفدارند. شاید برای شما جالب باشد بدانید که برخی گیمرهای حرفه ای در ایران در آمد ماهانه میلیاردی دارند.

برای کسب درآمد از گیمری در ایران باید مخاطب و نیازهای او را به خوبی بشناسید و علاوه بر کسب مهارت و تسلط بر بازی باید بطور مرتب استریم کنید (به اشتراک گذاشتن بخشی از فیلم بازی خود در اینستاگرام یا یوتیوب).

درآمد گیمرها در اینستاگرام تنها از طریق تبلیغات است اما با گذاشتن ویدئویی از بازی خود در یوتیوب و رسیدن فالوورها و بازدیدها به حد نصاب تعیین شده، می توانید براساس مقدار بازدیدها، پول دریافت کنید. خلاقیت دراین زمینه می تواند شما را زودتر به هدف برساند.

یک گیمر ایرانی با مشکلات متعددی روبرو است؛ از جمله اینکه نسخه اصلی خیلی از بازی های معروف در ایران اجرا نمی شود و نسخه های فرعی کمی تاخیر دارند، یوتیوب فیلتر است، بانکی که برای پرداخت های بازی های انلاین معرفی شده در ایران نمایندگی ندارد و گیمرها هزینه بالایی را برای این منظور متحمل می شوند.

ضمن اینکه خیلی ها گیم را به عنوان یک حرفه و شغل قبول ندارند و برای رفع این مشکلات اقدامات موثری صورت نمی گیرد.

همچنین بخوانید:

اسم های گیمری خفن با فونت خاص

دیدگاهتان را بنویسید