اخبار خودرو

شکایت میرسلیم از شبکه پنج و رشیدی کوچی!

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۳ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

یک ماه پس از مناظره‌ی جنجالی مصطفی میرسلیم با جلال رشیدی کوچی در شبکه 5 سیما، این نماینده‌ی مجلس از شبکه پنج و چندین نفر دیگر شکایت کرده است. شکایت میرسلیم شامل حال رشیدی کوچی، مجری برنامه تهران 20، تهیه‌کننده این برنامه و همچنین شبکه پنج سیما می‌شود.

شکواییه طولانی میرسلیم شامل چند یک متن طولانی با 20 بند است که در آن اتهامات مختلفی به مجری شبکه 5 سیما و رشیدی کوچی وارد شده است.

بند 11 شکواییه میرسلیم به شرح ذیل است:

بسیار تأسف‌بار است که در دقیقه 30:54، آقای کوچی می‌گویند: «همین آشغالِ داخلی …، همین پژوپارسِ داخلی را می‌گویم». مجری بازهم ساکت می‌ماند و لبخند می‌زند! درحالی‌که اطلاق واژه قبیح آشغال، نه‌تنها توهین به تولیدکنندگان و فرزندان متخصص و عموم مردم این مرز و بوم، بلکه بی‌احترامی محرز به ساحت رهبر معظّم انقلاب است….

حاشیه‌های مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس، طی چند ماه گذشته پر تعداد بوده‌اند. در همین برنامه او به قیاس پژو 206 و تویوتا لندکروزر پرداخت و این دو خودرو را یکسان خطاب کرد. دفاعیات او از صنایع خودروسازی داخلی نیز حاشیه‌ساز بوده‌اند. درنهایت میرسلیم یکی از مخالفان همیشگی طرح‌های واردات خودرو بوده است. بااین‌حال به‌دلیل فشار افکار عمومی، اظهارنظرهای خود را در بیانیه‌ها و مصاحبه‌های بعدی خود تعدیل کرد. البته این دفاعیه‌ها جای تعجب ندارد؛ چرا که میرسلیم از دهه‌ها پیش در صنایع خودروسازی ایران مسئولیت داشته است.

تردیدی نیست که فرارسیدن انتخابات مجلس در پایان سال جاری، تأثیر قابل‌توجهی بر روند کاری نمایندگان فعلی گذاشته است؛ بنابراین هرکدام از آن‌ها سعی دارند با جلب توجه مخاطبان خود، یک بار دیگر کرسی نمایندگی مجلس را در اختیار داشته باشند. بااین‌حال به‌نظر می‌رسد رشیدی کوچی در جلب نظر مخاطبان خود موفق‌تر عمل کرده است. بنابر شکواییه میرسلیم، حتی مدیران شبکه پنج سیما نیز برخورد مناسبی با او نداشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید