علم و دانش

آیا برخورد شهاب سنگ به زمین در سال 2023 حقیقت دارد؟

برخورد شهاب سنگ با زمین
نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
2 دیدگاه

با شروع سال 2023، شایعه‌ی برخورد احتمالی شهاب سنگ به زمین برای برخی از مردم رنگ واقعیت به خود گرفته است. اما واقعیت چیست؟ آیا واقعا در سال 2023 باید منتظر برخورد شهاب سنگ با زمین باشیم؟

به تازگی ناسا هشدار داده است که یک شهاب سنگ بزرگ با سرعت بسیار زیاد در حال حرکت به سمت زمبن است و این احتمال وجود دارد که به زمین برخورد کند. ناسا اعلام کرده است که این شهاب سنگ به بزرگی دو زمین فوتبال است و بیش از 200 متر طول دارد. این سیارک که LF16 2018 نام دارد، آخرین بار 16 ژوئن 2018 دیده شده و به نظر می‌رسد با سرعت در حال حرکت به سمت زمین است. در صورت برخورد این سیارک با زمین، انرژی معادل 1500 بمب هسته‌ای آزاد خواهد شد و عملا زمین نابود خواهد شد.

طبق گفته‌ی مهندسان ناسا، این شهاب سنگ در تاریخ 8 آگوست 2023 ممکن است به زمین برخورد کند. 3 آگوست 2024 و 1 آگوست 2025 دیگر تاریخ‌هایی هستند که برای این اتفاق پیش‌بینی شده‌اند.

سیارک LF 2018 با سرعت حدودی 33 هزار مایل برساعت در فضا در حال حرکت است.

نظر هوش مصنوعی در خصوص برخورد شهاب سنگ با زمین:

منابع خبری برای ما کافی نبودند و ما برای پیش‌بینی درست‌تر و دقیق‌تر این اتفاق به سراغ ChatGPT رفتیم و جواب این هوش مصنوعی کمی خیال ما را راحت کرد.

همان‌طور که مشاهده نمودید، برخورد شهاب سنگ با زمین یک اتفاق غیرقابل پیش‌بینی است و نمی‌توان از پیش حدس زد که چه زمانی شهاب سنگ با زمین برخورد خواهد کرد.

نظر شما در مورد این اتفاق مرگ‌بار چیست؟ با هوش مصنوعی هم نظر هستید؟

بیشتر بخوانید : قیمت شهاب سنگ در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

  1. با حمد وثنای الهی از اینکه خداوند مرا از اگاهان قرار داد پس حاضرین به غائبین اطلاع دهند ساعت صفر جهان فرا رسید دنیا فنا و زوالش نزدیک شد ودر حال وداع کردن است اگر ظهور با برخورد ستاره طارق یا شهاب سنگ بر زمین واقع میشود وتنها ایمنی در ان زمان توبه کنان از بار گناهان بکاهیم تقوی الهی پیشه کنیم و اماده یاری بزرگانی که از عرش بر زمین حاضرند

  2. امیرعلی گفت:

    من که واقعاً خیلی ترسیدم 😖😖