بهترین ها

سریع ترین اینترنت جهان در سال 2023 برای کدام کشور است (رتبه جهانی اینترنت ایران)

سریع ترین اینترنت جهان در سال 2023 برای کدام کشور است
نویسنده : ساناز محمدی۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
2 دیدگاه

در سال 2023 اینترنت به یک ابزار حیاتی زندگی روزمره بشر تبدیل شده و بویژه اگر شما یکی از میلیون‌ ها نفری هستید که کسب و کارتان با اینترنت سروکار دارد، سرعت اینترنت یکی از عوامل مهم برای فعالیت شماست. ضمن اینکه برای تفریحاتی همچون بازی های آنلاین یا تماشا و دانلود فیلم به اینترنت پرسرعت نیاز داریم. آیا می دانید سریع ترین اینترنت جهان در سال 2023 برای کدام کشور است؟ این مطلب را دنبال کنید تا بدانید کدام کشور دارای بالاترین سرعت اینترنت در جهان 2023 می باشد.

سریع ترین اینترنت جهان

پر سرعت ترین اینترنت جهان کدام کشور است. امروزه کشوری که سرعت اینترنت در آن بالا باشد را می توان به عنوان کشوری که بهترین اینترنت جهان را دارد نام برد. در رتبه بندی سرعت اینترنت در جهان 2023، اسم 10 تا از کشورهایی که سریعترین سرعت اینترنت را دارند، به ترتیب معرفی نموده ایم تا بدانید سریع ترین اینترنت جهان برای کدام کشورهاست و همچنین بالاترین سرعت اینترنت در ایران متعلق به کدام شرکت است.

1- لیختن اشتاین (229.98 مگابیت در ثانیه)

در صدر لیست پرسرعت ترین اینترنت جهان، باید از لیختن اشتاین نام برد. این کشور دارای سریع ترین اینترنت جهان در سال 2023 می باشد و با اینترنت این کشور، می توان آلبوم یک خواننده را در 0.05 ثانیه دانلود کرد.

لیختن اشتاین بین اتریش و سوئیس و چهارمین کشور کوچک اروپا می باشد.

2- جزیره جرسی (218.37 مگابیت در ثانیه)

در سال 2023 دومین کشوری که بالاترین سرعت اینترنت جهان را دارد، جزیره جرسی می باشد. سرعت اینترنت در این کشور به گونه ای است که یک فیلم سینمایی 2 ساعته با کیفیت 4K را می توان در 10 ثانیه دانلود کرد.

جزیره جرسی در نزدیکی ساحل نرماندی فرانسه است.

3- آندورا (213.41 مگابیت در ثانیه)

در فهرست پر سرعت ترین اینترنت جهان 2023، آندورا رتبه سوم را از خود کرده است. سرعت اینترنت در این کشور به گونه ای است که می توان نسخه 4K Extended Trilogy ارباب حلقه ها را طی 130 ثانیه دانلود کرد.

آندورا کشوری کوچک و مستقل در اروپای غربی است که از سمت شرق با فرانسه و از سمت غرب با اسپانیا مرز مشترک دارد.

4- جبل الطارق (183.09 مگابیت بر ثانیه)

جبل الطارق یکی از سریع ترین اینترنت های جهان را دارد. با سرعت اینترنت این کشور می توان فیلم Speed محصول 1994 با بازی کیانو ریوز را با کیفیت عالی در 26 ثانیه دانلود کرد.

جبل الطارق دهکده‌ای کوهستانی در ساحل جنوبی اسپانیا می باشد.

5- لوکزامبورگ (118.05 مگابیت در ثانیه)

رتبه بعدی پرسرعت ترین اینترنت جهان به لوکزامبورگ تعلق می گیرد که می توان کل فرنچایز Fast & Furious را در 154 ثانیه دانلود کرد.

لوکزامبورک کشوری کوچک و ثروتمند در غرب اروپا می باشد که معمولا شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی هم دارد.

سریع ترین اینترنت جهان برای کدام کشور است

6- ایسلند (116.88 مگابیت در ثانیه)

ایسلند معمولا در صدر لیست پرسرعت ترین اینترنت جهان قرار دارد، اما در سال 2023 به عنوان ششمین کشوری که اینترنت پرسرعت دارد، از آن نام می بریم. برای اینکه بخوبی متوجه شوید سرعت اینترنت در ایسلند چگونه است، به شما می گوییم که تمامی کتاب های دنیای هری پاتر (با تصاویر) در 12 ثانیه قابل دانلود هستند.

ایسلند کشوری جزیره‌ای در شمال اروپا است.

7- سوئیس (110.45 مگابیت در ثانیه)

سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، در فهرست کشورهایی که سریع ترین اینترنت جهان را دارند، قرار می گیرد. با اینترنت کشور سوئیس می توان فیلم تاپ گان محصول سال 1986 با بازی تام کروز را با کیفیت عالی در 40 ثانیه دانلود کرد.

8- هنگ کنگ (105.32 مگابیت بر ثانیه)

هنگ کنگ به عنوان ناحیه ای خودمختار متعلق به چین که از پُر تراکم‌ ترین مناطق دنیا نیز می باشد، یکی از پرسرعت ترین اینترنت جهان را در بین کشورهای مختلف در سال 2023 دارد. با سرعت اینترنت هنگ کنگ می توانید آلبوم موسیقی Barry White’s Greatest Hits را در 0.38 ثانیه دانلود کنید.

9- موناکو (104.98 مگابیت در ثانیه)

در لیست پرسرعت ترین اینترنت جهان از موناکو نام می بریم. یک کشور اروپایی کوچک در ساحل دریای مدیترانه که با سرعت اینترنت آن می توان بازی Sims 4 که برخی از دختران و افراد مجرد عاشق آن هستند را در 142 ثانیه دانلود کرد.

10- مجارستان (99.74 مگابیت در ثانیه)

از بین کشورهایی که سریع ترین اینترنت دنیا را دارند، مجارستان (کشوری در اروپای مرکزی) با سرعت اینترنت 99.74 مگابیت در ثانیه، طی 40 ثانیه قابلیت دانلود سریع فیلم Days of Thunder محصول 1990 تام کروز با کیفیت عالی را دارد.

کم سرعت ترین اینترنت جهان

اما بعد از معرفی کشورهایی که سریع ترین اینترنت جهان در سال 2023 را از آن خود کرده اند، جالب است بدانید که یمن یکی از کندترین اینترنت های جهان را دارد و دانلود بازی Red Dead Redemption 2 در این کشور حدود سه روز طول می کشد.

سرعت اینترنت در ترکمنستان نیز 0.77 مگابیت در ثانیه است و برای دانلود یک فیلم 5 گیگی باید 14 ساعت زمان گذاشت!

کشورهای اروپایی به دلیل برخورداری از زیرساخت های مناسب، دارای سریع ترین اینترنت در جهان و کشورهای آفریقایی کندترین اینترنت را دارند.

نکته ای که از بررسی فهرست کشورهایی که سریع ترین اینترنت جهان را دارند، قابل توجه می باشد این است که کشورهایی که اینترنت پرسرعتی در سطح جهانی دارد، کوچکتر و پرتوسعه تر هستند.

و اما سرعت اینترنت ایران از بین 191 کشور در رتبه 123 قرار می گیرد و بطور قطعی نیز نمی توان گفت بالاترین سرعت اینترنت وای فای در ایران کدام است. اما می توان به این جمع بندی رسید که درصد رضایت کاربران از اینترنت مخابرات در سطح بسیار پایینی قرار داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. علی گفت:

    رتبه آخر_ایران(0.۰1 کیلوبایت برثانیه)
    سرعت اینترنت در ایران به گونه ای است که میتوان یک فیلم ۱ دقیقه ای را در یک هفته دانلود. بسیار شگفت انگیز است.

  2. علی گفت:

    رتبه آخر_ایران(0.۰1 کیلوبایت برثانیه)
    سرعت اینترنت در ایران به گونه ای است که میتوان یک فیلم یک دقیقه ای را در یک هفته دانلود کرد. بسیار شگفت انگیز است.