بهترین ها

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2 – قسمت اول – شروع بازی (بخش دوم)

نویسنده : دانیال نوروزی۲۹ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در بخش اول راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2 شروع بازی، به بررسی بخش‌های مختلفی از جمله نقشه خوانی، جهت‌یابی، انواع وسایل نقلیه و بسته‌های تجهیزات پرداختیم. در بخش دوم قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره سیستم مبارزه و نحوه تیراندازی در وارزون 2 در اختیارتان قرار دهیم.

سیستم مبارزه، دسته بندی سلاح ها و تجهیزات

گیم‌پلی شما در بازی Call of Duty Warzone 2.0 توسط اسلحه‌هایی که استفاده می‌کنید تعیین می‌شود. یک بسته باری استاندارد معمولاً شامل یک سلاح اصلی، یک سلاح ثانویه، تجهیزات کشنده و تاکتیکی و امتیازات است. شما به مرور زمان و با یادگیری سلاح‌ها و مکانیک‌های مختلف، می‌توانید بسته باری خودتان را شخصی‌سازی کنید. در ادامه به بررسی نکات قابل توجه سلاح‌ها و تجهیزات می‌پردازیم.

انواع سلاح‌های اولیه و ثانویه

توضیحاتنوع سلاح اولیه
اسلحه اصلی استاندارد شما که در درگیری‌های برد متوسط برتری داردAssault Rifle      
نوع تفنگی که در ازای سرعت و مهمات کمتر، آسیب و برد قوی‌تر داردBattle Rifle         
یک سلاح کاملاً اتوماتیک و جمع‌وجور با شلیک سریع‌تر که در نبردهای نزدیک مؤثر استSubmachine gun (SMG) 
سلاح دوربرد کاملی که دشمنان را با گلوله‌های پراکنده تکه‌تکه می‌کندShotgun
یک اسلحه خودکار کندتر، ضربات سنگین‌تر و یک خشاب با ظرفیت بالاLight machine gun (LMG)             
اسلحه‌ای با شلیک کند و آسیب زیاد که در بین دسته‌های Assault Rifle و Sniper Rifle قرار می‌گیردMarksman Rifle
یک سلاح قدرتمند و دوربرد با ظرفیت خشاب محدود که دشمنان را به عقب پرت می‌کندSniper Rifle        
توضیحاتنوع سلاح ثانویه
یک گزینه جایگزین برای شلیک از برد نزدیک در هنگامی که گلوله‌های سلاح اصلی شما تمام شده استHandgun             
یک سلاح محکم که برای آسیب رساندن به وسیله نقلیه و مناطق وسیع‌تر عالی استLauncher            
یک سلاح دستی که برای پایان دادن به دشمنان از نزدیک قبل از اینکه بتوانند دوباره بلند شوند فوق‌العاده استMelee   

ساخت اسلحه و وسایل جانبی

برای تنظیم دقیق سلاح‌های خود، می‌توانید قسمت Gunsmith را در یک محل تخلیه بار خاص بررسی کنید. در این بخش، می‌توانید تا پنج پیوست به اسلحه خود اضافه کنید که آمار اسلحه آن را تغییر می‌دهد. وسایل جانبی هر سلاح متفاوت خواهند بود، بنابراین باید با توجه به بسته باری در دسترستان هر کدام را ارتقا دهید. در اینجا خلاصه‌ای سریع از آمار هر سلاح آورده شده است.

  • Accuracy: سلاح در هنگام شلیک چقدر دقیق است
  • Damage:  آسیبی که در هنگام شلیک به دشمن وارد می‌کند
  • Range: اسلحه از تا چه فاصله‌ای می‌تواند دقت شلیک خود را حفظ کند
  • Fire Rate: سلاح با چه سرعتی می‌تواند شلیک کند
  • Mobility: با چه سرعتی می‌توانید سلاح را حرکت دهید و هدف بگیرید
  • Control: تاب خوردن و پس زدن سلاح

برای باز کردن قفل پیوست‌های مختلف، باید بازی را با اسلحه مجهز انجام دهید و از طریق اقدامات درون بازی مانند کشتن دشمنان و کمک به هم‌تیمی‌ها، سطح خود را بالا ببرید.

تجهیزات کشنده و تاکتیکی

تجهیزات کشنده و تاکتیکی یافته‌های رایجی در میان لوت‌ها و بسته‌های هستند که می‌توانند به شما در مبارزات کمک کنند. تجهیزات کشنده معمولاً با قابلیت‌های انفجاری مانند نارنجک‌های خردکن و C4 همراه هستند و همچنین می‌توانید چاقوهای پرتابی مرگبار و کوکتل مولوتف‌های آتشین را نیز در این دسته پیدا کنید.

تجهیزات تاکتیکی کاربردهای متنوع‌تری دارند. علاوه بر از اقلام معمولی مانند نارنجک نوری و دودزا، می‌توانید از یک سرنگ نیز استفاده کنید که به سلامت و استقامت شما کمک می‌کند و یا به کمک نارنجک عکس فوری، دشمنان را در شعاع انفجاری شناسایی کنید.

بسته‌های قابلیت‌ها

بسته‌های قابلیت‌ها، ویژگی‌های خودکاری هستند که توانایی اپراتور شما را در مبارزات افزایش می‌دهند و فقط از طریق بسته‌های باری قابل دسترس هستند. هرکدام از این بسته‌ها مزایای منحصربه‌فرد خود را دارند؛ اما در ادامه بهترین پکیج برای موفقیت در بازی Call of Duty Warzone 2.0 را به شما معرفی می‌کنیم.

توضیحاتبسته قابلیت SPECTER
مدت زمان خیز برداشتن تاکتیکی را دو برابر می‌کند افزایش سرعت حرکت خمیده تا 30 درصدDouble Time      
دشمنان ردپایی از خود به جا می‌گذارند نشانگرها را در محل مرگ دشمن ببینید و نشانگرهای مرگ دشمنانی را که می‌کشید پنهان کنیدTracker
تجهیزات دشمن، وسایل ارتقای سلاح و killstreakها را از پشت دیوار شناسایی کنید هدف گرفتن مناطق مختلف را به همه اعضای تیم نشان می‌دهد مین های زمینی، C4، claymoreهای دشمن و سیستم های تروفی را هک کنیدSpotter
توسط پهپادها، رادارها و حسگرهای ضربان قلب غیر قابل شناسایی شویدGhost

نحوه هدف‌گیری و تیراندازی

پس از آنکه اسلحه‌های خود را پر کردید، نوبت به یادگیری استفاده از تیر کم‌تر می‌رسد. مکانیک‌های تیراندازی وارزون 2 نسبتاً استاندارد است و اگر تجربه باز‌ی‌های شوتر اول شخص را داشته باشید در این عنوان نیز به مشکلی بر نخواهید خورد. با هر تفنگ مجهز، شما به طور خودکار در حالت هیپ فایر قرار می‌گیرید که راهی سریع و آسان برای تیراندازی محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید دکمه سمت راست ماوس یا دکمه سمت چپ کنترلر را فشار دهید و حالت هدف گیری دقیق‌تر برای تیراندازی به دشمنان از راه دور را فعال کنید. یکی از نکات منفی این حالت که ADS نام دارد، کند شدن حرکت اپراتور است که شما را در معرض خطر شلیک دشمنان قرار می‌دهد.

با وجود تنوع بالای اسلحه‌های وارزون 2، مهم‌ترین کار یادگیری بهترین راه استفاده از هر سلاح است. شاید همه ما با گیم‌پلی معمولی دویدن و تیراندازی خودکار آشنا باشیم، اما در این بازی با اسلحه‌هایی برخورد می‌کنید که ممکن است حالت‌های تیراندازی متفاوتی داشته باشند، بنابراین بهتر است بدانید هرکدام در چه زمان و مکانی کاربرد دارند.

توضیحاتنوع تیراندازی
شلیک تک تیر که نیاز به تنظیم مجدد گلوله طولانی دارد بهترین استفاده در فواصل بلند تفنگ‌های تک تیرانداز رایج استحرکت ناگهانی        
شلیک تک شات با تنظیم مجدد گلوله سریع‌تر بهترین استفاده در فواصل متوسط و بلند در تفنگ‌های تیراندازی معمولی رایج استنیمه اتوماتیک
شلیک 3 گلوله پشت سر هم با هر بار کشیدن ماشه بهترین استفاده در فواصل متوسط و بلند در تفنگ‌های تهاجمی و SMG رایج استانفجار
تا زمان اتمام خشاب، به طور خودکار و نامحدود فعال می‌شود بهترین استفاده در فواصل نزدیک و متوسط در تفنگ‌های تهاجمی، SMG و LMG رایج استتمام اتوماتیک

سایر مکانیک‌های کاربردی بازی Call of Duty Warzone 2.0

سلامتی و مقاومت

نوار پایین سمت چپ صفحه، سلامتی معمولی و میزان مقاومت اپراتور شما را نمایش می‌دهد. مقاومت زره شما که تا سه مرحله قابل‌افزایش است، اولین چیزی است که در هنگام آسیب دیدن کم می‌شود اما حفظ سلامت شما فاکتور نهایی برای زنده ماندن خواهد بود. پس از پایان هر مبارزه، میزان سلامتی کم شده به طور خودکار پس از چند ثانیه بازسازی می‌شود، اما مقاومت شما باید به صورت دستی با استفاده از صفحات زرهی موجود در نقشه بازی دوباره پر شود.

Killstreaks

اگر از قبل با Killstreakهای بازی‌ کال آو دیوتی آشنا باشید، جالب است بدانید که اکتیویژن فرایند دریافت آن‌ها را در محیط بتل رویال ساده‌تر کرده است. در وارزون 2 به‌جای جمع‌آوری کشتار متوالی، بازیکنان می‌توانند از طریق ایستگاه خرید اقدام به تهیه killstreak کنند. شما شاهد ابزارهای آشنایی مانند پهپاد شناسایی دشمن یا مین خوشه‌ای خواهید بود که می‌توانند شرایط را برای شما و تیمتان تغییر دهند. برای خرید این اقلام باید هزینه سنگینی بین 3300 تا 4000 دلار بپردازید، اما ممکن است برخی مواقع با باز کردن بسته مهمات، شانس پیدا کردن یک killstreak رایگان همراه با لوت اضافی را داشته باشید.

گولاگ

یکی از تغییرات جالبی که بازی Call of Duty Warzone 2.0 به تجربه بتل رویال اضافه کرد، گولاگ است. اگر در هر مرحله از بازی کشته شوید، به شما یک فرصت رایگان داده می‌شود که با پیروزی در یک نبرد دوبه‌دو در گولاگ، دوباره وارد بازی شوید. شما، هم‌تیمی‌تان، و حریفانتان سلاح‌ها و آیتم‌های یکسانی خواهید داشت، بنابراین فقط تیمی که در این آزمون واقعی مهارت برنده شود شایستگی بازگشت به میدان نبرد را دارد.

در اواسط مسابقه، یک NPC به نام Jailer برای کمک به سرعت بخشیدن مبارزه، وارد نبرد می‌شود. هر دو تیم حالا دو انتخاب دارند. آنها می‌توانند منتظر بمانند تا Jailer ظاهر شود و با همکاری هم او را نابود کنند که هر چهار بازیکن را به مسابقه اصلی باز می‌گرداند، یا سعی کنند برای پیروزی تیم حریف را از میان بردارند.

اگر در گولاگ شکست خوردید، امید خود را از دست ندهید، زیرا هم‌تیمی‌های شما همچنان می‌توانند شما را از طریق ایستگاه خرید مجدداً به بازی برگردانند. به یاد داشته باشید که فقط با یک تپانچه در دست یا هر سلاحی که در گولاگ پیدا کنید برمی‌گردید، پس مطمئن شوید که بعد از زنده شدن سلاح بهتری پیدا می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید