علم و دانش

پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چگونه است؟

پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چگونه است؟
نویسنده : ساناز محمدی۰۷ آذر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

دانشگاه آزاد با هدف هموار کردن مسیر تحصیل برای علاقه مندان شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند بدون کنکور به دانشگاه ورود پیدا کنند و هر سال دو نوبت نیمسال اول (مهرماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه) ثبت نام بدون کنکور برگزار می کند. اگر شما هم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور اقدام کرده اید و حالا می خواهید بدانید پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چگونه است؟ همراه مگ تک باشید.

پیگیری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد همه رشته ها به جز رشته های گروه پزشکی را در برمی گیرد و برای همه مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته امکان پذیر است.

بعد از خرید کارت اعتباری (به مبلغ 171 هزار تومان) در سامانه سنجش به آدرس اینترنتی azmoon.org دانشگاه آزاد و تکمیل مراحل ثبت نام برای شما کد رهگیری اختصاصی 13 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی برای شما ارسال می شود. دریافت کد رهگیری ثبت نام دانشگاه آزاد به معنی موفقیت در ثبت نام است. داوطلبان باید تا زمان اعلام پذیرش افراد این کد را نزد خود نگه دارند.

تمامی فرایند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بصورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان باید در زمان کوتاهی برای ثبت نام در رشته محل مورد پذیرش اقدام کنند.

اما از کجا بفهمیم ثبت نام دانشگاه انجام شده ؟

تایید و پذیرش تقاضای شما برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد، براساس معدل کتبی و سوابق تحصیلی انجام می گیرد، از این رو اولویت پذیرش با معدل بالاتر است و پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور اهمیت زیادی دارد.

بایستی حتما ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را پیگیری کنید تا به موقع برای مراحل نام نویسی در دانشگاه آماده شوید.

راهنمای پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

معمولا نتایج پذیرش در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 3 الی 7 روز پس از تمام شدن مهلت نام نویسی اعلام می شود.

سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد بدون کنکور azmoon.net است که همان مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

  1. برای پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ابتدا وارد سایت شوید و بر روی مقطعی که ثبت نام نموده اید کلیک کنید
ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور را چگونه پیگیری کنیم

2. بعد از انتخاب مقطع مورد نظر، صفحه اعلام نتایج برای شما نمایش داده می شود. در این بخش اطلاعاتی نظیر شماره شناسنامه، کد ملی و سال تولد خود را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه جستجو کلیک کنید

از کجا بفهمیم ثبت نام دانشگاه انجام شده

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 1402 برای نیمسال اول (مهرماه) از اواسط تابستان شروع شد و تا پایان شهریور ادامه داشت. ثبت نام نیمسال دوم (بهمن) نیز از اوایل آذر ماه آغاز شده است.

در صورت پذیرش شما در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد، می توانید بصورت آنلاین و از طریق آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir، برای ثبت نام در دانشگاه محل پذیرش اقدام کنید. (پرداخت شهریه پایه و متغیر در این مرحله الزامی است و عدم مراجعه شما به معنی انصراف می باشد.)

  • شهریه پذیرش در دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون تفاوتی ندارد و در آغاز هر نیمسال تحصیلی (مهر یا بهمن) دانشجو موظف به پرداخت مبلغی به عنوان شهریه ثابت و مبلغی به ازای هر واحد درسی و شهریه متغیر می باشد.
  • برای مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد توجه کنید که اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید.
  • در صورتی که مشاهده اعلام نتایج برای شما امکان پذیر نیست، با مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و مشاوران تماس برقرار کنید.
  • دانشجویانی که از طریق ثبت نام بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می شوند می توانند مانند سایر دانشجویان از محل منابع صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد و همچنین از محل منابع بیرونی صندوق رفاه دانشجویان تسهیلات دریافت کنند.

پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد با کد رهگیری

برای پیگیری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید از طریق سایت azmoon.org اقدام نمایید.

بعد از ورود به سامانه با انتخاب مقطع تحصیلی مورد نظر می توانید روند ثبت نام خود را پیگیری نمایید:

پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

بنظر می رسد پیگیری ثبت نام دانشگاه آزاد با کد رهگیری تنها برای اتباع خارجی الزامی است و اتباع غیر ایرانی برای ثبت نام این دوره باید به وبسایت سـازمان امـور دانشـجویان وزارت علـوم، تحقیقات و فناوری به آدرس www.saorg.ir مراجعه کرده و بعد از تکمیل اطلاعات مربوطه و اخذ کد رهگیری برای ثبت نام دانشگاه، کارت خرید اعتباری دریافت کنند.

چنانچه این کد را فراموش کرده یا به هر دلیلی در دسترس ندارید، برای بازیابی کد رهگیری ثبت نام دانشگاه آزاد و دریافت راهنمای پیگیری ثبت نام با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید