بازی

راهنمای بازی فورتنایت – قسمت اول – نکات مهم برای شروع بازی

نویسنده : دانیال نوروزی۰۴ مرداد ۱۴۰۲
1 دیدگاه

در سلسله مطالب راهنمای بازی فورتنایت قصد داریم تا کلیدی‌ترین و مهم‌ترین نکات این بازی را از ابتدا به شما آموزش دهیم تا بتوانید به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید. برای مشاهده اولین قسمت در ادامه با ما در مگ‌تک همراه باشید.

اگر قصد دارید برای اولین بار از جزیره فورتنایت بازدید کنید، یاد گرفتن نکاتی در مورد بازی فورتنایت قبل از ورود به دنیای این عنوان بتل‌رویال می‌تواند به شما برتری در برابر رقبای خود بدهد. ممکن است که از قبل با نحوه عملکرد در این نوع بازی‌ها آشنا باشید، هدف اصلی بازی فورتنایت این است که پس از حذف بقیه بازیکنان، آخرین فردی باشید که زنده می‌ماند؛ اما رسیدن به این هدف به همین راحتی نیست و یاد گرفتن نکات لازم برای شروع بازی فورتنایت می‌تواند شما را از بقیه بازیکنان متمایز کند. مکانیک‌های مختلفی برای یادگیری درک بازی وجود دارد و شما هرچقدر از آن‌ها بهتر بهره ببرید، شانس بیشتری برای به دست آوردن یک ویکتوری رویال خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم 10 نکته اولیه مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم، تا وقتی برای اولین بار به جزیره فورتنایت می‌روید، اطلاعات کافی برای برنده شدن داشته باشید.

۱- شما نمی‌توانید تفنگ‌ها و ابزار جزیره اسپاون را با خود با نقشه اصلی ببرید

وقتی در ابتدای بازی فورتنایت در جزیره اسپاون زنده می‌شوید، اسلحه، مهمات و مصالح ساختمانی را خواهید دید که در اطراف پراکنده شده‌اند. شما می‌توانید هرکدام را که بخواهید تصاحب کنید اما نمی‌توانید آن‌ها را با خود با نقشه اصلی فورتنایت ببرید. در واقع باید جزیره Spawn را به‌عنوان یک منطقه تمرینی برای بهبود عملکرد خود در بازی اصلی در نظر بگیرید که فقط تا زمانی که لیست 100 بازیکن پر شود در آن اقامت می‌کنید. در این منطقه می‌توانید به هر کسی که می‌خواهید شلیک کنید، اما اسلحه‌ها هیچ آسیبی نمی‌رسانند.

۲- تا جایی که ممکن است قبل از بیرون پریدن از اتوبوس نبرد صبر کنید

بوق اتوبوس نبرد به محض اینکه بتوانید از آن روی نقشه شیرجه بزنید به صدا در می‌آید، اما با میل به پیوستن به انبوه بازیکنانی که در اسرع وقت از آن می‌پرند مقاومت کنید، در عوض تا 3  ثانیه قبل از رسیدن اتوبوس به انتهای مسیر منتظر بمانید و سپس به بیرون بپرید. با این کار، دیگر لازم نیست با هیچ بازیکنی بر سر نقطه فرود رقابت کنید؛ بنابراین در دو دقیقه اول شانس بیشتری برای زنده ماندن و پیدا کردن لوت و تفنگ مناسب دارید. وقتی در حال سر خوردن هستید به سمت یک خانه یا سازه هدف بگیرید زیرا به احتمال زیاد یک صندوقچه یا لوت مناسب در آن قرار دارد و فقط کافی است با کلنگ خود با سقف ضربه بزنید.

۳- گلایدر شما به طور خودکار مستقر می‌شود

وقتی از اتوبوس نبرد به سمت نقشه شیرجه می‌زنید، هیچ راهی وجود ندارد که جهت و سرعت گلایدر خود را تنظیم کنید و زمانی که به ارتفاع معینی از سطح زیر زمین برسید، گلایدر به طور خودکار باز می‌شود؛ بنابراین صبور باشید و تا زمان فرود به سمت نزدیک‌ترین ساختمان در یک خط زیگزاگی حرکت کنید.

۴- قبل از نوشیدن یک معجون بزرگ، چند معجون محافظ کوچک بنوشید

در اطراف نقشه، بطری‌های آبی کوچک و بزرگی را پیدا خواهید کرد که اگر از کلیک راست خود (همان دکمه‌ای که برای شلیک تفنگ خود استفاده می‌کنید) برای نوشیدن آنها استفاده کنید، به ترتیب 25 و 50 سپر دفاعی به شما می‌دهند. هنگامی که 50 سپر یا بیشتر داشته باشید، دیگر نمی‌توانید بطری‌های کوچک را مصرف کنید، بنابراین بهتر است از نوشیدن آن‌ها شروع کنید تا هدر نشوند. شما می‌توانید معجون‌های محافظ بزرگ را صرف نظر از سطحی که سپرتان در آن قرار دارد، بنوشید، بنابراین اگر فقط یکی از آنها را در اختیار دارید،  در اسرع وقت از آن استفاده کنید.

۵- تفنگ‌های تهاجمی یا SMG سلاح‌های مبتدی خوبی هستند

هنگامی که برای اولین بار بازی فورتنایت را شروع می‌کنید، بهترین کار این است که از تفنگ‌های تهاجمی یا SMG استفاده کنید. تفنگ‌های تک‌تیرانداز در فاصله زیر ۷۵ متر بی‌فایده هستند، بنابراین اگرچه می‌خواهید یکی از آن‌ها را در اختیار داشته باشید، فقط در صورت اجبار از آن‌ در مبارزات نزدیک استفاده کنید. یکی دیگر از مواردی که باید در زمان شروع بازی فورتنایت در نظر داشته باشید این است که برای تیراندازی از نزدیک و نبردهای تک به تک، بهتر است تفنگ شاتگان خود را در اولویت قرار دهید. تفنگ‌های ساچمه‌ای در کمال تعجب آسیب زیادی وارد می‌کنند و برای کشتن دشمنان با یک تیر خوب هستند، بنابراین زمانی که در حال کاوش در خانه‌ها، زیرزمین‌ها یا هر مکان کوچک دیگری هستید، آماده شلیک با این تفنگ باشید.

۶- به کیفیت لوت‌ها و تفنگ‌ها توجه کنید

تفنگ‌ها خاکستری رایج‌ترین سلاح‌ها هستند و اسلحه‌های سبز، آبی، بنفش و طلایی به ترتیب صعودی از کیفیت بهتری برخوردارند. تفنگ‌های طلایی فوق‌العاده قدرتمند هستند، بنابراین اگر در اطراف نقشه یکی از آن‌ها را پیدا کردید، فرصت برداشتنش را از دست ندهید. اگر فضای کوله‌پشتی شما پر شده، کافی است برای نمایش موجودی خود، روی دکمه D کیبورد ضربه بزنید، اگر ماوس را روی اسلحه‌ها نگه دارید، می‌توانید میزان آسیب رساندن هرکدام را ببینید.

۷- با هدفون بازی کنید

هنگام شروع بازی فورتنایت مطمئن شوید از یک جفت هدفون مناسب استفاده می‌کنید، زیرا شنیدن قدم‌ها یا شلیک گلوله دشمنان و تشخیص جهت صدا، می‌تواند تفاوت بین مرگ و زندگی شما در فورتنایت باشد. با دانستن اینکه بازیکنان از کدام جهت به سمتتان می‌آیند، ثانیه‌های ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌تواند سرنوشت یک نبرد را با تغییر تفنگ یا ساختن یک پوشش سریع تغییر دهد.

۸- قبل از بهبود زخم‌هایتان حتما یک مکان امن بسازید

از همین ابتدای مسیر، به یاد داشته باشید که همیشه قبل از شروع به درمان دور خود دیوار بکشید. تأثیر معجون دفاعی و نوشیدنی‌های درمانی بسته به میزان آسیب، ممکن است تا 10 ثانیه هم طول بکشد. در این مدت شما نمی‌توانید حرکت یا شلیک کنید و تنها قادر هستید دوربین را بچرخانید؛ بنابراین در شرایط آسیب‌پذیری قرار دارید. ساخت دیوارها مانع از برخورد گلوله به شما می‌شود. همچنین لازم نیست 4 دیوار دور خود بکشید و کافی است در کنار یک صخره یا تپه امن، سنگر بگیرید.

۹- سقوط از بالای سه طبقه به شما آسیب می‌رساند

فورتنایت شبیه بازی بوردرلند نیست که پریدن از ارتفاع تأثیری نداشته باشد. در این بازی با سقوط از ارتفاع بالاتر از سه طبقه، بخشی از سلامتی شما از بین می‌رود، بنابراین یا رمپ‌هایی به سمت پایین بسازید یا سعی کنید از تپه‌ها و صخره‌ها به پایین سر بخورید.

۱۰- همیشه سعی کنید در مبارزات برتری داشته باشید

وقتی چند دقیقه اول یک مسابقه در بازی فورتنایت تمام می‌شود، احتمالاً با یکی از 100 نفری که در اطراف نقشه حرکت می‌کنند درگیر خواهید شد. در این شرایط، بهتر است خودتان را به یک سطح بالاتر از دشمن برسانید و یا با ساختن رمپ به سمت آسمان، یا با پریدن‌های مکرر، مطمئن شوید که بالاتر از حریف خود قرار می‌گیرید. یک استراتژی خوب این است که چهار دیوار در اطراف خود بسازید، سپس یک سطح شیب‌دار روی دیوار قرار دهید. این کار این یک پلتفرم تیراندازی خوب برای شما فراهم می‌کند که می‌توانید و همچنین می‌توانید هنگام بارگیری مجدد کمی عقب‌نشینی کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی فورتنایت – قسمت دوم – یادگیری اصول و قواعد بازی

دیدگاهتان را بنویسید

  1. عمو بیگ گفت:

    🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮عالیییییییبیبییییییییییلیلیلیییییییییییییییییییییی🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮