بازی

راهنمای بازی فورتنایت – قسمت دوم – یادگیری اصول و قواعد بازی

نویسنده : دانیال نوروزی۰۴ مرداد ۱۴۰۲
1 دیدگاه

مهم‌ترین قدم در بازی فورتنایت، یادگیری اصول و قواعد بازی از ابتدا است. در قسمت دوم راهنمای بازی فورتنایت، به نکات مختلف و مهمی پرداخته‌ایم که از شما یک پلیر حرفه‌ای و اصولی می‌سازند. با ما در مگ‌تک همراه باشید.

ما می‌دانیم که تازه وارد بودن در بازی فورتنایت می‌تواند ترسناک باشد، به‌خصوص زمانی که بازیکنانی هستند که سال‌ها تجربه تمرین در آن را دارند، اما اگر به نکات لازم برای شروع بازی فورتنایت توجه کنید، می‌توانید در کم‌ترین زمان با حرفه‌ای‌ها به رقابت بپردازید. در بخش قبلی 10 نکته اولیه مورد نیاز برای شروع بازی فورتنایت را در اختیار شما قرار دادیم. در این مقاله نیز قصد داریم با ارائه چند نکته دیگر، پیروزی شما را در بازی فورتنایت تضمین کنیم.

۱- نارنجک، بانداژ و معجون سپر را در کوله‌پشتی خود نگه دارید

مطمئن باشید که از قرار دادن حداقل یکی از این موارد در کوله‌پشتی خود پشیمان نمی‌شوید. نارنجک‌ها یک راه عالی برای از بین بردن برخی از پوشش‌های دفاعی حریف هستند، به‌خصوص اگر پایین‌ترین قسمت ساختمان آنها را هدف قرار دهید. هنگامی که پایین‌ترین سطح از بین می‌رود، بقیه طبقات نیز پایین می‌ریزد و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را زیر بارانی از گلوله‌ها از بین ببرید. علاوه بر این، زمانی که آسیب دیده‌اید اما آماده تسلیم شدن نیستید، استفاده از وسایل درمانی و سپرهای اضافی مفید خواهند بود. همچنین اگر یکی از هم‌تیمی‌هایتان به کمک‌های اولیه نیاز داشته باشد، می‌توانید به‌سرعت به او کمک کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی فورتنایت – قسمت اول – نکات مهم برای شروع بازی

۲- درختان را به طور کامل نابود نکنید

استفاده از کلنگ برای از بین بردن درختان یک راه ضروری برای تهیه چوب در بازی فورتنایت است، اما برای دریافت مصالح ساختمانی لازم نیست درختان را به طور کامل از بین ببرید. در عوض بهتر است زمانی که نوار سلامتی درخت به 50 رسید، دست نگه دارید. باقی ماندن ردی از پوشش گیاهی از بین رفته در پی شما باعث می‌شود که بازیکنان دیگر بتوانند به‌سرعت مسیر حرکتتان را دنبال کرده  و شما را شکار کنند.

۳- دیگر انواع مختلف بمب وجود ندارد

اگر در گذشته از راهنمای دیگری برای شروع بازی فورتنایت استفاده کرده باشید، می‌دیدید که انواع بمب‌های مختلفی از جمله بمب‌های دودزا، بمب‌های بوگی، بمب‌های بدبو و بمب‌های سایه وجود داشتند که مکانیک بازی را کمی پیچیده می‌کردند. در فصل جدید فورتنایت همه چیز بسیار ساده‌تر شد و اکنون فقط نارنجک‌های استاندارد در دسترس بازیکنان قرار دارد که تنها یک کار مشخص انجام می‌دهند. با این حال ممکن است در فصل‌های بعدی شاهد بازگشت انواع دیگر بمب‌ها باشیم.

۴- مطمئن شوید که حالت مناسب را از لابی بازی انتخاب کرده‌اید

هنگامی که برای اولین بار فورتنایت را باز می‌کنید، بازی به طور خودکار سعی می‌کند شما را در یک تیم با بیشترین اسلات‌های پر شده توسط بازیکنان تصادفی قرار دهد، در حالی که ممکن است بخواهید به‌جای آن به‌صورت انفرادی بازی کنید یا وارد حالت‌های دیگری از جمله یک دو یا سه نفره بشوید؛ بنابراین قبل از زدن دکمه شروع، ابتدا حالت بازی را تغییر دهید که دقیقاً بالای Play قرار دارد. همچنین می‌توانید بین حالت کلاسیک بتل‌رویال، حالت جدیدتر Zero Build، که اجازه ساخت هیچ ساختمانی را نمی‌دهد و  حالت Ranked بازی فورتنایت که عملکرد شما را پس از مسابقه ارزیابی می‌کند، یک گزینه را انتخاب کنید. البته بهتر است در ابتدا بدون توجه به رتبه بندی، در حالت‌ اول تمرین کنید.

۵- خم شدن صدای پای شما را به حداقل می‌رساند

نیم‌خیز شدن و یواشکی حرکت کردن می‌تواند راهی عالی برای پیروزی در مسابقات بتل‌رویال باشد. در بازی فورتنایت مخفی ماندن از دید دشمنان یک نکته حیاتی است؛ بنابراین اگر در حالت خمیده حرکت کنید، نسبت به دویدن صدای کمتری تولید خواهید کرد. این یک ترفند بسیار مفید است و زمانی که صدای کسی را در نزدیکی خود می‌شنوید، می‌توانید قبل از اینکه او شما را پیدا کند، در یک مخفیگاه امن کمین کنید.

۶- برای دریافت جوایز بیشتر باید بتل پس بخرید

اگرچه برخی از امتیازات بازی فورتنایت بدون پرداخت کوچک‎‌ترین هزینه‌ای در دسترس بازیکنان قرار دارد، اگر می‌خواهید بهترین پوسته‌ها و جوایز را دریافت کنید، به بتل پس نیاز دارید. قیمت هر بتل پس 950 V-Bucks است و شما باید کوچک‌ترین بسته V-Bucks را با قیمت 10 دلار خریداری کنید. پس از خرید بتل پس، کافی است مأموریت‌های ویژه آن را انجام دهید تا وسایل و جوایز نفیسی به دست آورید.

۷- شما می‌توانید تقریبا هر چیزی را با کلنگ خود بشکنید

اگر فکر می‌کنید در یک ساختمان گیر کرده‌اید یا خود را در داخل ساختمانی که ساخته‌اید حبس کرده‌اید، ناراحت نباشید. در بازی فورتنایت شما می‌توانید تقریبا هر چیزی را با کلنگ خود بشکنید، پس فقط شروع به شکستن راه خود کنید؛ اما باید به یک نکته توجه کنید. هنگام استفاده از کلنگ، نماد دایره قرمز کوچکی ظاهر می‌شود که یعنی در حال ایجاد سروصدا هستید و دشمنانی که در آن نزدیکی قرار دارند می‌توانند شما را به‌راحتی پیدا کنند؛ پس در حین خراب کردن سازه‌ها، مراقب اطراف خود نیز باشید.

۸- می‌توانید لباس، برچسب‌ها و ایموت‌های خود را در بخش رختکن تغییر دهید

در بازی فورتنایت تمام پوسته‌ها، نمادهای بنر، گلایدرها، ابزارهای برداشت، صفحه بارگیری، ایموت‌ها، رقص‌ها، اسپری‌ها و موارد دیگر همگی در قسمت رختکن قرار دارند و شما می‌توانید قبل از هر مسابقه آنها را در این بخش انتخاب کنید. با این حال، نمی‌توانید در حین مسابقه تغییری در انتخاب‌های خود ایجاد کنید؛ بنابراین قبل از ورود به بازی مطمئن شوید که از ظاهر و وسایل خود راضی هستید.

۹- به برداشتن وسایل در حین دویدن عادت کنید

در حالی که معمولا بازیکنی که بهترین هدف‌گیری را دارد در یک مبارزه به برتری می‌رسد، ساخت و ساز اصلی‌ترین کلیدی است که بزرگ‌ترین مزیت ممکن را برای افراد تازه‌وارد به همراه دارد؛ اما برای ساختن، شما باید مصالح لازم را در اختیار داشته باشید که فقط از طریق برداشت آن‌ها از روی زمین به دست می‌آید. چوب رایج‌ترین ماده برای ساخت دیوار است از بین بردن همه چیز از درختان و بوته‌ها گرفته تا صندلی‌ها و کمدها، آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. از همین ابتدای راه بهتر است آزمایش کنید که کدام سازه‌ها بیشترین مواد را به شما می‌دهند، در قدم بعدی، تلاش کنید آن‌ها را در حین دویدن از یک مکان به مکان دیگر بردارید تا در کم‌ترین زمان به بیشترین مواد دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. U GAME گفت:

    این بازی بدی هست