بازی

راهنمای بازی DOTA 2 – قسمت اول – نکات کلیدی برای شروع بازی (بخش سوم)

راهنمای بازی DOTA 2
نویسنده : دانیال نوروزی۰۳ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در بخش سوم قسمت اول راهنمای بازی DOTA 2، یک سری نکات کلیدی را به صورت لیست‌وار در مورد نحوه بازی و کارهایی که باید حواستان به آن باشد، در بازی DOTA 2 بازگو کرده‌ایم که قطعا عمل به آن‌ها، موجب حرفه‌ای‌تر شدن‌تان می‌شود.

1. چشمتان به هدف باشد. استراتژیک فکر کنید

در راهنمای بازی DOTA 2 ادامه می‌دهیم که گیم‌های Dota 2 ممکن است از فعالیت‌های مختلف هیجان‌انگیز پر باشند. شما به انبوه کریپ‌ها هجوم می‌آورید و آنها را به شکلی دیدنی می‌کشید. با اشتیاق یک تاور را نابود می‌کنید (حتی اگر هیروی شما چند بار در این راه بمیرد). حریفان را در لاین خود و در سراسر نقشه تعقیب می‌کنید. این فعالیت‌ها همگی جذاب و مطلوب شما هستند، اما کنکاش در آنها بدون فکر کردن به هدف اصلی هر گیم، بی‌معنی است. برای اینکه بدانید چگونه بازی Dota 2 را انجام دهید، باید بدانید که تیم شما باید به چه چیزی دست یابد و همه اقدامات باید به این هدف منجر شود.

هر کاری که در مسابقه انجام می‌دهید دلیلی دارد. همه چیز برای از بین بردن Ancient حریف است. همیشه رفتار خود را حول هدفی بسازید. برای رسیدن به Ancient عجله نکنید. هر فعالیتی در یک گیم بهترین زمان خود را خواهد داشت. این بازی در مورد شاهکارهای بی‌فکر نیست؛ در مورد استراتژی است.

2. نقشه را یاد بگیرید

برای گیم آماده باشید  نقشه بازی را باز کنید و آن را مطالعه کنید. نام یونیت‌ها و سازه‌ها و موقعیت آن‌ها را بیاموزید. این یک فعالیت یک بار نیست. به طور منظم به این تمرین بازگردید زیرا به شما کمک می‌کند تا برای نقش شخصی خود در یک گیم و بهترین استراتژی‌های تیمی ایده بگیرید. همچنین، Valve، سازنده دوتا، هر از چندگاهی این نقشه را آپدیت کرده و اطلاع یافتن از موقعیت‌های جدید و گاهی اوقات سازه‌ها و کریپ‌های جدید را اجباری می‌کند.

بازی فقط در مورد اقدامات سریع در میانه نبرد نیست. این بازی در مورد ابداع ایده‌های هوشمندانه و غیرعادی برای مغلوب کردن حریفان است. هیچ تک نکته‌ای در Dota 2 نمی‌تواند یک بازیکن موفق بسازد. فقط شمایید می‌توانید این کار را با تمرین زیاد و هوش سرشارتان انجام دهید.

یادگیری نقشه گامی به‌سوی درک بهتر بازی، استراتژی‌های ممکن و اقدامات فردی است. همچنین، می‌توانید به‌سرعت و به طور موثر با هم‌تیمی‌ها ارتباط برقرار کنید.

3. سیکل‌های زمانی و زمان‌بندی‌های مهم را برای هیروی خود یاد بگیرید

هر هیروی Dota 2 به طور متفاوتی در طول یک گیم رشد می‌کند. برخی از همان ابتدا قوی هستند، بنابراین باید به سراغ کشتن حریف بروند و تهاجمی بازی کنند. برخی به آرامی قدرت می‌گیرند و باید در ابتدا از دعواهای غیرضروری اجتناب کنند.

این جنبه بخشی از یادگیری هیروی شماست. اما چیزی فراتر از نکاتی که در مورد نحوه استفاده از قابلیت‌ها، آیتم‌هایی که باید بخرید، و در کدام لاین باید بمانید است. درک سیکل‌های زمانی هیرویی که بازی می‌کنید، کلید تسلط بر آنها و یافتن بهترین رول و یا موقعیت است.

4. دفاع را نادیده نگیرید

بدیهی است که Dota 2 به معنای دفاع از Ancientها است. بنابراین عجله در حمله همیشه بهترین ایده نیست.

از ساختارهای تیم خود دفاع کنید! آنها برای پیروزی شما بسیار مهم هستند. حفاظت از آنها را در اولویت قرار دهید، نسبت به کشتار جمعی هیروهای حریف. با توجه به هیروی خاص خود و نقش آن در گیم، یک برنامه دفاعی برای گیم داشته باشید و نقش خود را در آن بیابید. در نظر داشته باشید، حمله به بیس حریف همه چیز Dota 2 نیست!

5. فارم، فارم، فارم

این جنبه از بازی نیز به شدت به نقش شما در تیم وابسته است، اما توجه به آن برای همه مهم است و در این راهنمای بازی DOTA 2 سعی می‌کنیم به آن بپردازیم.

برای کسب گلد و اکس‌پی از جنگل دیدن کنید. روی آیتم‌هایی سرمایه‌‎گذاری کنید که گلد بیشتری به همراه دارند.

 سعی کنید بدون بازگشت به بیس مدت طولانی‌تری در حال فارم باشید.

البته فارم کردن بالاترین اولویت نیست. بلکه حرکتی بسیار مفید برای خرید آیتم و نزدیک‌تر شدن به پیروزی است.

6. به عنوان یک تیم فکر کنید

هر چقدر هم که بازیکن خوبی باشید، هرگز در مسابقات Dota 2 به تنهایی برنده نمی‌شوید.

در هر گیم یک تیم است که برنده بازی می‌شود؛ بنابراین به‌عنوان بخشی از تیم خود عمل کنید.

فکر کردن به‌عنوان یک تیم به این معنی است که به نقش خود، موقعیت خود در یک مسابقه پایبند باشید.

7. به نقش خود پایبند باشید

شما باید موقعیت خود در تیم را درک کنید، این مسئله از جمله بسیاری از بخش‌های دشواری است که خودتان به مرور کشف می‌کنید.

Carry قدرت خود را از طریق فارم کردن آیتم‌ها به دست آورده و رفته رفته قدرتمندتر می‌شود. هنگامی که هیرو به اندازه کافی قوی است، آنها شروع به هدایت تیم به سمت پیروزی می‌کنند و وظیفه سنگینی بر دوششان است.

Mid Core از همان ابتدا ضربه‌ زدن به حریف را به عهده می‌گیرد و حملات را در وسط نقشه ادامه می‌دهد.

Offlaner از لاین امن حریف مراقبت می‌کند و سعی می‌کند پیشرفت Carry حریف را کند کند.

Semi-Support یا Roamer در اطراف نقشه حرکت می‌کند تا هر زمان که نیاز باشد کمک کند.

Main Support به کری کمک می‌کند تا نقش خود را ایفا کند، به‌خصوص در ابتدای گیم.

موقعیت‌های Carry و Main Support اغلب برای مبتدیان توصیه می‌شود، بنابراین ابتدا آنها را امتحان کنید. ایده خوبی است که برای هر یک از نقش‌ها حدود 3 تا 5 هیرو انتخاب کنید، هیروهایی که بیشتر دوست دارید. زمانی که نمی‌خواهید نقشتان را تغییر دهید، اما می‌خواهید گزینه‌های متفاوتی داشته باشید (مثلاً در برابر هیرو‌های خاص) باید فردی را رزرو کنید.

9. همه چیز را آزمایش کنید

شجاعانه آزمایش کنید، همه چیز را در بازی امتحان کنید. الگوهای رفتاری خود را تغییر دهید و به یک سبک بازی خاص پایبند نباشید، مگر اینکه به اندازه کافی آزمایش کرده باشید و مطمئن باشید که استعداد Dota 2 شما در کجا به بهترین نحو می‌درخشد. هدف از این آزمایش‌ها یافتن راه منحصربه‌فرد خود برای نحوه بازی Dota 2 است. هیچ راهنمایی نمی‌تواند این را آموزش دهد.

این آزمایش‌ها نیز در مورد آیتم‌های درون بازی انجام دهید. بیلدهای مختلف را امتحان کنید تا هیروی شما تفاوت را احساس کند.

10.حریف را تماشا کنید

شما در مقابل افراد واقعی بازی می‌کنید و باید بدانید که آنها چه برنامه‌ای دارند و چه می‌کنند. این بخش از نکات در مورد رعایت الگوهای کلی در اقدامات تیم حریف است و همچنین، شما باید به معنای واقعی کلمه هر لحظه ببینید که آنها چه می‌کنند.

واردها را در مکان‌های خاصی روی نقشه قرار دهید تا به تیم خود دید بهتری بدهید. مؤثر بودن با واردها کاملاً یک هنر است، بنابراین باید توجه شایسته‌ای به آن داشته باشید.

به طور کلی، این یک فعالیت عمدتاً برای بازیکنان ساپورت است. واردها باید در مراحل اولیه مسابقه در محلشان قرار گیرند. اغلب، Midlaner واردها را در ابتدا قرار می‌دهد. مکان‌های قرار دهی ward مناطق استراتژیک هستند، مانند تقاطع‌ها. حریفان به دنبال واردهای شما در نقاط قابل پیش‌بینی می‌گردند تا آنها را نابود کنند. سعی کنید با آن‌ها مؤثر و در عین حال غیر قابل پیش بینی باشید.

11.هم‌تیمی‌های دائمی خود را پیدا کنید

این نکته چندان برای سطح مبتدی راهنمای بازی DOTA 2 نیست، اما بدون آن، هرگز از مبتدی بودن پیشرفت نخواهید کرد.

وقتی با نقش‌های مختلف و با هیروهای مختلف تجربه کسب می‌کنید، زمان آن فرا می‌رسد که در اعمال خود ثبات داشته باشید. هم‌تیمی‌های بالقوه شما به دنبال همین هستند و وقتی همدیگر را پیدا می‌کنید، نرخ پیشرفت خود را به‌شدت افزایش می‌دهید.

هم‌تیمی‌ها افرادی هستند که می‌توان با آنها درباره استراتژی‌ها بحث کرد، روی اشتباهات رایج کار کرد و جنبه‌هایی را برای تمرین انتخاب کرد. تیم شما باید در نقشه Dota 2 به‌عنوان یک واحد عمل کند.

تشکیل یک تیم خوب سخت است. هر کس روش خاص خود را دارد. ممکن است به دنبال تیم‌های آماتور موجود برای پیوستن باشید یا با افرادی که قبلاً با آنها بازی کرده‌اید ارتباط برقرار کنید. بهترین راه این است که با دوستانی که در زندگی واقعی می‌شناسید بازی کنید. حتی یک نفر برای تشکیل هسته کافی خواهد بود. سایر هم‌تیمی‌ها ممکن است بعداً به هسته اصلی شما متصل شوند.

اگرچه یافتن هم‌تیمی‌ها کافی نیست. برای تبدیل شدن به یک تیم، باید ارتباطات خود را بهبود بخشید. در مورد اصطلاحاتی که استفاده می‌کنید بحث کنید. در روابط مثبت و دوستانه قرار بگیرید. از فرصت‌ها برای معاشرت فراتر از بازی استفاده کنید.

در نهایت، صبور باشید

باور کنید، این یکی از بهترین نکات برای Dota 2 است. Dota 2 بازی بدون رحمی است. پیدا کردن هم‌بازی خوب، واقعاً دشوار است و بازیکنان اغلب تحمل شکست را با اوقات تلخی سخت می‌کنند.

شما در هر مرحله به صبر نیاز دارید. کسب تجربه با کاراکترهای زیاد و نقش‌های مختلف فرایندی طولانی است. همه آزمایش‌های شما موفقیت‌آمیز نخواهد بود. هم‌تیمی‌های شما حتی ممکن است منتقدان اصلی شما باشند.

تنها کسانی در این بازی موفق می‌شوند که دیوارهای ناامیدی را بشکنند. صبر شما بهترین و مؤثرترین ابزار است. تجربه عملی به شما می‌آموزد که چگونه Dota 2 را بازی کنید. صبر به شما امکان می‌دهد این تجربه را به دست آورید.

امیدواریم با استفاده از نکات بالا، در بازی‌های آینده خود موفق باشید. GG.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید