اینترنت

آموزش فعال‌سازی اعتبار اسنپ پی در اپلیکیشن و وب‌سایت

نویسنده : دانیال نوروزی۱۲ خرداد ۱۴۰۲
2 دیدگاه

اسنپ پی از زیر مجموعه‌های اسنپ به‌شمار می‌رود و با آن می‌توان از سرویس‌هایی مانند سفارش غذا، درخواست خودرو، خرید دارو، سوپرمارکت و حتی پزشک آنلاین استفاده و هزینه آن را با اعتبار خود پرداخت کرد. برای استفاده از این سرویس باید آن را فعال کنید. در ادامه به نحوه فعال‌سازی اعتباری اسنپ پی می‌پردازیم.

سرویس اعتباری اسنپ پی

یکی از سرویس‌های جذاب اسنپ، اسنپ پی است چرا که حتی با عدم موجودی ریالی می‌توان از اپلیکیشن اسنپ برای خرید و استفاده از سرویس‌های مختلف استفاده و هزینه آن را تا پایان هر ماه پرداخت کرد.

نحوه فعال‌سازی اعتبار اسنپ ‌پی

برای فعال‌سازی سرویس اعتباری اسنپ پی می‌توان از دو طریق اقدام کرد؛ یکی سایت اسنپ پی و روش بعدی فعال‌سازی از طریق موبایل.

فعال سازی اسنپ پی از طریق موبایل

کاربرانی که اپلیکیشن اسنپ را روی گوشی‌شان دارند، نیازی به ثبت‌نام در سایت snapppay ندارند.

برای فعال سازی سرویس اعتباری اسنپ پی روی موبایل، وارد اپلیکیشن اسنپ شوید. در بخش وسطی صفحه گزینه «سرویس اعتباری» دیده می‌شود. با ضربه زدن روی این گزینه، در واقع وارد مرحله فعال‌سازی می‌شوید که اطلاعاتی در مورد قابلیت‌های این سرویس ارایه شده است. در اینجا لازم است روی گزینه ادامه بزنید تا وارد صفحه جدیدی شوید.

در صفحه بعدی از شما کد ملی خواسته می‌شود و باید تیک گزینه «قوانین و شرایط را مطالعه کرده و با آن موافقم» را بزنید. در این مرحله دکمه «فعالسازی» به رنگ آبی درمی‌آید.

هنگامی که فعال‌سازی این سرویس توسط کاربر انجام می‌شود، در مرحله بعدی اسنپ اقدام به بررسی وضعیت کاربر و میزان استفاده وی از سرویس‌های مختلف می‌پردازد تا میزان اعتباری که قرار است به وی تخصیص یابد مشخص شود.

فعال سازی سرویس اعتباری اسنپ پی از طریق سایت

اگر اپلیکیشن اسنپ را تاکنون نصب نکرده‌اید و از آن استفاده نمی‌کنید، باید در سایت snapppay.ir ثبت‌نام کنید.

وقتی صفحه را باز می‌کنید یک کلید نارنجی «ثبت‌نام کنید» دیده می‌شود. با ضربه زدن روی آن وارد صفحه اپلیکیشن اسنپ می‌شوید.

در این مرحله از شما شماره موبایل‌تان خواسته می‌شود. با وارد کردن شماره موبایل کد فعال‌سازی شش رقمی برای‌تان ارسال می‌شود که با وارد کردن آن، به مرحله بعد هدایت می‌شوید.

این صفحه در واقع صفحه اصلی خدمات اسنپ است. برای فعال سازی سرویس اعتباری اسنپ پی، ابتدا باید گزینه «سرویس اعتباری» در سایت را انتخاب کنید که به این ترتیب وارد صفحه‌ای می‌شوید که می‌توانید از سرویس خرید اعتباری بهره‌مند شوید و آخر ماه هزینه را پرداخت کنید. این سرویس تا سقف دو میلیون تومان به شما اعتبار می‌دهد و در صورت فعالیت مستمر و پرداخت به موقع، اعتبار شما می‌تواند تا ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند. در این صفحه با زدن گزینه «ادامه» وارد مرحله بعد می‌شوید.

در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا شماره کد ملی خود را برای احراز هویت وارد کنید و با زدن تیک گزینه «قوانین و شرایط را خواندم و با آن موافقم» و سپس لمس کلید «تایید و فعال کردن»، مراحل فعال سازی سرویس اعتباری اسنپ پی تمام می‌شود.

فعال‌سازی و اختصاص اعتبار به کاربران، پس از انجام بررسی‌های مختلف انجام می‌شود و بر اساس آن به شما اطلاع داده خواهد شد که این سرویس برای شما فعال خواهد شد یا خیر.

سرویس اعتباری اسنپ پی با استفاده از کد ملی و تطبیق آن با شماره تلفن کاربر به منظور احراز هویت مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از مهم‌ترین مراحل ثبت نام در این سرویس به شمار می‌رود.

پس از انجام مراحل ثبت‌نام برای فعال سازی سرویس اعتباری اسنپ پی، این سرویس به شکل خودکار در بخش‌های مختلف اپلیکیشن اسنپ برای کاربر فعال خواهد شد.

لازم به ذکر است که سرویس اعتباری پس از فعال‌سازی به روش پرداخت پیش‌فرض تبدیل می‌شود و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را در بخش اطلاعات کاربری «تنظیمات» در بخش مدیریت پرداخت تغییر دهید. بد نیست بدانید که امکان تغییر روش پرداخت در هر زمان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. ماری گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من حدودا۶/۷ساله دارم از اسنپ استفاده میکنم،حتی خرید بالای۱میلیون وپانصد داشتم ازفروشگاه اسنپ،ولی قسمت اعتباری برای من فعال نشده،چیکارباید بکنم؟

  2. Maryam گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من حدودا۶/۷ساله دارم از اسنپ استفاده میکنم،حتی خرید بالای۱میلیون وپانصد داشتم ازفروشگاه اسنپ،ولی قسمت اعتباری برای من فعال نشده،چیکارباید بکنم؟