آیفون

8 روش ساده برای تشخیص اصل بودن گوشی آیفون

8 روش ساده برای تشخیص اصل بودن گوشی آیفون
نویسنده : ساناز محمدی۰۴ فروردین ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در دنیای امروزی که در آن آیفون شرکت اپل یکی از گوشی های هوشمند پیشرو در سراسر جهان است، بسیار مهم است که بتوانید اصل بودن گوشی را تشخیص دهید، به خصوص اگر قرار است به زودی یک آیفون بخرید. می دانم که آموزش های زیادی در مورد تشخیص اصل بودن گوشی آیفون وجود دارد، اما بیشتر آن ها جزئیات دقیق را در اختیار خواننده قرار نمی دهند. از این رو، اگر به دنبال روش های سریع برای تشخیص اصل بودن گوشی آیفون هستید، این راهنما برای شماست.

تشخیص اصل بودن آیفون

گوشی های آیفون اپل به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و سیستم عامل iOS که آن ها را از سایر گوشی های هوشمند متمایز می کند، به شهرت رسیده اند. در نتیجه، بسیاری از کاربران گوشی های همراه ترجیح می دهند که از گوشی های آیفون به جای اندروید یا ویندوز استفاده کنند. متاسفانه، گوشی های آیفون تقلبی زیادی در بازار وجود دارند و شما باید هنگام خرید خیلی دقت کنید، به خصوص اگر به معتبر بودن فروشگاه اطمینان ندارید.

خیلی از کاربران به جای خرید آیفون اصل، نمونه تقلبی آن را خریداری کرده اند، فقط به این دلیل که نمی دانستند چگونه اصل بودن گوشی آیفون را از آیفون تقلبی تشخیص دهند.

خبر خوب این است که ما این راهنما را تهیه کرده ایم و بعد از خواندن این مقاله، شما به راحتی می توانید اصل بودن گوشی آیفون را تشخیص دهید.

بیایید شروع کنیم:

تشخیص آیفون اصل از فیک با 8 روش

اگرچه به نظر می رسد روش های متعددی برای شناسایی گوشی آیفون تقلبی وجود دارد، اما ما 8 روش ساده برای انجام این کار به شما معرفی می کنیم.

فرقی نمی کند که به دنبال تشخیص اصل بودن ایفون ۱۳ پرو مکس یا تشخیص اصل بودن ایفون ۱۲ پرو هستید و یا می خواهید اصل بودن آیفون 6، آیفون 6 اس، آیفون 7، آیفون 7 پلاس، آیفون 8، آیفون ایکس یا هر مدل دیگری از آیفون را تشخیص دهید، این 8 روش به شما کمک خواهد کرد تا آیفون اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

1. آیتونز و اپل استور را باز کنید

اولین روش برای تشخیص اصل بودن آیفون، باز کردن آیتونز و اپل استور بر روی گوشی مد نظر است. وقتی آیتونز را راه اندازی می کنید، اگر اتصال برقرار نشود پس گوشی آیفون شما تقلبی است.

همچنین، باز کردن اپل استور را امتحان کنید. گوشی آیفون اصل باید بعد از ضربه زدن بر روی آیکون اپل استور مستقیما وارد این فروشگاه شود.

اگر گوشی شما نتواند اپل استور را باز کند، یا شما را وارد پلی استور یا هر فروشگاه دیگری به غیر از اپل استور کند، آیفون شما تقلبی است و اصل نیست.

با این ترفند، من توانستم آیفون های تقلبی زیادی را شناسایی کنم. گاهی اوقات، با انجام این کار، استرس خرید یک گوشی آیفون تقلبی را از خود دور می کنید.

2. راه اندازی سیری

نکته دیگر برای چک کردن اصل بودن گوشی آیفون این است که اپلیکیشن سیری را باز کنید. اگر سیری را راه اندازی کردید، ببینید که آیا کار می کند یا نه.

سیری، یک دستیار صوتی گوشی های آیفون است که بر روی آیفون های اصل کار می کند. اگر سیری کار نکرد، این احتمال زیاد است که گوشی شما تقلبی باشد.

با این وجود، این دلیل کافی برای نتیجه گیری از تقلبی بودن یک گوشی آیفون نیست. پس عجله نکنید!

3. قابلیت قفل شدن

یکی دیگر از روش های خوب برای تشخیص یک آیفون تقلبی این است که به سادگی سبک قفل شدن آیفون را بررسی کنید. وقتی به صفحه قفل نگاهی می اندازید، متوجه خواهید شد که گوشی های آیفون اصل دارای قابلیت slide to unlock متحرک هستند.

این قابلیت به طور مستمر از سمت چپ به راست هایلایت می شود. این قابلیت در گوشی های آیفون تقلبی که slide to unlock ثابت دارند، بسیار متفاوت است.

این یکی از بهترین روش های برای تشخیص سریع اصل بودن گوشی آیفون است.

4. بررسی رنگ درصد باتری

یکی دیگر از روش های ساده برای تشخیص اصل بودن گوشی های آیفون، بررسی رنگ درصد باتری است.

رنگ درصد باتری در گوشی های آیفون اصل بر روی صفحه خانه، سفید است. هر آیفونی که دارید یا می خواهید بخرید باید به این نکته توجه کنید که اگر رنگ درصد باتری در صفحه خانه چیزی به غیر از سفید باشد، پس آیفون شما تقلبی است.

5. چک کردن کیبورد

روش دیگر برای بررسی سریع آیفون تقلبی این است که کیبورد آیفون را بررسی کنید. در آیفون اصل بر روی کلید فاصله، space نوشته شده است و همچنین یک ایموجی در سمت چپ قبل از کلید فاصله قرار دارد.

این در حالی است که در یک آیفون تقلبی به احتمال زیاد space نوشته نشده است. همچنین، آیفون تقلبی دارای یک کاما به جای ایموجی لبخند است.

6. بررسی وبسایت اپل برای وضعیت گارانتی و پوشش شبکه

یک روش دیگر برای تشخیص آیفون اصلی از تقلبی این است که وضعیت گارانتی آیفون و وضعیت پوشش شبکه را در وبسایت بررسی کنید.

برای انجام این کار، سایت چک اپل را باز کنید و شماره سریال آیفون خود را وارد کنید. اگر آیفون شما اصل باشد، جزئیات آن به نمایش در می آید.

7. ظرفیت ذخیره سازی را بررسی کنید

یک روش دیگر برای تشخیص آیفون اصل و تقلبی این است که بررسی کنید آیا ظرفیت ذخیره سازی قابل افزایش است یا نه. گوشی های آیفون اصل دارای اسلات کارت حافظه نیستند. از این رو، اگر یک آیفون را پیدا کنید که به شما اجازه می دهد کارت SD را برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی درون گوشی قرار دهید، حتما گوشی شما تقلبی است.

8. سیستم عامل (iOS) را چک کنید

در آخر، باید سیستم عامل گوشی را بررسی کنید. گوشی آیفون از iOS به عنوان سیستم عامل رسمی خود استفاده می کند. اگر گوشی آیفون شما سیستم عاملی به غیر از iOS داشته باشد، گوشی قطعا یک آیفون تقلبی است.

نتیجه گیری

8 روش ساده برای تشخیص اصل بودن گوشی آیفون جزء روش های ثابت شده هستند. این روش ها شما را راهنمایی می کنند تا براحتی گوشی آیفون اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

با این وجود، من به شما توصیه می کنم که تنها با امتحان کردن یک روش نتیجه گیری نکنید. اگر می توانید تمام روش های مذکور در این مقاله را امتحان کنید و سپس به نتیجه گیری نهایی دست یابید.

این بود آنچه برای تشخیص اصل بودن گوشی آیفون به آن نیاز دارید. اگر این مقاله را با دقت خوانده باشید، پس یاد گرفته اید که چگونه یک آیفون تقلبی را تشخیص دهید. امیدوارم این نکات برای شما مفید باشند.

همچنین بخوانید:

نحوه تشخیص کشور سازنده آیفون با کد imei

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط