آیفون

چگونگی تشخیص کشور سازنده آیفون از روی کد imei

تشخیص کشور سازنده آیفون از روی imei
نویسنده : ساناز محمدی۲۱ اسفند ۱۴۰۱
1 دیدگاه

همانطور که می دانید ساخت و پردازش گوشی آیفون در کشورهای مختلفی انجام می شود و کیفیت های مختلفی دارد اما به عقیده برخی اپل اصل آمریکا از اعتبار بیشتری برخوردار است. برای اینکه بفهمیم گوشی آیفون ما ساخت کدام کشور است می توانیم imei آنرا بررسی کنیم. همراه ما باشید تا با روش تشخیص کشور سازنده آیفون از روی imei آشنا شوید.

نحوه تشخیص کشور سازنده آیفون با کد imei

International Mobile Equipment Identity یا IMEI شماره ای 15 رقمی و در واقع شناسه بین المللی تجهیزات موبایل می باشد که مانند اثر انگشت برای هر گوشی است و با استفاده از آن می توان فهمید گوشی ساخت کدام کشور است.

هر گوشی آیفون یک کد imei مخصوص به خودش را دارد که ثابت است و تغییر نمی کند و با توجه به جعبه گوشی آیفون می توان کد IMEI آنرا فهمید.

با توجه به منحصر به فرد بودن IMEI هر گوشی آیفون، عملکرد آن تا حدود زیادی شیبه به شماره شناسایی وسیله نقلیه در صنعت خودرو است.

علاوه بر کشور سازنده، مدل گوشی و برخی مشخصات سخت افزاری گوشی، مالک قبلی گوشی و اصل و تقلبی بودن گوشی آیفون نیز با چک کردن IMEI مشخص می شود.

حتما حالا می پرسید چجوری imei گوشیمو پیدا کنم؟ همراه ما باشید تا بگوییم چطور با imei می توان فهمید گوشی آیفون ساخت کدام کشور است.

مراحل تشخیص کشور سازنده گوشی از روی imei

 1. ورود به تنظیمات گوشی

  ابتدا وارد Settings (تنظیمات) گوشی خود شوید.

 2. ورود به اطلاعات گوشی

  بر روی گزینه General کلیک کنید و سپس گزینه About را انتخاب نمایید.

 3. ورود به سایت رسمی IMEI

  حالا در بخش About، گزینه IMEI را پیدا کرده و عدد مقابل آنرا در سایت imei.info مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که آیفون شما ساخت کدام کشور است.

IMEI و شماره سریال آیفون با هم تفاوت دارند و از شماره سریال آیفون بیشتر برای پیدا کردن گوشی های سرقتی استفاده می شود، اما IMEI یک فرمت استاندارد و کد اجباری برای گوشی است که به آن اعتبار می بخشد.

پیدا کردن IMEI آیفون از طریق شماره گیری کد *#06# نیز امکان پذیر است.

در IMEI هر کد مال کدام کشور است

در ادامه نحوه شناخت کشور ساخت آیفون از طریق شماره IMEI را یاد بگیرید:

برای پیدا کردن کشور سازنده کدهای IMEI ، به رقم های هفتم و هشتم کد IMEI توجه کنید. این دو عدد نشان دهنده کشور سازنده گوشی شماست.

در این بخش جدولی را ارائه داده ایم که به تشخیص کشور سازنده آیفون از روی imei کمک می کند و با استفاده از آن می توانید عدد هفتم و هشتم IMEI گوشی خود را با آنها مطابقت دهید و بفهمید ایفون شما ساخت کدام کشور می باشد.

00کارخانه اصلی با کیفت عالی
01 / 10 / 70 / 91فنلاند
02امارات / هند
03 / 04فرانسه / کانادا
03 / 30کره / چین
04 / 40چین / هنگ کنگ
05 / 50برزیل / ایالات متحده آمریکا / فنلاند
06 / 60هنگ کنگ / چین / مکزیک
07 / 08 / 80 / 20آلمان
09هند
13آذربایجان
18ایفون ساخت سنگاپور
41 / 44انگلیس
67آمریکا
71مالزی
80مجارستان

چگونه هات اسپات گوشی های اپل را فعال کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

 1. را م رسیی گفت:

  را م رسیی

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط