آیفون

نحوه تنظیمات تماس و اس ام اس در آیفون دو سیم کارت

نحوه تنظیمات تماس و اس ام اس در آیفون دو سیم کارت
نویسنده : ساناز محمدی۰۲ خرداد ۱۴۰۲
1 دیدگاه

وجود دو سیم کارت در گوشی یک مزیت به حساب می آید. افرادی هستند که به این قابلیت نیاز دارند و واقعا برای آن ها ضروری است. راه حل استفاده از گوشی های دو سیم کارته است. با این کار دیگر نیازی نیست دو گوشی همراه مختلف با خود داشته باشید، بلکه می توانید یک گوشی با قابلیت دو سیم کارت و دو خط مختلف را داشته باشید و یک خط برای کار و دیگری برای مصارف شخصی استفاده شود. در این مقاله از مگ تک به شما می گوییم استفاده همزمان از دو سیم کارت در آیفون به چه صورت است و چگونه می توان در آیفون دو سیم کارت تماس و اس ام اس ها را مدیریت کرد. همراه ما باشید.

گوشی های دو سیم کارت کاربردهای فراوانی دارند، مثلا یک خط برای تماس های کاری و دیگری برای تماس های شخصی استفاده می شود. اگر به یک کشور دیگر سفر می کنید، می توانید یک برنامه داده دیگر اضافه کنید یا از برنامه های صوتی و مجزا بهره مند شوید. با این وجود، ما تحلیل می کنیم که چه ترفندها و تنظیماتی را باید برای دو سیم کارت اعمال کنید.

قابلیت دو سیم کارت در آیفون Xr، آیفون Xs، آیفون 11، آیفون 12، آیفون 13، آیفون SE (نسل سوم) و آیفون 14 وجود دارد. این مدل های آیفون از سیم کارت فیزیکی و یک eSIM (سیم جاسازی شده که هویت شما را برای شرکت مخابراتی تایید می کند تا بتوانید از خدمات برج های مخابراتی آن بهره مند شوید، استفاده می کنند.

نحوه استفاده از دو سیم کارت در آیفون

سیم کارت داخل شیار تعبیه شده داخل گوشی قرار داده می شود، یک سینی کوچک دارد که خارج شده و نانو کارت درون آن قرار می گیرد. اما سیم کارت دوم چطور؟ این کارت دیجیتالی است و نیازی به معرفی فیزیکی آن نیست. اپراتور فردی است که این کارت با نام eSIM را در اختیار ما قرار می دهد. این کارت می تواند یک شماره جدید یا تکرار شماره ای باشد که قبلا داشته اید. بنابراین، خط اصلی شما همان فرمت سیم کارت کلاسیک را خواهد داشت و سیم کارت دوم دیجیتالی خواهد بود.

چگونه سیم کارت را فعال کنم؟ همه چیز به تنظیمات و پیکربندی گوشی موبایل یا اپراتور شما بستگی خواهد داشت.

برای فعال کردن سیم کارت دوم در گوشی های آیفون، خشاب سیم کارت را توسط سوزن مخصوص از اسلات کناری خارج کنید و آن را در پشت قاب قرار دهید.

بسیاری از این شماره ها با اسکن کد QR فعال می شوند.

 1. ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید
 2. حالا روی بخش داده تلفن همراه کلیک کنید
 3. افزودن طرح جدید یا افزودن eSIME را انتخاب کنید

در گوشی های آیفون دو سیم کارت، سیم کارت اول شما با نام primary مشاهده می شود و سیم کارت دوم چند گزینه پیش فرض (مخصوص دیتا، شخصی، کاری، سفر) دارد که می توانید یکی را انتخاب و یا یک کاربرد شخصی برای خود نام گذاری کنید.

 1. برای این کار، در تنظیمات سیم کارت ایفون روی گزینه Cellular یا Mobile Data کلیک کنید
 2. سیم کارت مورد نظر را انتخاب کنید و در بخش Plan، نوع استفاده خود از سیم کارت دوم را مشخص کنید.
 3. در بخش Default Voice Line تعیین کنید که برای تماس یا اس ام اس های ارسالی از کدام سیم کارت شما بطور پیش فرض استفاده شود.
 4. همچنین در بخش Allow Mobile Dats می توانید تعیین کنید که از کدام سیم کارت برای مصرف اینترنت شما استفاده شود.

اگر هرکدام از سیم کارت های شما پین دارد، دقت کنید رمز را اشتباه وارد نکنید وگرنه سیم کارت قفل خواهد شد.

تنظیمات تماس در ایفون دو سیم کارت

استفاده از سیم کارت داخل آیفون دو سیم کارت بسیار راحت است. وقتی می خواهید تماس بگیرید، لازم نیست گزینه ای را جستجو کنید، بلکه خود گوشی شما را به دفترچه تلفن سیم کارتی که از آن استفاده می کنید هدایت می کند.

در تنظیمات تماس آیفون دو سیم کارت اگر با یکی از خط های خود یا فردی تماس گرفته باشید، دفعه بعدی هم بطور پیش فرض از همان خط استفاده می کند. بنابراین اگر می خواهید چنین اتفاقی نیفتد، در پایین اسم مخاطب بر روی گزینه option ضربه بزنید و سیم کارتی که می خواهید از آن استفاده شود را انتخاب کنید.

تنظیمات اس ام اس در آیفون دو سیم کارت

نحوه تنظیم پیامک در آیفون های دو سیم کارتی بسیار ساده است. تنها کافیست وارد بخش اس ام اس ها شوید، اسم شخص مورد نظر را انتخاب کنید و حالا روی شماره خود کلیک کرده و مشخص کنید که پیام شما با کدام سیم کارت ارسال شود.

تنظیمات پیامک در آیفون دو سیم کارت

در مورد ارسال پیام با آی مسیج iMessage و یا استفاده از فیس تایم FaceTime هم می توانید از بخش پیام ها در تنظیمات آیفون، سیم کارت یا شماره تلفن مورد نظر را انتخاب کنید.

تنظیمات اینترنت در آیفون دو سیم کارت

وارد تنظیمات و سپس وارد بخش داده‌ های تلفن همراه شوید. در این بخش می ‌توانید بررسی کنید که آیا دو سیمکارت دارید یا خیر. اگر می‌ خواهید یک خط اضافه کنید، باید به «تنظیم سرویس داده تلفن همراه در آیفون» مراجعه کنید.

 • شما باید هر دو خط را فعال کنید، باید هر یک از آنها را در قسمت « Activate this line» انتخاب کنید.
 • یکی از خطوط را انتخاب کنید و «Mobile data» را جستجو کنید و سپس روی یک خط ضربه بزنید. اگر ممکن است در نقطه ‌ای هیچ پوششی وجود نداشته باشد، باید « Allow mobile data change» را فعال کنید.
فعال كردن دو سيم كارت در ايفون

مزایای آیفون دو سیم کارت

با سیم کارت خود می توانیم دو شماره تلفن برای استفاده مستقل از آنها یا این گزینه ها که در زیر اضافه می کنیم داشته باشیم:

 • یک سیم کارت می تواند به عنوان سیم کارت اصلی مورد استفاده قرار گیرد و از آن برای تماس گرفتن، پیام دادن، موبایل دیتا یا هر اپلیکیشن پیام رسان دیگری مانند iMessage یا Face Time استفاده کنید. سیم کارت دوم را فقط می توان برای برقراری یا دریافت تماس و پیام های اساسی استفاده کرد. در غیراینصورت، این گزینه را به می توان به صورت عکس استفاده کرد.
 • سیم کارت دوم را می توان فقط برای موبایل دیتا استفاده کرد. این گزینه معمولا هنگام سفر کاربرد دارد، بنابراین یک سیم کارت صرفا برای فعالیت های اساسی مانند تماس یا پیام استفاده می شود و کارت دوم فقط به مصرف موبایل دیتا اختصاص داده می شود. به این ترتیب، از مصرف بیش از حد موبایل دیتا در خارج از کشور خودداری خواهید کرد.

وقتی به خارج از کشور سفر می کنید، سیم کارت دوم می تواند برای شما بسیار مفید باشد. به عنوان مثال، وقتی عکس می گیرید یا می خواهید مخاطبان جدید ذخیره کنید. کافی است به بخش « Storage settings» دسترسی داشته باشید و محتوایی که می خواهید را بر روی یکی از سیم کارت های مربوطه ذخیره کنید.

امیدوارم این مطلب در تنظیم تماس و اس ام اس در آیفون دو سیم کارت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. arash گفت:

  سلام ، ممنون از پست بسیار کاربردی ، من تازه iphone zaa گرفتم ، تنظیمات دو سیم کارتش رو بلد نبود ، خیلی بکارم اومد