آیفون

آیا آیفون 13 ضد ضربه است + نتیجه تست مقاومت

آیا آیفون 13 ضد ضربه است + نتیجه تست مقاومت
نویسنده : ساناز محمدی۲۷ دی ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در مقاله های قبلی ضد آب بودن آیفون 13 را مورد بررسی قرار دادیم. اینکه مقاومت آن در برابر آب چقدر است و در صورت افتادن در آب چه باید کرد. حالا می خواهیم به بررسی مقاومت آیفون 13 در برابر ضربه بپردازیم و اطمینان پیدا کنیم که آیا آیفون 13 ضد ضربه است یا خیر. همراه مگ تک باشید.

ضد ضربه بودن آیفون 13

پیش از توضیح در مورد ضدضربه بودن آیفون 13، در مورد جنس بدنه و صفحه نمایشگر این گوشی صحبت می کنیم:

صفحه نمایشگر آیفون 13 از جنس شیلد سرامیکی بسیار محکم و مقاوم است که آنرا در بین همه گوشی های هوشمند متفاوت نموده است.

فریم آیفون 13 در سری های مختلف این مدل معمولا از جنس آلومینیوم و یا استیل ضد خش است.

اپل مدعی است که آیفون 13 را به گونه طراحی کرده که برای استفاده روزمره و حتی سقوط تصادفی از ارتفاعات مقاوم است. از این رو؛ محدودیت وزنی خاصی برای صفحه نمایش سری 13 خود مشخص نکرده است.

آیا آیفون 13 در برابر ضربه مقاوم است؟

مقاومت آیفون 13 در برابر ضربه

تاکنون آزمایشات مختلفی بر روی آیفون 13 و مقاومت آن در برابر ضربه صورت گرفته و می توان نتیجه گرفت؛ مقاومت این گوشی به گونه ای نیست که بتوان گفت نمی توان ضربه ای به آیفون 13 وارد کرد و ممکن است حتی با سقوط از ارتفاع کم نیز دچار آسیب و خط خوردگی شوند.

آیفون 13 در برابر خط و خش مقاوم است مگر اینکه شما با یک جسم سخت بر روی آن بکشید. در این صورت خطوطی بر روی بدنه آن ایجاد می شود.

با افتادن گوشی آیفون 13 از ارتفاع کم، کوچکترین خراشی هم بر روی آن ایجاد نمی شود. اما در ارتفاعات بالاتر احتمالا نمایشگر آن ترک می خورد ولی همچنان عملکرد گوشی عالی است.

با پرتاب آیفون 13 از راهرو یک ساختمان 20 طبقه و افتادن گوشی در بین یکی از طبقات، صفحه نمایش گوشی به طور کامل دچار آسیب شد ولی عملکرد گوشی هیچ مشکلی پیدا نکرد و در باز کردن قفل گوشی و ورود به برنامه های مختلف هیچ خللی نداشت.

در تست مقاومت آیفون 13 در برابر ضربه چکش، مشخص شد که صفحه نمایش آیفون 13 مقاومت بسیار خوبی دارد و با ضربات آهسته چکش اتفاقی برای آن نمی افتد. برای شکسته شدن صفحه آیفون 13 باید بصورت جدی و با قدرت به آن ضربه وارد کرد.

سری پرومکس آیفون 13 با شیشه مات و فریم براق از مدل پرو مقاومتر است.

در سقوط آیفون 13 پرو از ارتفاع 3 متری، پنل پشتی گوشی دچار شکستگی می شود اما در مدل 13 پرومکس با افتادن از چنین ارتفاعی تنها چند خراش بر روی آن ایجاد می شود.

جمع بندی

صفحه نمایش گوشی های آیفون 13 با سقوط از ارتفاع بالا دچار شکستگی خواهند شد اما می توان مثل گذشته با آنها کار کرد.

آیفون 13 در برابر ضربه و سقوط جزئی مقاوم است اما افزایش تعداد دفعات این ضربه ها می تواند به اجزای داخلی گوشی آسیب جدی وارد کند.

وارد شدن ضربه به آیفون 13 می تواند ویژگی ضدآب بودن آن را نیز تحت تاثیر دهد. چرا که با وجود خط و خش و یا برآمدگی بر روی گوشی، نفوذ آب به داخل گوشی راحت تر می شود و آسیب هایی را نیز به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید