آیفون

فرق مسیج با ای مسیج در گوشی های آیفون چیست؟

فرق مسیج با ای مسیج در گوشی های آیفون چیست؟
نویسنده : ساناز محمدی۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در سال 2011 بود که آی مسیج iMessage به عنوان یک قابلیت جدید پیام رسانی که تنها در گوشی های آیفون قابل استفاده بود، معرفی شد. سیستم پیام رسانی پرکاربرد که حالا خیلی از کاربران اندروید به دنبال یک برنامه مشابه آی مسیج برای اندروید هستند. اما فرق مسیج با ای مسیج در گوشی های آیفون چیست؟ همراه مگ تک باشید تا فرق ای مسیج با تکست مسیج در آیفون را مورد بررسی قرار دهیم.

فرق مسیج با ای مسیج

در گوشی های آیفون دو شکل می توان پیام ارسال کرد. با مسیج و آی مسیج؛ اما فرق این دو چیست؟ اگر آیفون دارید و آی مسیج گوشی شما فعال است، حتما مشاهده کرده اید که برخی پیام های شما در بخش sms به رنگ سبز و برخی به رنگ آبی هستند. پیام هایی که دارای کادر آبی هستند؛ آی مسیج و پیام های سبز رنگ، مسیج های عادی می باشند.

ارسال مسیج یا sms در آیفون مانند سایر گوشی ها با کسر مبلغی انجام می شود و این پیام تنها شامل متن می باشد. یعنی در مسیج نمی توان عکس، فیلم و یا فایل صوتی ارسال کرد. مگر اینکه از سرویس MMS استفاده کنید.

اما با استفاده از ای مسیج در ایفون می توانید بدون پرداخت هزینه برای هر پیام، با اتصال به اینترنت پیام ارسال کنید. این قابلیت تنها در گوشی های آیفون وجود دارد و با گوشی آیفون نمی توانید به گوشی های اندروید آی مسیج بفرستید. ضمن اینکه برای ارسال آی مسیج در آیفون باید اپل آیدی Apple ID داشته باشید و حتما اینترنت هر دو نفر روشن باشد.

تفاوت مسیج و آی مسیج در آیفون

در ادامه فرق تکست مسیج آی مسیج در آیفون را بیان می کنیم:

  • ارسال مسیج نیازی به اینترنت ندارد اما آی مسیج در آیفون با اینترنت کار می کند.
  • مسیج با کسر هزینه ارسال می شود اما آی مسیج در آیفون هزینه جداگانه برای هر پیام ندارد و تنها باید به اینترنت وصل باشید.
  • آی مسیج آیفون امنیت بسیار بالاتری از مسیج دارد و آی مسیج در نسخه های مختلف آیفون و در آی پد، مک بوک و … قابل اجراست.
  • امکان ارسال عکس، متن، فیلم و فایل صوتی با آی مسیج را می توان دیگر تفاوت ای مسیج با مسیج دانست.
  • با استفاده از ای مسیج در ایفون می توانید لوکیشن یا موقعیت خود را نیز ارسال کنید، قابلیتی که در مسیج وجود ندارد.
  • دیگر فرق مسيج با اي مسيج که یک مزیت عالی برای آی مسیج آیفون محسوب می شود، امکان مشاهده رسیدن پیام به شکل delivered و خوانده شدن پیام توسط مخاطب به شکل Read می باشد که شما را آگاه می کند فرد آنلاین می باشد و پیام شما برای او ارسال شده است.
  • همچنین هنگام تایپ شخص مقابل شما در بالای صفحه چت او را در حال نوشتن یا typing مشاهده خواهید کرد اما در مسیج اینگونه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط