آموزش

آموزش خرید اقساطی از دیجی‌کالا

نویسنده : دانیال نوروزی۱۶ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

دیجی‌کالا از آبان ماه سال ۱۳۹۸ امکانی را برای کاربران فراهم کرده که بتوانند به شکل قسطی خرید کنند و با پرداخت ماهانه مبلغی، از این سرویس بهره‌مند شوند. در ادامه به نحوه خرید اقساطی از دیجی‌کالا می‌پردازیم.

سرویس اقساطی در ابتدا برای تسهیل خرید مشتریان وفادار دیجی‌کالا طراحی شد، اما در مراحل بعد این محصول برای سایر کاربران سرویس دیجی‌پی که یکی از زیرمجموعه‌های دیجی‌کالا است نیز در دسترس قرار گرفت.

دیجی‌پی پلتفرم پرداخت موبایلی دیجی‌کالا است و برای استفاده از سرویس اقساطی باید کاربران این اپلیکیشن را نصب و در آن ثبت نام کنند.

خرید اقساطی از دیجی‌کالا

نحوه خرید اقساطی از دیجی‌کالا به این شکل است که ابتدا کاربران باید اپلیکیشن دیجی‌‌پی را از فروشگاه‌های آنلاین اپ‌استور یا گوگل پلی دانلود و نصب کنند و در آن اکانت کاربری خود را بسازند. اگر کاربر از مشتریان قدیمی دیجی‌کالا باشد استفاده از این سرویس برای وی ساده‌تر خواهد بود. در واقع با استفاده از اپلیکیشن دیجی‌پی نه تنها می‌توان اقساط را پرداخت کرد، بلکه می‌توان با شارژ کیف پول، در سایر خریدها نیز از آن بهره برد.

پس از نصب دیجی‌پی، کاربران لازم است در بخش طرح خرید اقساطی دیجی‌کالا ثبت نام کنند. در این مرحله اطلاعاتی مثل نام و نام‌ خانوادگی، شماره تماس و همچنین اطلاعات حساب بانکی از کاربر خواسته می‌شود که لازم است همه این اطلاعات را وارد کند.

لازم به ذکر است که برای خرید اقساطی از دیجی‌کالا نیازی به ضامن نیست.

خرید اقساطی از دیجی‌کالا

در این مرحله اطلاعات کاربران مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس اعتبارسنجی حساب بانکی آنها با استفاده از سیستم‌های بانکی صورت می‌گیرد و بررسی امکان استفاده از خدمات خرید اقساطی در دستور کار قرار می‌گیرد. اگر کاربر در این مرحله با توجه به سوابق بانکی، مورد تایید قرار گیرد، سپس از وی خواسته می‌شود که اسکن مدارک مورد نیاز مانند چک صیادی یا سفته الکترونیکی را در دیجی‌پی بارگذاری کند. مرحله بعدی، امضای قرارداد و ارایه اصل چک یا سفته الکترونیکی به فروشگاه دیجی‌کالا است و در نهایت کاربر موفق به دریافت اعتبار و خرید قسطی کالاهای مورد نیاز از دیجیکالا می‌شود.

ثبت‌نام حضوری

برای ثبت‌نام حضوری در این طرح فعلا دیجی‌کالا دو شعبه در تهران دارد که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که با مراجعه به شعب و ارایه مدارک بتوانند طی دو روز از امکان خرید قسطی دیجی‌کالا بهره‌مند شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری

  • کارت ملی هوشمند یا کارت ملی طرح قدیم به همراه شناسنامه
  • دسته چک به نام فرد متقاضی وام
  • ارایه شماره حساب بانک ملی فعال
  • کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
  • پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار تومان هزینه ثبت‌نام

نکته قابل توجه این است که برای خرید اقساطی از دیجی‌کالا، خرید حداقل ۲۵۰ هزار تومان از این فروشگاه برای کاربران لازم و ضروری است.

از موارد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که مهلت تکمیل ثبت‌نام طرح خرید اقساطی دیجی‌کالا فقط ۳۰ روز است. اگر کاربران در مدت یک ماه اطلاعات ثبت‌نام خود را کامل نکنند، مجددا باید در طرح مورد نظر ثبت‌نام کنند. اما پس از تکمیل اطلاعات و تامین اعتبار، ۱۸۰ روز برای خرید قسطی به کاربران فرصت داده می‌شود. یک ماه بعد از تامین اعتبار و خرید قسطی، اولین قسط وام باید پرداخت شود. تعداد اقساط در این طرح بسته به تامین‌کننده اعتبار از ۶ تا ۱۲ ماه متفاوت است.

لازم به ذکر است حداکثر اعتبار تخصیص یافته به افراد ۳۰۰ میلیون ریال (۳۰ میلیون تومن) است و بازپرداخت به انتخاب خود فرد ۶، ۹ و ۱۲ ماهه خواهد بود. همچنین علاوه بر اعتبارسنجی بانکی و سابقه خرید در دیجی‌کالا کد ثبت‌نام نیز به کاربران اعلام شده و براساس این کد، تقدم زمانی افرادی که در این طرح پیش‌ثبت‌نام کرده‌اند، در نظر گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط