بازی

راهنمای بازی ماینکرفت – قسمت اول – ۲۰ کاری که باید در شروع بازی انجام دهید

آموزش بازی ماینکرفت
نویسنده : دانیال نوروزی۰۴ مرداد ۱۴۰۲
6 دیدگاه

بازی Minecraft برای یک مبتدی می‌تواند بسیار دلهره‌آور به نظر برسد. با این حال، اگر این نکات مفید را دنبال کنید، در کم‌ترین زمان مانند یک حرفه‌ای عمل خواهید کرد. با قسمت اول راهنمای بازی ماینکرفت در مگ‌تک همراه باشید.

با وجود اینکه Minecraft از سال 2011 وجود داشته و به یک پدیده جهانی تبدیل شده است، هنوز هم افرادی هستند که برای اولین بار این بازی را امتحان می‌کنند. خوشبختانه، همچنان جامعه‌ای پررونق از طرفداران وفادار دارد و توسعه‌دهندگان معمولا به‌روزرسانی‌های بزرگی برای آن منتشر می‌کنند که محتوای بازی را گسترش می‌دهد و آن را به مسیرهای جدید هیجان‌انگیز می‌برد.

با این حال، برای کسانی که تازه شروع به بازی کرده‌اند، ممکن است کمی سخت باشد. در اینجا چند نکته ابتدایی برای زنده نگه داشتن شما در دو شب اول آورده شده است که ایده خوبی به شما می‌دهند تا بفهمید در Minecraft چه کاری باید انجام دهید.

آموزش بازی ماینکرفت

۱- به درخت‌ها مشت بزنید

در شروع هیچ چیز ندارید! نه ابزار، نه سلاح، نه سرپناه، نه هیچ چیز! اولین کاری که باید انجام دهید این است که خود را با چند ابزار مسلح کنید. برای انجام این کار، به نزدیک‌ترین درخت بروید و شروع به مشت زدن به آن کنید تا چوب به زمین بیفتد.

چوب بلوک اصلی برای ساختن است که در بقیه بازی از آن استفاده خواهید کرد. دسته‌ای از کنده‌های درخت جمع‌آوری کنید و سپس کیف خود را باز کنید تا کنده‌ها را به تخته چوب تبدیل کنید. با گذاشتن چهار تخته چوب در شبکه چهارتایی کوچک موجود در منوی کیف خود برای ایجاد یک نیمکت کاردستی و باز کردن دنیایی از امکانات استفاده کنید.

آموزش بازی ماینکرفت

۲- ابزارهای سنگی بسازید

با استفاده از میز کاری که در بخش قبل ساختید می‌توانید یک کلنگ چوبی برای خود بسازید. برای این کار یک تعداد چوب ترکه‌ای درست کنید و از ترکیب آن‌ها با تخته چوب برای ساخت کلنگ استفاده کنید. به‌شدت توصیه می‌شود که راهنمای ساخت وسایل را در همه حال باز نگه دارید، زیرا چیزهای زیادی برای ساختن وجود دارد و  ساعت‌ها آزمون و خطا نیاز است تا بفهمید چه چیزی می‌توانید بسازید و چه چیزی را نمی‌توانید بسازید. خوشبختانه، Minecraft یک کتاب سبز کوچک دارد که می‌توانید آن را از منوی کنار کیفتان باز کنید و همه دستورالعمل‌ها را به شما نشان می‌دهد.

از کلنگ چوبی خود برای جمع‌آوری تعدادی سنگ استفاده کنید و سپس از آن برای ساختن نسخه‌های سنگی کلنگ، تبر، بیل، داس و شمشیر استفاده کنید؛ با این ابزارها در کیف خود، آماده حرکت به مرحله بعدی هستید.

آموزش بازی ماینکرفت

۳- یک پناهگاه بسازید

شب‌ها در Minecraft بسیار خطرناک هستند، زیرا هیولاهایی وجود دارند که به‌عنوان Mobs شناخته می‌شوند که در شب بیرون می‌آیند تا به شما حمله کنند. بعدا این Mobها به چرخ‌دنده دیگری برای پیشرفت در دستگاه شما تبدیل خواهند شد، اما در ابتدا، آن‌ها بزرگ‌ترین تهدید شما هستند.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که در تختی بخوابید که با کشتن گوسفندان و استفاده از پشم و چوب آن‌ها برای ساخت آن ساخته شده است. متاسفانه، گوسفندها فقط در بیوم‌های خاصی یافت می‌شوند، بنابراین احتمالا اولین شب شما در داخل خانه پنهان می‌شوید. چه خاک باشد، چه چوب یا سنگ، از ابزار خود برای جمع‌آوری مقدار کافی از مواد انتخابی خود برای ساختن یک سرپناه استفاده کنید. اکثر Minecraftبازها خاطرات خوبی از اولین پایگاه خود دارند؛ مربعی ساخته شده از خاک.

آموزش بازی ماینکرفت

۴- نقطه شروع خود را تنظیم کنید

هنگامی که در Minecraft می‌میرید، در مختصات 0.0 مجددا اسپاون می‌شوید. اینجا جایی است که بازی را شروع می‌کنید، اما معمولا جایی نیست که تصمیم می‌گیرید در آن مستقر شوید. برای جلوگیری از این موضوع، حتما نقطه اسپاون خود را تنظیم کنید.

این کار را می‌توان به‌سادگی با خوابیدن روی تخت، یا فقط کلیک کردن روی تخت در طول روز انجام داد. وقتی این کار را انجام می‌دهید، نقطه اسپاون شما تنظیم می‌شود و هر زمان که بمیرید روی تخت خود دوباره اسپاون خواهید شد.

آموزش بازی ماینکرفت

۵- کمی غذا پیدا کنید

اکنون که پناهگاهی برای زنده نگه داشتن خود در شب دارید، مسئله بعدی شما این است که برای خود غذا پیدا کنید. هر اقدامی در بازی، مانند ماین کردن و دویدن، به قیمت گرسنگی شما تمام می‌شود. وقتی نوار گرسنگی‌تان پر شد، شخصیت شما به طور طبیعی از هر گونه جراحتی بهبود می‌یابد، اما کمی از نوار گرسنگی را از دست می‌دهید و بهبودی‌تان متوقف می‌شود.

اگر نوار گرسنگی شما همچنان پایین می‌آید، قادر به دویدن نخواهید بود و در نهایت با گرسنگی از دست دادن سلامتی خود را از دست خواهید داد. مهم است که برخی از مواد غذایی اساسی مانند گوشت حیوانات، ماهی، انواع توت‌ها، سیب درختان یا حتی گوشت گندیده را از زامبی‌ها بگیرید تا در ابتدا خود را زنده نگه دارید. برخی از غذاها سیری بیشتری نسبت به سایرین ایجاد می‌کنند، به این معنی که بازیکن «گرسنگی» بیشتری به دست می‌آورد که مدت طولانی‌تری برای آنها باقی می‌ماند. گوشت گاو پخته شده یکی از بهترین منابع است.

آموزش بازی ماینکرفت

۶- روشنایی ایجاد کنید

اکثر Mobها در بازی از نور متنفرند، به همین دلیل است که تا شب ظاهر نمی‌شوند. روشن نگه داشتن داخل پناهگاه از اسپاون هر گونه Mob در داخل خانه جلوگیری می‌کند. برای این کار به مشعل نیاز دارید.

برای ساختن مشعل، می‌توانید زغال‌سنگ از محیط جمع‌آوری کنید یا با ایجاد کوره با استفاده از بلوک‌های سنگی و سپس «پختن» کنده‌های چوبی برای ساخت زغال، زغال چوب درست کنید. زغال چوب بعدا برای پروژه‌های ذوب فلزات مفید خواهد بود، اما در حال حاضر، آن را روی یک چوب ترکه‌ای در میز کار خود قرار دهید تا مشعل ایجاد کنید. این مشعل‌ها را می‌توان عملاً در هر مکانی قرار داد تا نور تولید کند و از وقوع توده‌های Mob در منطقه جلوگیری کند.

آموزش بازی ماینکرفت

۷- مختصات پایگاه خود را یادداشت کنید

قبل از سفر دور دنیا، مهم است که بدانید کجا هستید. اکتشاف می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما ممکن است برگردید، به‌ویژه اگر پایگاه شما در یک منطقه رایج در بازی مانند دشت باشد.

توصیه می‌کنیم مختصات خود را یادداشت کنید. اگر در پی‌سی بازی می‌کنید (جاوا)، می‌توانید مختصات را با فشار دادن F3 (FN + F3 در مک) مشاهده کنید. اگر از نسخه Bedrock Minecraft استفاده می‌کنید، باید مختصات را هنگام ایجاد دنیای خود فعال کنید. خوشبختانه، می‌توانید از منوی اصلی به دکمه ویرایش جهان بازگردید و اگر هنگام ایجاد جهان فراموش کردید، مختصات را فعال کنید.

آموزش بازی ماینکرفت

۸- صندوقچه بسازید

صندوقچه‌ها برای نگهداری اقلام عالی‌ای هستند و درست کردن آن‌ها بسیار آسان است. در شروع بازی، احتمالا هر چیزی را که به آن برخورد می‌کنید، احتکار خواهید کرد. برای کاهش به‌هم‌ریختگی موجودی‌تان، حتماً یک یا دو صندوق درست کنید. با قرار دادن دو صندوق کنار، یک صندوقچه دوتایی ساخته می‌شود.

قرار دادن وسایل مهم در صندوقچه‌ها همچنین به شما کمک می‌کند تا در صورت مردن به طور دائم آن‌ها را از دست ندهید. یک نکته عالی این است که اگر در حال کاوش در جایی هستید که خطرناک به نظر می‌رسد، ابزارهای مهم را در یک صندوق ذخیره کنید. وقتی بمیرید، ابزار شما دست نخورده خواهد بود.

آموزش بازی ماینکرفت

۹- یک غار پیدا کنید

با داشتن یک سرپناه اولیه، مقداری غذا، ابزار و مشعل، قدم بعدی شما پیدا کردن یک غار است. غارها به طور طبیعی به‌صورت تونل‌ها و شکاف‌هایی در محیط ایجاد می‌شوند که در زیر زمین امتداد دارند. اندازه غارها متفاوت است، از اتاق‌های کوچکی که به‌سختی به‌اندازه کافی بزرگ هستند تا تونل‌های پیچیده بزرگی که به سطوح پایینی جهان می‌رسند.

شکاف‌های غول‌پیکر می‌توانند در اینجا شکل بگیرند و همچنین غارهای سرسبز پر از غذا و زندگی. فقط مراقب مشعل‌های خود باشید. غارها می‌توانند به‌عنوان پناهگاه‌های بزرگ زیرزمینی و برای گام بعدی شما در بقا مفید باشند. جمع‌آوری مواد اولیه.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۰- جمع‌آوری مواد اولیه

احتمالا تا به حال چندین بار مجبور شده‌اید ابزار سنگی خود را جایگزین کنید و دوست دارید آن را به چیزی بهتر ارتقا دهید. رده فناوری بعدی شما آهن است که عمدتا در زیر زمین یافت می‌‎شود. اگر یک مجموعه غار مناسب پیدا کردید، این قسمت را بسیار آسان می‌کند. در غیر این صورت، باید زیر پای خود را بکنید تا به تونل برسید.

در هر صورت، شما به دنبال لکه‌های برنزه کوچک در سنگ هستید که نمایانگر بلوک‌‎های سنگ آهن هستند. یک دسته از این سنگ آهن‌ها، به‌اضافه هر زغال سنگی که پیدا کردید، تهیه کرده و در کوره خود بگذارید. هنگامی که آهن را «پختید»، تبدیل به شمش آهن می‌شود که می‌توانید از آن برای ساخت ابزارهای آهنی استفاده کنید. سنگ آهن معمولا در Y=16 اسپاون می‌شود، اما دسته‌های بزرگ‌تری از آن بین Y=-56 و Y=-8 ایجاد می‌شود. زغال سنگ معمولا بسیار نزدیک به سطح است.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۱- یک روستا پیدا کنید

از زمان به‌روزرسانی Village and Pillage 1.14، روستاها بسیار مفیدتر از گذشته هستند. پرورش NPCها و تجارت با آن‌ها فوق‌العاده سودمند است زیرا آنها می‌توانند اسلحه‌ها و زره‌های جادویی، افسون‌های کمیاب و حتی خورش مشکوک به شما بدهند.

خانه‌های آن‌ها نیز بسیار مفید است، زیرا اغلب تخت‌هایی برای خوابیدن، صندوقچه‌هایی پر از غذا و گاهی اوقات الماس، و بسته‌های یونجه دارند. با تجزیه کردن بسته‌های یونجه، شما بیشتر از آنچه بدانید با آن چه کار کنید گندم پاداش خواهید گرفت. سعی کنید برای مقداری نان، سه عدد را پشت سر هم روی یک میز کاردستی قرار دهید.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۲- عصر آهن را آغاز کنید

هنگامی که شمش آهن کافی داشتید، می‌توانید ابزار و زره آهنی بسازید. ابزارهای آهنی بسیار بادوام‌تر از ابزارهای سنگی و بسیار کارآمدتر هستند. بسته به ذخایر آهن خود، ممکن است مجبور شوید هر از چند گاهی به ابزارهای سنگی متوسل شوید.

اولویت شماره یک شما این است که همیشه یک کلنگ آهنی روی خود داشته باشید. بلوک‌های مهم و باارزش مانند طلا، سنگ قرمز و الماس را فقط با کلنگ آهنی می‌توان استخراج کرد. اگر از هر چیز دیگری استفاده کنید، بلوک را بدون به دست آوردن اشیای باارزش داخل آن نابود خواهید کرد.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۳- یک مزرعه راه اندازی کنید

در حال حاضر، منابع غذایی شما کم شده است و باید برای راه‌حلی پایدارتر برنامه‌ریزی کنید. با استفاده از سطل ساخته شده از شمش آهن، یک حوضچه کوچک آب در نزدیکی پایه خود ایجاد کنید.

در کنار آب، از بیل زدن برای شخم زدن بلوک‌های چمن تا فاصله چهار بلوک از آب استفاده کنید. اکنون، به اطراف بدوید و تمام آن علف‌هایی را که در اطرافتان رشد می‌کند خرد کنید تا دانه‌ را جمع کنید و آن دانه‌ها را در بلوک‌های آماده شده‌تان بکارید. پس از چند روز، گندم زردرنگ را می‌بینید که آماده برداشت است که می‌توان آن را به نان تبدیل کرد و منبع تجدیدپذیری از غذا برای شما فراهم خواهد کرد.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۴- به دامداری بپردازید

راه‌اندازی یک مزرعه محصول یک چیز است، اما برای به دست آوردن غذای بهتری که شما را برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارد و گرسنگی بیشتری را باز می‌گرداند، بهتر است حیوان پرورش دهید. چند گزینه وجود دارد، از جمله گاو، گوسفند، خوک، و مرغ. هر کدام که نزدیک‌تر است معمولا بهترین گزینه است.

اگر حیوانات زیادی در اطراف وجود دارند، گاوها به دلیل چرم بهترین گزینه هستند. چرم می‌تواند بعدا برای ساخت قفسه‌های کتاب مورد استفاده قرار گیرد تا خود را با بهترین جادوها تجهیز کنید که می‌تواند به دست آوردنشان در طولانی مدت سخت و طولانی باشد. گاو و گوسفند را می‌توان با دادن گندم به دو گاو یا گوسفند پرورش داد. خوک‌ها چغندر و هویج را می‌پذیرند در حالی که مرغ‌ها دانه‌ می‌خورند.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۵- الماس پیدا کنید

الماس یکی از کمیاب‌ترین سنگ‌های موجود در بازی و همچنین کاربردی‌ترین آن‌هاست. می‌توانید ابزار و اسلحه‌های الماسی بسازید که دارای بالاترین آسیب، دوام و محافظت هستند (فقط از Netherite ضعیف‌تر هستند).

الماس فقط در ارتفاعاتی مشخص، زیر Y=16 ظاهر می‌شود، اما هر چه پایین‌تر می‌روید، فراوان‌تر می‌شود. به نظر می‌رسد بهترین عمق Y= -56 برای یافتن رگه‌های بزرگ‌تر الماس است.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۶- Nether portal بسازید

در دنیای ماینکرفت باید اکتشافات زیادی انجام شود، اما اگر می‌خواهید در بازی پیشرفت کنید، در نهایت می‌خواهید راه خود را به دنیای دیگری به نام Nether باز کنید. برای رسیدن به آنجا، بهتر است وسایل الماسی داشته باشید، فقط برای اینکه امن باشید.

برای ساختن یک پورتال در Nether، باید ده بلوک آبسیدین استخراج کنید که فقط با یک کلنگ الماس قابل‌استخراج است. سپس، آن‌ها را در یک آرایش مستطیلی دو در سه قرار دهید. گوشه‌های پورتال می‌توانند هر بلوک دیگری باشند. این دروازه باید با سنگ چخماق و آهن روشن شود که از ترکیب شمش آهن و سنگ چخماق حاصل از بیل زدن شن به دست می‌آید.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۷- یک Nether Fortress پیدا کنید

از زمان به‌روزرسانی Nether، این دنیا جان تازه‌ای پیدا کرده است، با بیوم‌هایی شامل درختان تاب‌خورده، گروه‌هایی از Mobهایی مسلح‌، و مناظر خاکستری بی‌پایانی از سنگ.

در این دنیا همچنین قلعه‌های Nether وجود دارد که قلعه‌های تاریک بزرگی هستند که از آجر ساخته شده‌اند. در داخل، گنج‌های فراوان به همراه Wither skeletonهای سیاه و Blazeهای آتشین در انتظار شماست. Blazeها Blazerod که برای ساختن معجون مورد نیاز است و همچنین بعداً برای یافتن پورتال End و در نهایت شکست دادن بازی مورد نیاز است برای شما می‌اندازند؛ بنابراین، هیچ یک ازSpawnerهای Blaze را در قلعه نابود نکنید. Blaze rodها را می‌توان به پودر تبدیل کرد که وقتی با pearl Ender مخلوط می‌شود روشی برای یافتن پورتال تشکیل می‌دهد. در حال حاضر، صندوقچه‌ها را کاوش و غارت کنید!

آموزش بازی ماینکرفت

۱۸- زره خود را با جادو قوی‌تر کنید

در یک نقطه خاص، شما باید وسایل خود را مسحور کنید. این کار را می‌توان با یک میز جادو انجام داد که از چهار آبسیدین، دو الماس و یک کتاب ساخته شده است. از این جدول می‌توانید از تجربه کسب شده خود و لاپیس برای قرار دادن جادو روی ابزار و زره استفاده کنید.

یک میز ساده جادو، سحرهای اولیه را به شما ارائه می‌دهد، اما با قرار دادن قفسه‌های کتاب در اطراف میز، می‌توانید آن را قدرتمند‌تر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما راهنمای ما در مورد جادو کردن وسایل خود را بررسی کنید.

آموزش بازی ماینکرفت

۱۹- آزمایش با Redstone

Minecraft ممکن است دنیایی بسیار ساده به نظر برسد. مشت زدن به درختان و مشت زدن به زامبی‌ها و مشت زدن، خوب، واقعا به هر چیزی. اما آیا می‌دانستید، چیزی به نام Redstone وجود دارد که به‌عنوان رسانای الکتریسیته عمل می‌کند؟ نه، شما مجبور نخواهید بود از قدرت صاعقه استفاده کنید. هزاران راه برای استفاده از این مواد وجود دارد تا زندگی شما را بسیار ساده‌تر و بسیار شیک‌تر کنید.

درهای اتوماتیک، مزارع عظیم برای هر چیزی که فکرش را بکنید، تله‌هایی در اطراف پایگاه خود، یا حتی ذوب انبوه سنگ آهنی که اخیراً حفر کرده‌اید. ممکن است پیچیده باشد، بنابراین با خیال راحت از برخی از راهنماهای موجود در اینترنت پیروی کنید و اجازه دهید تخیلتان فرمان را به دست بگیرد.

آموزش بازی ماینکرفت

۲۰- گام‌های بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید

کاری که از اینجا به بعد انجام می‌دهید کاملا به شما و تخیل شما بستگی دارد. ده‌ها بیوم برای کشف، دنیاهای دیگر برای کاوش، انواع Mobها برای مبارزه، ماشین‌هایی برای ساختن، و منابعی برای جمع‌آوری وجود دارد که همه شما را قادر می‌سازد چیزهای واقعا شگفت‌انگیزی بسازید. لحظه‌ای برای برنامه‌ریزی مراحل بعدی خود وقت بگذارید و از کاوش در این بازی فوق‌العاده لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. کیان گفت:

  کنار مواد مذاب خیلی الماس پیدا میشه اونجا رو بگردید

  1. مکرمی پور گفت:

   چشم

  2. مهدی گفت:

   بین شنانش کم هست فقط بیاد یک غار اون تا پایین بری

 2. ناشناس گفت:

  نکشیمون جومونگ

 3. فرهاد گفت:

  آره من بلد نیستم تو خوبی ولی اینو یه نوبه هم میدونه

 4. محمد مهدی گفت:

  منتظر بودیم شما بگید

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط