سیم کارت

اختلال پیامک بانکها؛ روش ها حل مشکل پیامک نیامدن بانک ها

اختلال پیامک بانکها؛ روش ها حل مشکل پیامک نیامدن بانک ها
نویسنده : ساناز محمدی۲۹ فروردین ۱۴۰۲
2 دیدگاه

اینکه بدون مراجعه به بانک از هر گونه تغییر در حساب بانکی خود مطلع شویم از جمله فواید پیامک های بانکی می باشد که بلافاصله بعد از برداشت یا واریز وجه در گوشی ما ظاهر می شود. اما احتمالا برای شما این اتفاق رخ داده که ساعت ها از خرید شما با کارت بانکی خود گذشته اما هنوز پیامک برداشت برای شما ارسال نشده است. موضوع مورد بحث ما در این مقاله اختلال پیامک بانکها و روش های حل مشکل پیامک نیامدن بانک ها می باشد.

پیامک بانکی به عنوان یکی از مهم ترین خدمات بانکی، امنیت و اعتماد برای مشتریان را بهمراه دارد و به دلیل داشتن سرور و پورت ارسالی مجزا، بلافاصله و با سرعت بالا مشتریان بانکی را از کوچکترین تغییر در حساب بانکی مطلع می سازد.

اس ام اس های بانکی؛ موجودی حساب، عملیات واریز و برداشت، رمز پویا، پیام های امنیتی و فوری، ورود به اینترنت بانک یا همراه بانک، پیام کوتاه های سررسید چک، تراکنش های انجام شده، سودهای بانکی و برخی اطلاعات بانکی مشتری را در کوتاهترین زمان اختیار ما قرار می دهد و علاوه بر سرعتی که به انجام کارها می بخشند، برای صرفه جویی در وقت و هزینه، کمک به حفظ محیط زیست و عدم واریز پول برای شخصی به اشتباه بسیار سودمند است.

نیامدن پیامک های بانکی در روزهای مهم مانند عید نوروز و پایان سال که میزان تراکنش ها افزایش پیدا می کند، بیشتر اتفاق می افتد و طولانی شدن این روند می تواند نارضایتی های زیادی را بهمراه داشته باشد.

علت اختلال در ارسال پیامک بانکها

حتما توجه کرده اید که استفاده از پول تا چه اندازه کاهش پیدا کرده و مدت هاست که کارت های بانکی جایگزین پول نقد شده اند. ما هنگام خرید و فروش با کارت بانکی سروکار داریم و به دلیل پیامکی که از سوی بانک ها دریافت می کنیم خیلی اوقات به دریافت قبض تمایلی نداریم. اما گاهی ارسال پیامک بانکها با اختلال همراه است و می تواند دردسرهایی را برای ما بهمراه داشته باشد.

افزایش ترافیک و یا مشکلات فنی را می توان اصلی ترین دلیل نیامدن پیامک های بانکی عنوان کرد که احساس ناامنی و نگرانی، از دست رفتن فرصت و افزایش هزینه های بانکی را برای مشتریان بهمراه دارد.

تا پایان مقاله همراه مگ تک باشید تا روش های حل مشکل پیامک نیامدن از بانک را با شما در میان بگذاریم.

روش های حل مشکل عدم دریافت پیامک بانکی

پیامک های بانکی جایگزین مناسبی برای رسیدهای کاغذی بانک هستند که و به شما کمک می کند تا با خیال راحت از تغییرات حساب بانکی خود مطلع شوید و وجود اختلال در این پیام ها یا نرسیدن آنها می تواند باعث نگرانی شود و از خودتان یا دیگران بپرسید که چرا اس ام اس بانک نمیاد.

چنانچه از قبل پیامک های بانکی برای شما ارسال می شد و حالا دچار مشکل شده، برای حل مشکل عدم دریافت پیامک بانکی باید به بانک مربوطه مراجعه و برای فعالسازی مجدد پیامک بانکی اقدام نمایید.

بانک ها برای پیامک های بانکی مبلغی را به عنوان آبونمان سالانه از حساب مشتری کسر می کنند که با رضایت مشتری صورت می گیرد و معمولا هرسال با افزایش هزینه مخابرات، هزینه سرویس پیامک بانک ها نیز افزایش پیدا می کند.

در حال حاضر هزینه فعالسازی پیام های بانکی در سال 1402 برای بانک ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی، مبلغ 30 هزار تومان می باشد، اما ممکن است با توجه به سیاست های متفاوت بانک ها، کمی کمتر یا بیشتر از این مبلغ هم باشد.

از جمله موارد عدم ارسال پیامک بانک مربوط به بانک ملی بود که تصمیم به عدم ارسال پیام بانکی برای تراکنش های زیر 30 هزار تومان گرفت. اما به جای فعال سازی پیامک بانک ملی زیر ۳۰ هزار تومان می توانید از اپلیکیشن های رسمی بانک ملی، پیام رسان بله، بام و یا نشان بانک استفاده کنید و به تراکنش های بانکی خود دسترسی داشته باشید. با این روش دیگر نیازی به پرداخت هزینه فعالسازی پیامک های بانکی هم ندارید.

توجه داشته باشید که فعالسازی پیامک بانکی باید تنها از طریق بانک مربوطه انجام شود که از طریق اینترنت بانک و یا مراجعه حضوری به شعبه بانک عامل امکان پذیر است. اما چگونه اس ام اس بانک را فعال کنیم؟

برای فعال سازی پیامک های بانکی با همرا داشتن کارت ملی، مراجعه به بانک مربوطه و درخواست فعالسازی اس ام اس بانک، فرمی در اختیارشما قرار داده می شود که بعد از وارد کردن اطلاعات لازم در آن و پرداخت هزینه فعالسازی، پیامکی برای شما ارسال می شود که از فعال شدن خدمات بانکی شما بصورت پیامک خبر می دهد.

در حال حاضر بانک تجارت امکان فعالسازی غیر حضوری پیامک های بانکی را فراهم کرده و می توانید بصورت آنلاین با مراجعه به سایت بانکداری الکترونیک و فعالسازی گزینه sms banking نسبت به انجام این امر اقدام کنید.

کلام آخر

علاوه بر روش های رفع مشکل نیامدن پیامک بانکی، بانک موظف است ضمن عذرخواهی و توضیح علت، در جهت جبران تاخیر و یا عدم ارسال پیامک بانکی اقداماتی را انجام دهد که شامل ارائه تخفیف یا خدمات ویژه، ارسال هدیه و یا پرداخت جبرانی در صورت وارد شدن خسارت به مشتری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. مجتبی گفت:

    اس م اس بانک فعال بشه

  2. ص گفت:

    پیام بانک تجارت عشقی میاد