آموزش

چگونه وام آنلاین بگیریم؟

نویسنده : دانیال نوروزی۱۳ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که تقریبا اکثر مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، دریافت وام از بانک است که هر کدام شرایط و ضوابط خاصی دارند و معمولا به همه افراد تعلق نمی‌گیرد. در این مطلب چند ارائه‌دهنده وام آنلاین را به شما معرفی می‌کنیم.

اصولا روی در بانک‌ها با جملات زیبای تبلیغاتی مثل اعطای وام بدون بهره، بدون ضامن با کمترین سپرده دیده می‌شود، اما زمانی که مشتری به بانک مراجعه می‌کند با انبوهی از موانع مثل ضامن، چک و سفته مواجه می‌شود و همه این مشکلات بر سر راه اکثر مشتریان است که در نهایت یا به سختی انجام می‌شود یا کلا مشتری بی‌خیال دریافت وام می‌شود. بر این اساس یک سری شرکت‌ها اقدام به ارایه وام به شکل آنلاین کرده‌اند که مشتری بدون حضور فیزیکی در شعب بانک‌ها می‌تواند به شکل آنلاین و از طریق موبایل همه مراحل ثبت‌نام و دریافت وام را انجام دهد. در ادامه به شرایط دریافت و پرداخت این مدل وام‌ها می‌پردازیم.

بانکینو

یکی از شرکت‌های ارایه دهنده وام آنلاین بانکینو است که امکان ارایه ۱۰ میلیون وام را به شکل فوری برای مشتریان فراهم کرده که در سایت این شرکت آمده است:

  • بدون نیاز به ضامن، چک یا سفته
  • تنها دو درصد سود سالیانه
  • قابلیت دریافت در کمتر از چند دقیقه و در هر ساعت از شبانه روز
  • قابلیت استفاده مکرر در صورت تسویه به موقع

 در سایت بانکینو بخشی به نام «امتیاز اعتباری» وجود دارد که بر اساس میانگین موجودی حساب کاربر محاسبه شده و به وی تعلق می‌گیرد. امتیازدهی به کاربران به این شکل است که به ازای هر یک میلیون تومان متوسط موجودی در هر ماه، یک امتیاز اعتباری ارایه می‌شود و این امتیازات تا ۶ ماه جمع خواهد شد. مثلا اگر به طور متوسط ۲ میلیون تومان در حساب بانکینو وجود داشته باشد، در ماه اول امتیاز کاربر ۲، ماه دوم امتیاز ۴ و به همین ترتیب در ماه ششم امتیاز ۱۲ خواهد شد. پس از ماه ششم، موجودی ۶ ماه آخر مبنای محاسبه امتیاز خواهد بود.

اگر شما امتیاز کافی جمع کنید، حداقل یکی از سطوح اعتباری برای شما فعال شده و در بخش وامینو دکمه «دریافت» برای شما فعال می‌شود. با کلیک روی این گزینه و طی کردن چند مرحله ساده، می‌توانید وام خود را دریافت کنید. میانگین زمان اعطای وام در بانکینو کمتر از ۷ دقیقه است.

باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هنگام درخواست استفاده از سرویس وامینو، سابقه اعتباری شما شامل بدهی بانکی و چک برگشتی در بانک مرکزی بررسی خواهد شد.

پس از اینکه استعلام با موفقیت انجام شد، در صفحه جدید می‌توانید میزان مبلغ درخواستی خود را مشخص کنید. در مراحل بعد با تایید و امضای قرارداد، یک حساب مربوط به وام برای شما افتتاح شده و مبلغ وام به صورت خودکار به حساب شما واریز خواهد شد.

وامینو یک وام بدون ضامن با قابلیت استفاده مکرر شبیه کارت اعتباری است. اما در صورتی که در زمان سررسید، وام گرفته شده را پرداخت نکنید، مشمول جریمه ۶ درصدی علاوه بر سود اولیه خواهید شد. در صورتی که تا ۶۰ روز پس از سررسید همچنان وام خود را پرداخت نکرده باشید، این موضوع به عنوان سابقه بدحسابی در بانکینو و در بانک مرکزی ثبت خواهد شد. بهتر است پیش از این بازه زمانی حتما وام خود را تسویه کنید. در غیر این صورت شما امکان دریافت وام، دریافت چک و افتتاح حساب در هیچ بانکی را نخواهید داشت.

لندو

یکی دیگر از شرکت‌های ارایه دهنده وام آنلاین، لندو است. با لندو کارت می‌توانید انواع کالا و خدمات را از تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان و فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید. برای دریافت وام لندو و لندو کارت، فقط نیاز به سفته الکترونیکی است.

برای دریافت وام لندو لازم است ابتدا به سایت لندو وارد شده و ثبت نام کنید و سپس گزینه ثبت درخواست وام و بارگذاری مدارک را وارد کنید. سپس نوبت به امضای سفته الکترونیکی و امضای آنلاین قراردادها می‌رسد.

برای خرید با وام لندو هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توان انواع کالا و خدمات را به‌صورت حضوری یا آنلاین از تمام فروشگاه‌ها خریداری کرد.

موقع ثبت درخواست، می‌توانید لندو کارت را انتخاب کنید که به این ترتیب یک کارت خرید عضو شتاب به اسم «لندو کارت» شارژ و برای‌تان ارسال می‌شود که می‌توانید از آن مثل یک کارت بانکی استفاده کنید.

سفته‌ای که لندو از کاربر می‌خواهد، سفته الکترونیکی است و باید آن را از سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده خریداری کنید. سپس امضای سفته با امضای الکترونیکی انجام می‌شود و لازم است فایل آن را در حساب کاربری خود بارگذاری کنید.

در حال حاضر لندو کارت مخصوص خرید اقساطی کالا و خدمات است و امکان برداشت وجه نقد از این کارت وجود ندارد.

در فرایندهای لندو هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و همه‌چیز به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود.

امکان دریافت وام خرید کالای بانک آینده از طریق سایت لندو فراهم شده است. این وام بدون نیاز به چک و ضامن از طریق سامانه لندو ارایه می‌شود.

مهم‌ترین مزیت وام آنلاین بانک آینده، این است که وام‌گیرنده محدود به خرید کالایی خاص یا از فروشگاه خاصی نیست و مبلغ وام را در قالب یک کارت خرید عضو شتاب دریافت می‌کند.

در سامانه لندو محدودیتی برای هیچ‌کدام از شهرها و روستاهای ایران وجود ندارد و می‌توان از تمام نقاط ایران از این سامانه وام استفاده کرد. مراحل آنلاین است و در نهایت کارت خرید برای وام‌گیرنده پست می‌شود. سقف این وام فوری ۲۰ میلیون تومان است و آن را می‌توان از طریق تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان و درگاه‌های اینترنتی خرج کرد.

برای دریافت وام بانک آینده از سامانه لندو در قالب لندو کارت لازم است بعد از ثبت درخواست وام، مدارک لازم (از جمله مدارک سکونتی و مدارک شغلی) خود را بارگذاری کنید و بعد از آن هم از طریق سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده، یک سفته الکترونیکی تهیه و آن را با امضای الکترونیکی خود امضا کنید.

در صورتی که در سیستم بانکی کشور، چک برگشتی و اقساط معوق نداشته باشید، اعتبارسنجی شما تایید و درخواست وام‌تان نهایی خواهد شد.

وامسی

وامسی یک نوع دیگر از وام آنلاین است که امکان دریافت وام را بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک فراهم می‌کند.

برای ثبت نام و دریافت وام از وامسی لازم است به سامانه این شرکت وارد شده و در ناحیه کاربری متقاضی ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام در کمتر از چند ثانیه به صورت آنلاین و رایگان اعتبارسنجی خواهید شد.

اگر امکان ثبت نام آنلاین را ندارید می‌توانید با در دست داشتن کارت ملی و دسته چک صیادی و مدارک تکمیلی به فروشگاه مراجعه کنید.

وامسی این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا کالای مورد نظر خودشان را اقساطی خریداری کنند.

مدارک لازم برای دریافت اعتبار تا سقف ۲۵ میلیون تومان شامل کارت ملی جدید، دسته چک صیادی بنفش و کد ثنا است.

سقف اعتبار وامسی ۷۵ میلیون تومان است و به منظور دریافت اعتبار بالاتر از ۵۰ میلیون تومان علاوه بر کارت ملی جدید و دسته چک صیادی جدید باید فرم ثبت نام ثنا، پرینت میانگین سه ماهه حساب، مدارک مثبه شغلی (مثل گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب) و چک شخص ثالث را ارایه کنید.

برای دریافت اعتبار بالای ۵۰ میلیون تومان علاوه بر صدور چک ضمانت توسط خود متقاضی اعتبار باید یک برگ چک ضمانت نیز توسط فرد دیگری غیر از خود متقاضی به فروشگاه ارایه شود. به این نوع چک، چک شخص ثالث می‌گویند.

ویپاد

حساب پشتوانه، نسلی جدیدی از تسهیلات است که بدون نیاز به چک و سفته و ضامن، توسط ترابانک پاسارگاد ارایه می‌شود. این تسهیلات آنلاین، در حال حاضر تا سقف ۱۵ میلیون تومان و در قالب اعتبار خرید به کاربران ویپاد اعطا می‌شود.

در این اپلیکیشن، طی فرایندی تحت عنوان “اعتبار سنجی”، رفتار مالی و بانکی درخواست‌کننده تسهیلات شامل بدهی، اقساط بانکی، چک برگشتی و… به‌صورت کاملا آنلاین، طی یک دقیقه، از سامانه‌های بانکی کشور استعلام و بررسی می‌شود. سپس تسهیلات پشتوانه، به‌جای ضامن و وثیقه، به اعتبار نتیجه اعتبارسنجی که در اختیار شخص نیز قرار می‌گیرد، به وی اعطا می‌شود.

در این ساز‌و‌کار جدید، یکی از موانع اصلی دریافت تسهیلات، ارایه ضامن و چک و سفته برداشته شده است.

ویپاد با ارایه تسهیلات بدون سپرده و فقط با یک میلیون تومان حساب پشتوانه برای تمامی کاربران جدید ویپاد، قابل دریافت است. پس از دریافت و تسویه حساب بدهی، امکان دریافت تسهیلات با مبالغ بالاتر به‌صورت پلکانی برای کاربران فعال می‌شود.

مهم‌ترین پیش‌شرط ویپاد برای اعطای تسهیلات ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی، سنجش مجموعه رفتارهای کاربری از جمله خوش‌حسابی و میزان وفاداری مشتریان است.

به‌طورکلی، پس از افتتاح حساب آنلاین در ویپاد و دریافت کارت بانکی، فرآیند دریافت این تسهیلات غیرحضوری شامل مراحل زیر خواهد بود:

۱. مراجعه به صفحه حساب پشتوانه در اپلیکیشن ویپاد، انتخاب مبلغ تسهیلات و تایید قرارداد

۲. اعتبارسنجی

۳. پرداخت کارمزد خدمات دیجیتال که مبلغ آن برای اعتبارهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۷، ۱۰ و ۱۵ میلیون تومانی، به ترتیب معادل ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان است

۴. فعال شدن حساب پشتوانه و دریافت اعتبار تسهیلات که در تمامی خریدها از فروشگاه‌های حضوری و اینترنتی سراسر کشور قابل استفاده است

دیدگاهتان را بنویسید