بازی

راهنمای بازی Starfield: همه چیز در مورد ویژگی‌های سیستم Background

نویسنده : دانیال نوروزی۱۸ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

سیستم Backgrounds که ما آن را تحت عنوان سیستم «پیشینه‌» شخصیت اصلی بازی Starfield می‌شناسیم، یک عنصر بسیار مهم و حیاتی در بخش طراحی کاراکتر اصلی به شمار می‌رود و تاثیرات آن در تمام طول بازی و تمامی ماجراجویی‌های شما با این شخصیت اصلی، دیده می‌شوند. در ادامه به این سیستم می‌پردازیم.

پیشینه و ویژگی‌ها یا Backgrounds and Traits

جزو نخستین مواردی هستند که با شروع بازی استارفیلد، باید تنظیماتشان را شخصی‌سازی کنید. این بخش از بازی به این دلیل حائز اهمیت است که حین شروع داستان، مهارت‌های ابتدایی شما را مشخص می‌کنند و به شکلی از همان ابتدای بازی مسیر پیش روی شما را پی‌ریزی می‌کنند. پس با ما همراه باشید تا به مرور کامل ویژگی‌های اصلی سیستم Backgrounds در بازی Starfield بپردازیم.

ساختن یک شخصیت اصلی اختصاصی و انتخاب پیشینه‌ی داستانی و نخستین مهارت‌های او، یک بخش حیاتی از آغاز بازی Starfield هستند که در قالب سیستم Backgrounds در بازی استارفیلد قرار گرفته‌اند. این بازی بزرگِ نقش‌آفرینی، شما را به 280 سال بعد از نخستین ورود انسان‌ها به سیاره مریخ می‌برد و یک کهکشان وسیع با تمام ستاره‌ها سیاراتش را در مقابل بازیکن قرار می‌دهد تا در گوشه به گوشه‌ی آن به ماجراجویی بپردازد و داستان منحصر به فرد خودش را روایت کند. از آنجایی که وظیفه‌ی اصلی تصمیم‌گیری و انتخاب مسیرهای داستانی کاملا برعهده‌ی خود بازیکن است، پس تشخیص مهارت‌های ابتدایی و پیشینه‌ی داستانی شخصیت اصلی بازی در قالب سیستم Backgrounds نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

توضیح سیستم Backgrounds کاراکترها در بازی Starfield

سیستم Backgrounds قسمتی از بخش طراحی و شخصی‌سازی کاراکتر در ابتدای بازی استارفیلد به شمار می‌رود. همانطور که سازندگان بازی نیز در نمایش ماه ژوئن Starfield Direct عنوان کردند، هیچوقت نمی‌توان پیش‌بینی کرد که بک‌گراند و پیشینه‌ی شخصیت اصلی‌مان در کجای بازی تاثیرگذار خواهد بود و چه تغییری در پیشبرد داستان ایجاد می‌کند. هرکدام از بک‌گراندهای تعریف شده در بازی Starfield یک پیشینه‌ی داستانی منحصر به فرد را برای شخصیت اصلی شما تعریف می‌کنند و بسته به همین سرنوشتی که شخصیت اصلی شما پیش از شروع بازی پشت سر گذاشته است، مهارت‌های کلیدی و شخصیتی او نیز مشخص می‌شوند. مهارت‌هایی که هرکدام ممکن است در دنیای بزرگ بازی و ماجراجویی‌های غیرقابل پیش‌بینی شما فواید مختص به خود را داشته باشند و تقریبا نمی‌توان تنها یکی از آن‌ها را به عنوان بهترین بک‌گراند موجود در بازی Starfield انتخاب کرد. در ادامه لیستی از تمامی بک‌گراندهای معرفی‌شده در بازی استارفیلد را مشاهده می‌کنید که در مقابل‌شان مهارت‌ها و skillهای شخصیتی هر بک‌گراند داستانی نیز مشخص شده است:

Explorer :Lasers (لیزرها), Astrodynamics (اخترداینامیک), Surveying (نقشه‌برداری)

Diplomat :Persuasion (اقناع), Commerce (تجارت), Wellness (سلامتی)

Cyberneticist :Medicine (پزشکی), Security (امنیت), Lasers (لیزرها)

Cyber Runner :Stealth (مخفی‌کاری), Security (امنیت), Theft (سرقت)

Combat MedicPistol :Certification (گواهینامه پیستول), Medicine (پزشکی), Wellness (سلامتی)

Chef :Gastronomy (غذاشناسی), Wellness (سلامت), Scavenging (پاکسازی)

البته که این شش بک‌گراند، تمامی بک‌گراندهای موجود در بازی Starfield نیستند و در مجموع 14 بک‌گراند دیگر نیز از سوی سازندگان بازی استارفیلد در استودیوی Bethesda معرفی شده‌اند. با این وجود جزئیات مربوط به این 14 بک‌گراند، قبل از انتشار بازی از سوی سازندگان به اشتراک گذاشته نشده‌‌اند و ترجیحشان بر این بوده است که بازیکنان خودشان به بازی Starfield مراجعه و جزئیات مربوط به بک‌گراندهای دیگر را کشف کنند. دیگر بک‌گراندهای موجود در بازی استارفیلد عبارت‌اند از:

 • Beast Hunter
 • Bouncer
 • Bounty Hunter
 • Gangster
 • Homesteader
 • Industrialist
 • Long Hauler
 • Pilgrim
 • Professor
 • Ronin
 • Sculptor
 • Soldier
 • Space Scoundrel
 • Xenobiologist

در مجموع می‌توان دریافت که سازندگان بازی Starfield به طور کلی 20 بک‌گراند منحصر به فرد را در بازی استارفیلد قرار داده‌اند تا بازیکنان بسته به علایق شخصی‌شان و کنجکاوی‌های گیمی‌شان در این بازی، مناسبترین بک‌گراند را انتخاب کنند و با مهارت‌ها و skillهای منحصر به فردِ موجود در هر بک‌گراند، کاراکتر رویایی خودشان را به مرور زمان در بازی Starfield خلق کنند و با آن در دنیای بزرگ این اثر به ماجراجویی بپردازند. علاوه بر این 20 بک‌گراند اصلی، یک بک‌گراند اضافی نیز تحت عنوان File not Found در بازی تعبیه شده است که حداقل مهارت‌های شخصیتی را بدون هیچ تخصص خاصی برای شخصیت اصلی شما در نظر می‌گیرد. اگر به دنبال یک آغاز چالش‌برانگیزتر در ابتدای بازی Starfield هستید و می‌خواهید بدون هیچ مهارت از پیش تعیین شده‌ای، skillهای کاراکتر خود را از صفر برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید با انتخاب بک‌گراند File Not Found بدون هیچ تخصص و مهارت قبلی، بازی را آغاز کنید و به مرور زمان به دریافت مهارت‌های مورد نظرتان بپردازید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی Starfield: توضیحات کامل Outpostها و کارایی آن‌ها

توضیح مهارت‌های شخصیت‌اصلی در سیستم Backgrounds بازی Starfield

پس از اینکه در ابتدای بازی استارفیلد، بک‌گراند شخصیت اصلی خود را انتخاب می‌کنید، همزمان سه مهارت اختصاصی را نیز دریافت می‌کنید که بسته به بک‌گراندی که انتخاب کرده‌اید مشخص می‌شوند و از همان ابتدای بازی نیز در دسترس‌تان قرار می‌گیرند. اینطور که از شواهد پیداست، شما نمی‌توانید یک بک‌گراند را انتخاب و سپس مهارت‌های تعریف شده برای آن بک‌گراند را تغییر دهید. از همین رو چنانچه می‌خواهید به مهارت‌های متفاوتی دسترسی داشته باشید، باید بک‌گراند مناسب خود را انتخاب کنید. در ادامه لیستی از مهارت‌های موجود در بک‌گراندهای بازی را مشاهده می‌کنید که در مقابل هر یک از آن‌ها، توضیحات مربوط به آن مهارت نیز قرار گرفته است:

Astrodynamics: اخترداینامیک؛ برای اینکه بتوانید از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی کشتی‌های فضایی استفاده کنید، علاوه بر مهارت، صبر و کمی علاقمندی، به مقدار زیادی توانمندی‌های تخصصی نیز احتیاج دارید تا بتوانید از تکنولوژی‌های فضایی موجود در بازی استارفیلد بهره ببرید.

Commerce: تجارت؛ در بازار تجاری آزاد منطقه‌ی Settled System تقریبا هر شخصی با دربرداشتن مهارت‌های تجاری لازم می‌تواند تجارت اختصاصی خودش را راه‌اندازی کند و از این طریق به سود مالی برسد.

Dueling: دوئل؛ با اینکه عده‌ای دوئل کردن را یک هنر منقضی به شمار می‌آورند، مبارزه کردن با سلاح‌های سرد در فاصله نزدیک، همچنان می‌تواند یک ابزار بسیار خطرناکتر و کشنده‌تر از مبارزه از راه دور، برای دوئل‌کنندگان ماهر محسوب شود.

Gastronomy: غذاشناسی؛ دسترسی به دنیاهای جدید به معنای دسترسی به ترکیبات غذایی جدید است. در بازی طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه وجود دارد که یک سرآشپز بااستعداد می‌تواند برای خودش و هم‌تیمی‌هایش آماده کند.

Lasers: لیزرها؛ سلاح‌های لیزری، یکی از رایج‌ترین سلاح‌های شخصی در Settled System به شمار می‌روند. از همین رو تمرین‌های تخصصی در این زمینه می‌تواند اثرگذاری این سلاح‌های لیزری را به طور چشمگیری افزایش دهد.

Medicine: پزشکی؛ تنها از طریق پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژی بوده است که انسان‌ها توانسته‌اند در مقابل بزرگترین خطرات موجود در کهکشان ایستادگی کنند و دوام بیاورند.

Persuasion: اقناع؛ در Settled System همیشه اثرگذاری شنیدن و بحث کردن بسیار بیشتر از این است که ابتدا دست به اسلحه شوید و شلیک کنید و سپس شروع به پرسیدن سوالاتتان کنید.

Pistol Certification: گواهینامه پیستول؛ با توجه به همه‌گیر بودن سلاح‌های کمری در Settled System، آشنایی با این دسته از سلاح‌های گرم، یک امر ضروری به نظر می‌رسد.

Scavenging: پاکسازی؛ عده‌ای وجود دارند که می‌توانند تقریبا هرچیزی را پیدا کنند. استعداد اصلی این دسته از افراد این است که می‌دانند چگونه و چه مکان‌هایی را بررسی کنند.

Security: امنیت؛ با اینکه مکانیزم استاندارد قفل‌های دیجیتال به امنیت بالایشان معروف است، همچنان به هر کدی می‌توان با آموزش‌های مناسب نفوذ کرد.

Theft: سرقت؛ با اینکه کاملا شرافتمندانه نیست و البته قانونی هم به نظر نمی‌رسد، با این‌حال گاهی اوقات لازم است که اموال بعضی از اشخاص را احتیاط به سرقت ببرید.

Wellness: سلامتی؛ با اتکا به یک سبک زندگی پویا و عادات تغذیه‌ای خوب، می‌توان سلامت افراد را بهبود بخشید و حتی امید به زندگی طولانی را در آن‌ها ایجاد کرد.

علاوه بر این موارد، مهارت‌های دیگری از جمله Fitness (تناسب اندام)، Piloting (خلبانی)، Boost Pack Training و Targeting Control Systems نیز در بازی Starfield وجود دارند. در مجموع با توجه به تمامی این مهارت‌های ذکر شده و همچنین مهارت‌های ناشناخته‌ای که قرار است در بازی وجود داشته باشند، حدود 82 مهارت در درخت مهارت‌های بازی Starfield وجود دارند که می‌توانید تا انتهای تجربه‌ی خود از بازی استارفیلد آن‌ها را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید