آموزش

بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری آیا امکان پذیر است؟

بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
نویسنده : ساناز محمدی۲۵ آذر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

صفحه گوشی شما قفل شده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ چنین حالتی می تواند بسیار کلافه کننده باشد. اما به جای وارد کردن مداوم رمزهای اشتباه راهکاری سراغ داریم که می تواند به شما کمک کند. پس همراه مگ تک باشید تا بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری بدون پاک شدن اطلاعات را به شما آموزش دهیم.

در شرایط اضطراری، گاهی اوقات نیاز است که به سرعت به یک گوشی هوشمند دسترسی پیدا کنیم، اما ممکن است رمز عبور آن را ندانیم. شاید روش های مختلفی مانند شکستن قفل گوشی با کد پین به ذهنتان برسد، اما دست نگه دارید. در این مقاله، روش‌ های دسترسی به گوشی از طریق تماس‌ های اضطراری بررسی می‌ شود

باز کردن رمز یک گوشی از طریق بخش تماس اضطراری معمولاً ممکن نیست و انجام چنین کاری بدون رضایت صاحب گوشی می‌ تواند نقض قوانین حریم خصوصی و امنیتی باشد. تماس اضطراری در گوشی‌ های هوشمند برای دسترسی به خدمات اضطراری در موقعیت‌ های اورژانسی طراحی شده است، نه برای دور زدن قفل امنیتی گوشی.

گرچه این کار غیر ممکن بنظر می رسد اما می خواهیم بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری را مورد بررسی قرار دهیم.

بر روی صفحه قفل شده همه گوشی های هوشمند، گزینه تماس اضطراری وجود دارد. برای باز كردن گوشي قفل شده با تماس اضطراری باید از این طریق اقدام کنید:

باز کردن گوشی قفل شده با تماس اضطراری

اگر به دلیل فراموش کردن رمز عبور یا الگوی قفل به گوشی خود دسترسی ندارید، روش‌ های معمول برای بازیابی دسترسی عبارتند از:

 • بازکردن رمز گوشی با کد در برخی گوشی ها ممکن است. این کد ها معمولا توسط شرکت سازنده گوشی یا ارائه‌ دهنده خدمات تعیین می‌ شوند.
 • وارد کردن دستورات خاص در بخش تماس اضطراری ممکن است به شما اجازه دهد که به بخش‌ هایی از تنظیمات گوشی دسترسی پیدا کنید.
 • استفاده از قابلیت فراموشی رمز عبور: بسیاری از گوشی‌ ها گزینه‌ ای برای بازیابی رمز عبور از طریق ایمیل یا پیامک دارند.
 • بازنشانی کارخانه (ریست فکتوری): در صورتی که هیچ روش دیگری کار نکرد، ممکن است لازم باشد گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. این کار تمام داده‌ های موجود در گوشی را پاک می‌ کند.
 • تماس با ارائه‌ دهنده خدمات یا سازنده گوشی: در برخی موارد، تماس با پشتیبانی فنی ارائه‌ دهنده خدمات یا سازنده گوشی می‌ تواند راه حل‌ هایی ارائه دهد.

برای جلوگیری از این مشکلات در آینده، توصیه می‌ شود که همیشه یک روش بازیابی رمز عبور معتبر تنظیم کنید و از داده‌ های خود به طور منظم پشتیبان تهیه کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید

 1. برای باز كردن گوشي قفل شده با تماس اضطراری بر روی صفحه گوشی ضربه زده و سپس Emergency Call یا تماس اضطراری را انتخاب کنید
 2. با باز شدن صفحه شماره گیر، چند مرتبه کلید ستاره را پشت سر هم وارد کنید (تا جایی که دیگر امکان ادامه دادن وجود نداشته باشد) و سپس آنها کپی کنید
باز کردن گوشی قفل شده از طریق تماس اضطراری

3. با ضربه زدن روی صفحه نمایش، دوربین گوشی را انتخاب کنید

4. نوار نوتیفیکیشن را از بالا به پایین بکشید

5. حالا ستاره های کپی شده را در صفحه نمایشگر جایگذاری نمایید

6. 10 تا 11 مرتبه این کار را تکرار کنید تا گوشی error دهد و قفل گوشی باز شود.

بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری شیائومی

 1. برای باز کردن گوشی قفل شده با تماس اضطراری در گوشی شیائومی، دکمه پاور گوشی را فشار دهید
 2. بعد از روشن شدن صفحه گوشی، روی تماس اضطراری ضربه بزنید
 3. حالا دکمه کم یا زیاد کردن صدا را فشار دهید
 4. با ظاهر شدن منوی کنترل صدا روی صفحه بر روی علامت چرخ دنده (تنظیمات) ضربه بزنید
 5. به احتمال زیاد می توانید به سایر قسمت های گوشی نیز دسترسی داشته باشید.

باز كردن قفل گوشی ال جی با تماس اضطراری

روش باز كردن قفل گوشی با تماس اضطراری در گوشی های ال جی کمی متفاوت است:

(با بخاطر داشتن مشخصات اکانت فعال گوگل در گوشی خود (آدرس ایمیل و رمز عبور) بویژه در اندروید 4.4 یا پایین تر می توانید ازطریق تماس اضطراری قفل گوشی ال جی را باز کنید)

 1. برای این کار 5 مرتبه رمز عبور را اشتباه وارد نمایید تا خطای forgot pin، forgot pattern یا forgot password برای شما نمایش داده شود
 2. بر روی آن کلیک کرده و آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید
 3. در اخر گزینه sign in را بزنید تا قفل گوشی برای شما باز شود.

جمع بندی

در حالی که روش‌ هایی برای دسترسی اضطراری به گوشی از طریق بخش تماس‌ های اضطراری وجود دارد، اما توجه داشته باشید که این روش‌ ها ممکن است در همه گوشی‌ ها یا نسخه‌ های سیستم عامل کارایی نداشته باشند و بسته به مدل و تنظیمات گوشی، متفاوت باشند.

ضمن اینکه احترام به حریم خصوصی افراد و پیروی از قوانین مربوط به دسترسی به داده‌ های شخصی بسیار مهم است و استفاده از این تکنیک‌ ها باید با دقت و تنها در موقعیت‌ های ضروری صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید