بازی

راهنمای بازی Among Us – قسمت چهارم – گیم‌پلی ایمپاستر

نویسنده : دانیال نوروزی۳۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در سه قسمت قبلی راهنمای شروع بازی Among Us، نحوه نصب و اجرای بازی را به شما یاد دادیم و همچنین به بررسی گیم‌پلی و کارهایی که باید به عنوان خدمه کشتی و ایمپاستر در Among Us انجام دهید، پرداختیم. در این بخش چند نکته دیگر درباره بازی کردن به‌عنوان ایمپاستر را به شما می‌آموزیم.

بازی کردن به‌عنوان ایمپاستر

۱- در اتاق‌ها خرابکاری راه بیاندازید

خرابی در یک اتاق بسته به اتاق مدنظر کارهای مختلفی انجام می‌دهد. برای خرابکاری، روی دکمه Sabotage در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید تا یک نقشه قرمز رنگ با گزینه‌های خرابکاری مختلف نمایش داده شود، سپس روی اتاقی که می‌خواهید خرابکاری کنید کلیک کنید.

انواع مختلفی از خرابکاری‌هایی که می‌توانید انجام دهید عبارت‌اند از:

 • قفل کردن درها (نماد ضربدر): این کار فقط در Skeld، Polus و Airship ممکن است (در Skeld، درها پس از چند ثانیه به طور خودکار باز می‌شوند، اما در Polus و Airship، باید دوباره به‌صورت دستی باز شوند).
 • خاموش کردن چراغ‌ها (نماد رعد و برق): این به طور موثری خدمه را کور می‌کند زیرا میدان دید آن‎ها به یک دایره کوچک در نزدیکی آنها محدود می‌شود. برای رفع آن، بازیکنان باید به یک پنل در Electrical (برای Skeldو Polus) یا در Office (Mira HQ)، یا Gap Room در Airship بروند و سوئیچ‌ها را بچرخانند تا همه نشانگرهای سبز روشن شوند.
 • غیرفعال کردن ارتباطات(نماد Wi-Fi): این کار نوار وظیفه را پنهان می‌کند و از استفاده از میز مدیریت، دوربین‌ها (فقط Skeld Airship & Polus) و گزارش‌های درب (فقط Mira HQ) موارد و Vitals Monitor (فقط Polus) را مختل می‌کند. در Skeld و Polus و Airship، این مشکل با چرخاندن یک صفحه تا زمانی که فرکانس نمایش داده شده شبیه یک موج سینوسی شود، برطرف می‌شود، در حالی که در Mira HQ، با وارد کردن یک رمز عبور 5 رقمی در اتاق‌های Office و Communications (کد هر 10ثانیه تغییر می‌کند) رفع می‌شود.
 • کاهش اکسیژن (نماد O2؛ فقطSkeld و Mira HQ): این کار یک خرابکاری حیاتی است که خدمه را مجبور می‌کند آن را در محدودیت زمانی 30 ثانیه در Skeld، 45 ثانیه در Mira HQ برطرف کنند یا بازی را ببازند. برای رفع آن، بازیکنان باید یک رمز عبور 5 رقمی را در دو مکان جداگانه (O2 و Admin در Skeld، Greenhouse و Hallway در Mira HQ) وارد کنند.
 • ذوب رآکتور (Skeld & Mira HQ)/تنظیم مجدد Seismis stabilizers (Polus؛ نماد تشعشع رادیویی): این کار یک خرابکاری حیاتی است که خدمه را مجبور می‌کند آن را در محدودیت زمانی 30 ثانیه در Skeld، 45 ثانیه در Mira HQ، 60 ثانیه در Polus رفع کنند یا بازی را ببازند. برای رفع آن، دو خدمه باید به طور هم‌زمان دستان خود را روی دو اسکنر جداگانه واقع در اتاق رآکتور (Skeld & Mira HQ) یا در بالا سمت چپ و وسط نقشه (Polus) قرار دهند.
 • هنگام استفاده از سیستم‌هایی مانند میز ADMIN یا دوربین‌های امنیتی، نمی‌توانید خرابکاری کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی Among Us – قسمت سوم – بازی به عنوان خدمه و ایمپاستر

۲- خدمه را بکشید

برای کشتن یکی از خدمه‌، به آن‌ها نزدیک شوید و روی دکمه KILL در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید که در صورت قرار گرفتن در نزدیکی‌شان، روشن می‌شود.

 • بسته به تنظیمات میزبان، پس از کشتن یکی از خدمه، یک استراحت 10 تا 60 ثانیه‌ای وجود خواهد داشت. شما نمی‌توانید یکی دیگر از خدمه را بکشید تا زمانی که این زمان گذشته باشد.
 • زمانی که در دریچه هوا هستید، به دکمه جلسه اضطراری نگاه می‌کنید، از سیستم‌هایی مانند میز مدیریت استفاده می‌کنید، یا خرابکاری‌ می‌کنید، زمان ذکر شده نمی‌گذرد و نمی‌توانید آماده قتل بعدی‌تان شوید.
 • محدوده کشتن نیز به تنظیمات میزبان بستگی دارد و از کوتاه تا طولانی متغیر است.
 • از کشتن افراد در جلوی بقیه اعضای خدمه خودداری کنید. اگر در حال کشتن، خروج از اتاقی که جسد در آن دیده شده، یا در کنار جسدی پیدا ‌شوید که گزارشش نداده‌اید، بقیه به شما رای خواهند داد.

۳- بحث کنید و رای دهید

به تلاش خود ادامه دهید تا بی‌گناه به نظر برسید و سعی کنید برای بقیه پاپوش بدوزید.

 • همیشه برای دفاع از خود در مواقعی که متهم می‌شوید، برای دفاع از خود، راه فراری داشته باشید. این می‌تواند به شکل شهادت بازیکن دیگری باشد، بدین صورت که بگوید شما در اتاقی دور از جسد بودید.
 • سعی نکنید برای اعضایی از خدمه‌ که قبلاً توسط بقیه به‌عنوان عضوی از خدمه شناسایی شده‌اند پاپوش بدوزید زیرا فقط خودتان را مشکوک نشان می‌دهید.
 • ادعا نکنید که در اتاقی هستید که می‌دانید بازیکنان دیگر در آن حضور داشتند، زیرا می‌توانند بلوف شما را بخوانند.
 • اگر شخص دیگری (نام آنها با رنگ قرمز نمایش داده می‌شود) متهم شد، آماده باشید که در صورت لزوم به آن‌ها رای دهید. رای دادن به شخص دیگری زمانی که شواهد واضحی علیه فردی وجود دارد فقط باعث می‌شود شما مشکوک به نظر برسید.

۴- از میز مدیریت(Admin table) استفاده کنید

 این به شما این امکان را می‌دهد که خدمهٔ تنها برای هدف قرار دادن، استراتژی‌های خرابکاری بهینه و اتاق‌های خالی را پیدا کنید که در صورت پرسش می‌توانید ادعا کنید که در آن‌ها حضور داشته‌اید.

 • اگر بازیکنان نزدیک محلی برای تعمیر هستند، از انجام خرابکاری‌های مهم خودداری کنید، زیرا به این شکل معمولاً خیلی سریع‌تر تعمیر صورت گرفته و فرصت کمتری برای شما باقی می‌گذارد.

۵- از Door logs (فقط Mira HQ) استفاده کنید

به اتاقی با دریچه تهویه وارد شوید، یکی از خدمه را بکشید، با دریچه به Comms برگردید، سپس به سمت جسد بروید و وانمود کنید که آن را “کشف” می‌کنید. برای فردی که آخرین بار در مجاورت آن بوده با این ادعا که ورود هر دوی آنها را در logs دیده‌اید، اما تنها یکی از آنها خارج شده است، پاپوش بدوزید.

 • در حین استفاده از استراتژی بالا، بلافاصله پس از بیرون انداختن کسی، Comms را خراب نکنید. این کار شما را بسیار مشکوک نشان می‌دهد.

۶- از پنل Vitals استفاده کنید

 این کار به شما امکان می‌دهد بررسی کنید که چه تعداد از خدمه باقی مانده‌اند و در صورت درخواست، شماره کلید خود را برای کار Insert Keys بررسی کنید.

 • عدد کلید هر بازیکن به ترتیبی که بازیکنان به لابی پیوسته‌اند از بالا به پایین و از چپ به راست، به آن‌ها اختصاص داده می‌شود. بازیکنان بر اساس ترتیبی که به لابی پیوسته‌اند، در Vitals فهرست می‌شوند.
 • Vitals را می‌توان از طریق دوربین‌ها مشاهده کرد، بنابراین اگر می‌خواهید شخصی را در آنجا بکشید ابتدا Comms را خراب کنید.

۷- مراقب دوربین‌های امنیتی باشید

 دوربین‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند شما را از راه دور زیر نظر داشته باشند و اساساً مناطق امنی برای خدمه ایجاد می‌کنند که برای ایمپاسترها بسیار خطرناک است.

 • اگر دوربین‌ها در حال استفاده باشند با چراغ قرمز چشمک می‌زنند.
 • اگر یک بازیکن تنها از دوربین استفاده می‌کند، درها را قفل کنید (Security درSkeld، Electrical در Polus) سپس از طریق دریچه هوا وارد شده و وی را به قتل برسانید.
 • کشتن در مقابل دوربین‌ها خطر کمتری در Polus دارد زیرا تنها یک دوربین را می‌توان در هر زمان مشاهده کرد. با این حال توصیه نمی‌شود.
 • مراقب دوربین‌هایی باشید که به طور مکرر روشن و خاموش می‌شوند (نه چشمک زدن معمولی). این احتمال وجود دارد که فرد مقابل دارد شما را ترغیب می‌کند تا خود را لو دهید.

۸- به بازی به‌عنوان روح ادامه دهید.

رای گرفتن پایان بازی نیست، زیرا اگر حداقل یکی از شما هنوز زنده است، همچنان می‌توانید خرابکاری کنید تا به همکار(های) ایمپاستر خود کمک کنید تا برنده شوند.

۹- بازی را ببرید

اگر خدمه نتوانند خرابکاری مهمی را در مدت زمان تعیین شده برطرف کنند یا اگر تعداد ایمپاسترها از تعداد خدمه بیشتر یا مساوی شود (چه با کشتن آنها، چه با رای دادن به آنها، یا با خروج بازیکنان زنده) ایمپاسترها برنده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید