بازی

راهنمای بازی Among Us – قسمت سوم – بازی به عنوان خدمه و ایمپاستر

نویسنده : دانیال نوروزی۳۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در دو قسمت قبلی راهنمای شروع بازی Among Us، نحوه نصب و اجرای بازی را به شما یاد دادیم و همچنین به بررسی گیم‌پلی و کارهایی که باید به عنوان خدمه کشتی در Among Us انجام دهید، پرداختیم. در این بخش علاوه بر ارائه چند نکته دیگر درباره خدمه کشتی، به شما بازی کردن به‌عنوان ایمپاستر را می‌آموزیم.

بازی کردن به عنوان خدمه

1- از Door logs (فقط در Mira HQ) استفاده کنید.

این قسمت به شما اجازه می‌دهد تا حسی از حرکات بازیکنان بین سه بخش نقشه داشته باشید. برای استفاده از آن، به سمت رایانه بروید و روی دکمه DOOR LOGS در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

برخی از حسگرها را فقط می‌توان به ترتیب خاصی فعال کرد. به‌عنوان مثال، اگر شخصی سنسور بالا، سپس سنسور سمت چپ و سپس سنسور سمت راست را خاموش کند، 100% ایمپاستر است زیرا این کار فقط با استفاده از دریچه‌های هوا انجام می‌شود.

2- از پنل Vitals استفاده کنید.

 این گزینه به شما نشان می‌دهد که چه کسی زنده یا مرده است بدون اینکه نیازی به جلسه اضطراری باشد.

 • اگر دیدید که شخصی در Vitals می‌میرد و بلافاصله گزارشی در اختیار شما قرار می‌گیرد، به‌احتمال زیاد این گزارش توسط خود قاتل انجام شده.
 • بازیکنان به ترتیبی که به لابی پیوستند از چپ به راست فهرست می‌شوند. از این دانش می‌توان در کنار وظیفه “Insert keys” برای بررسی اینکه آیا Impostor اگر در مورد شماره کلیدش مورد سؤال قرار گیرد دروغ می‌گوید یا خیر، استفاده شود.
 • دانشمندان این توانایی را دارند که در هر زمان در طول مسابقه، Vitals خدمه را مشاهده کنند.

3- از دوربین‌های امنیتی (فقط در نقشه‌های Skeld، Polus و Airship) استفاده کنید.

 این دوربین‌ها در راهروها قرار می‌گیرند و به شما امکان می‌دهند بخش‌های خاصی از نقشه را در لحظه مشاهده کنید. برای استفاده از آنها، از مانیتور بالا بروید و روی دکمه SECURITY در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

 • Skeld دارای چهار دوربین است: یکی خارج از Navigation (بالا سمت چپ)، یکی خارج از Admin (بالا سمت راست)، دیگری خارج از Medbay (پایین سمت چپ) و دیگری خارج از Security and Reactor (پایین سمت راست).
 • Polus دارای شش دوربین است: سه دوربین خارج از Office (شرق، جنوب و مرکزی)، یکی نزدیک به موشک (شمال شرقی)، یکی خارج از boiler (جنوب غربی) ، و دیگری بین Electrical و Dropship (شمال غربی).
 • در Skeld می‌توانید همه دوربین‌ها را به طور هم‌زمان مشاهده کنید، اما در Polus، باید بین آن‌ها سوئیچ کنید.
 • هر زمان که شخصی از دوربین استفاده می‌کند، یک چراغ قرمز روشن می‌شود، بنابراین از آن‌ها استفاده کنید تا با روشن و خاموش کردن آن‌ها، ایمپاسترهای احتمالی را گول بزنید. اگر دلتان می‌خواهد، می‌توانید یک جلسه اضطراری برقرار کنید و آن‌ها را لو دهید.

4- بعد از مرگ به‌عنوان روح بازی را ادامه دهید.

اگر توسط یک ایمپاستر کشته شوید یا رای بگیرید، همچنان می‌توانید در نقشه  به‌عنوان یک روح بگردید و وظایف خود را برای کمک به برنده شدن خدمه انجام دهید.

 • اولین عضو خدمه‌ای که کشته می‌شود نقش فرشته نگهبان را به خود اختصاص می‌دهد. آنها توانایی محافظت از سایر خدمه را در برابر ایمپاستر دارند.
 • شما مجاز به رأی دادن یا صحبت با بازیکنان زنده در طول جلسات اضطراری نیستید. این باعث می‌شود بازی عادلانه شود.
 • شما می‌توانید بدون نیاز به انتظار برای جلسه اضطراری با ارواح دیگر صحبت کنید.
 • هم اعضای خدمه زنده و هم مرده‌ها باید وظایف خود را انجام دهند تا برنده شوند.

5- بازی را ببرید.

 خدمه با رای دادن به همه ایمپاسترها یا با انجام تمام وظایفشان برنده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی Among Us – قسمت چهارم – گیم‌پلی ایمپاستر

بازی کردن به عنوان ایمپاستر

۱- نقش ایمپاسترها را درک کنید

 به‌عنوان یک ایمپاستر، شما یک بیگانه هستید که به خدمه نفوذ کرده است. هدف شما این است که تا آنجا که ممکن است خدمه را بدون شناسایی شدن بکشید. به‌عنوان یک ایمپاستر، نمی‌توانید وظایف موجود را همان‌طور که خدمه می‌توانند، انجام دهید. با این حال، ایمپاسترها چند مهارت منحصربه‌فرد دارند. آن‌ها قادر به استفاده از دریچه‌های تهویه برای سفر در اطراف نقشه هستند و همچنین می‌توانند مناطق خاصی از نقشه را دست‌کاری کنند و از کار بیندازند.

 • خراب کردن نقشه به شما این امکان را می‌دهد که تله بگذارید، خدمه را از اجساد دور کنید، یا نقص‌های مهمی ایجاد کنید که اگر به‌موقع تعمیر نشوند، باعث مرگ خدمه می‌شود. اگر ایمپاستر تعداد کافی از خدمه را حذف کند تا تعداد خدمه مساوی تعداد ایمپاسترها بشود، ایمپاسترها برنده می‌شوند.

۲- از جوی استیک در سمت چپ صفحه برای حرکت استفاده کنید

این جوی‌ استیک به شکل یک دایره داخل یک دایره بزرگ‌تر است. روی آن ضربه بزنید و آن را در جهتی که می‌خواهید حرکت کنید بکشید تا راه بروید. سرعت پیاده‌روی بسته به تنظیمات بازی میزبان لابی شما متفاوت خواهد بود.

۳- از ایجاد سوءظن بپرهیزید

اگر خدمه مشکوک باشند که شما فریبکار هستید، شما را گزارش می‌کنند و شما را از سفینه بیرون می‌کنند، بنابراین سعی کنید با تظاهر به انجام وظایف خود را با بقیه یکسان جلوه دهید.

 • برخی از کارها همیشه به ترتیب خاصی انجام می‌شوند، مانند دانلود/آپلود (دانلود همیشه اول است) یا ریختن زباله در Skeld (کافه‌تریا و سپس ذخیره‌سازی).
 • از تلاش برای جعل کارهای بصری خودداری کنید حتی اگر روی “خاموش” تنظیم شده باشد. نه تنها مردم می‌توانند متوجه شوند که انیمیشنی نشان داده نمی‌شود (اگر روی «روشن» تنظیم شده باشند)، بلکه خدمه‌ای که همان وظیفه را دریافت کرده‌اند می‌توانند تلاش کنند تا وظیفه خود را انجام دهند، در حالی که شما سعی می‌کنید انجام آن را جعل کنید، پس به‌راحتی لو می‌روید.
 • سعی کنید با یک گروه بمانید. این می‌تواند به کاهش سوءظن کمک کند زیرا افرادی هستند که می‌توانند حرف‌های شما را تضمین کنند.
 • Translation is too long to be saved

۴- از طریق دریچه‌های تهویه سفر کنید

دریچه‌ها در مکان‌های خاصی در اطراف نقشه قرار می‌گیرند و می‌توانند برای جابه‌جایی سریع از یک اتاق به اتاق دیگر، توسط ایمپاسترها و مهندسان استفاده شوند. برای استفاده از دریچه، به سمت یک دریچه بروید و روی دکمه دریچه در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید تا وارد آن شوید، سپس روی یکی از فلش‌ها ضربه بزنید تا به دریچه دیگری بروید. هنگامی که برای بیرون آمدن از دریچه آماده شدید، کافی است دوباره روی دکمه Vent بزنید. اجازه ندهید خدمه شما را در حال ورود یا خروج از دریچه ببینند. آنها فوراً مشکوک خواهند شد که شما ایمپاستر هستید زیرا فقط ایمپاسترها و مهندسان می‌توانند از دریچه‌ها استفاده کنند. قبل از خروج از دریچه منتظر بمانید تا همه بازیکنان اتاق را ترک کنند. اگر دیده شدید، سعی کنید با قفل کردن درها (Skeld و Polus) یا با انجام خرابکاری‌های مهم سرعت آنها را کاهش دهید، سپس آنها را قبل از اینکه لو بروید بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید