علم و دانش

شی مرموز سواحل استرالیا احتمالا زباله فضایی است!

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۷ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

مقامات محلی در اترالیا روز سه‌شنبه در حال بررسی این موضوع بودند که آیا یک شی استوانه‌ای به اندازه یک خودروی کوچک که در یک ساحل دورافتاده استرالیا پیدا شده است، زباله فضایی است یا خیر.

آژانس فضایی استرالیا در این راستا گفته است که در حال ارتباط با آژانس های فضایی دیگر برای شناسایی این شی است. این آژانس در توییتر خود نوشت: “این شی ممکن است از یک وسیله پرتاب فضایی خارجی باشد و ما در حال ارتباط با همتایان جهانی هستیم که ممکن است بتوانند اطلاعات بیشتری را ارائه دهند.”

آندریا بوید، مهندس آژانس فضایی اروپا نیز گفت که همکارانش بر این باورند که ماده ای که از اقیانوس هند خارج شده است، هنگام پرتاب ماهواره از یک موشک هندی سقوط کرده است.

او به شرکت پخش استرالیایی گفت: “ما کاملا مطمئن هستیم، بر اساس شکل و اندازه، این موتور مرحله بالایی از یک موشک هندی است که برای ماموریت‌های مختلف استفاده می‌شود.”

بوید همچنین گفت : “دفتر سازمان ملل متحد برای امور فضای ماورای جو وجود دارد، و آن‌ها یک معاهده فضایی دارند که همه آن را امضا کرده‌اند و می‌گوید هرکس چیزی را به فضا پرتاب کند تا انتها مسئول آن است.”

پلیس استرالیای غربی روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک تجزیه و تحلیل شیمیایی دولتی مشخص کرده است که این شی ایمن است و هیچ خطری برای جامعه وجود ندارد.

مقامات قبلا این دستگاه را خطرناک ارزیابی کرده بودند و از مردم خواسته بودند از آن دوری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید