علم و دانش

ایلان ماسک: تا ۲۰ سال آینده در مریخ زندگی می‌کنیم!

ایلان ماسک: تا ۲۰ سال آینده در مریخ زندگی می‌کنیم!
نویسنده : تحریریه۲۶ فروردین ۱۴۰۳
0 دیدگاه

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس، در جلسه گفتگویی با کارمندان این شرکت، پیش بینی کرد که تا 20 سال دیگر انسان می تواند روی سیاره مریخ زندگی کند. وی در این نشست درباره پیشرفت های موشک عظیم استارشیپ و برنامه های آینده این شرکت برای استقرار در مریخ صحبت کرد.

طبق اظهارات ماسک، قد نهایی موشک استارشیپ به 150 متر خواهد رسید که 20 درصد بلندتر از نسخه فعلی آن موسوم به “سوپر هوی” است. علاوه بر این، با پیشرفت در قابلیت استفاده مجدد، هزینه هر پرتاب این موشک غول پیکر حدود 3 میلیون دلار خواهد بود.

ماسک امیدوار است تا پایان سال 2024 میلادی، اسپیس ایکس بتواند 6 فضاپیمای دیگر استارشیپ را نیز تولید کند. از جمله برنامه های این شرکت برای رسیدن به مریخ، چرخش استارشیپ به دور زمین و پر کردن مخازن سوخت آن در فضا است. ماسک معتقد است برای انتقال مهاجران و محموله های لازم به مریخ، هزاران پرتاب موشک استارشیپ ضروری خواهد بود.

یکی دیگر از اهداف آتی اسپیس ایکس، ساخت “پایگاه قمری آلفا” برای تسهیل رفت و آمد فضاپیماها به ماه و بازگشت از آن به زمین است. این در حالی است که شرکت اسپیس ایکس از سوی ناسا برای انجام ماموریت سرنشین دار فرود روی ماه در قالب برنامه “آرتمیس 3” انتخاب شده است.

در نهایت، ایلان ماسک در سخنان امیدوارکننده خود به کارمندان اسپیس ایکس، تصریح کرد: “ما می توانیم آن چه را که در گذشته غیرقابل تصور بود، محقق کنیم بدون آنکه قوانین فیزیک را زیر پا بگذاریم.”

دیدگاهتان را بنویسید