بهترین ها

بصرفه ترین ماشین برای کار در اسنپ چیست؟

بصرفه ترین ماشین برای کار در اسنپ چیست؟
نویسنده : ساناز محمدی۳۰ فروردین ۱۴۰۲
2 دیدگاه

بعد از گسترش تاکسی اینترنتی اسنپ و استقبال مردم از این سیستم حمل و نقل، افراد زیادی به فعالیت در اسنپ روی آوردند اما با توجه به گران شدن قیمت بنزین، استهلاک ماشین و گذراندن ساعات طولانی برای کار در اسنپ، باید ماشینی را برای کار در اسنپ انتخاب کرد که برای کسب درآمد مناسب باشد و به اصطلاح خرج زیادی نداشته باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا به این موضوع بپردازیم که صرف نظر از بهترین ساعت کار در اسنپ، بصرفه ترین ماشین برای کار در اسنپ چیست یا چه ماشینی برای کار در اسنپ مناسب است.

ماشین بصرفه برای اسنپ

در انتخاب ماشین مناسب برای کار در اسنپ باید چند فاکتور اصلی را در نظر گرفت که عبارتند از:

میزان مصرف سوخت ماشین

ماشین مناسب برای کار در اسنپ

ماشین مناسب برای کار در اسنپ، ماشین های کم مصرف هستند که مصرف سوخت زیادی نداشته باشند و مجبور نشوید بیشتر درآمد خود از اسنپ را صرف هزینه بنزین کنید.

استهلاک ماشین

با انتخاب شغل اسنپ شما زمان طولانی را در خودرو هستید که به مرور باعث استهلاک ماشین و نیاز به سرویس های دوره ای، تعمیر یا تعویض قطعات و در مواردی نیز نیاز به تعویض ماشین پیدا می کنید.

از این رو ماشین مناسب برای کار در اسنپ، باید ماشین نسبتا قوی با استهلاک کم باشد تا هزینه های جانبی زیادی به دنبال نداشته باشد.

فضای داخلی ماشین

حداقل مدل ماشین اسنپ

فضای داخلی ماشین از جمله مواردی است که هنگام انتخاب مدل ماشین برای اسنپ باید در نظر داشته باشید. وجود فضای بیشتر در ماشین برای اسنپ علاوه بر اینکه امکان همراهی مسافران بیشتری را به شما می دهد، در رضایتمندی بیشتر مسافران نیز موثر خواهد بود.

مدل ماشین در اسنپ

با توجه به اینکه در کار اسنپ باید احترام به مشتری را هم در نظر گرفت و از انتخاب خودروهای قدیمی، کهنه یا کثیف خودداری نمود. اگر بودجه ما اندک باشد ممکن است با محدودیت مدل ماشین برای اسنپ مواجه باشیم.

با توجه به موارد ذکر شده؛ انتخاب بهترین ماشین برای کار در اسنپ نیاز به کمی بررسی دارد. ضمن اینکه علاوه بر شرایط مدل ماشین در اسنپ، قوانین خاصی از جمله داشتن بیمه نامه معتبر و معاینه فنی نیز برای پذیرش خودروها در اسنپ وجود دارد.

بهترین ماشین برای کار در اسنپ

در ادامه به معرفی بصرفه ترین ماشین برای کار در اسنپ، براساس تجربیات رانندگان اسنپ می پردازیم:

پراید

پایین ترین مدل ماشین برای اسنپ که مناسب و بصرفه باشد، پراید است. چرا که هم مصرف سوخت آن کم است، هم هزینه های جانبی آن زیاد نیست، فضای نسبتا مناسبی دارد و برای رفت و آمد در مسیرهای شلوغ شهری نیز مناسب می باشد. اگر بودجه شما اندک است میتوانید مدل های قدیمی تر پراید را خریداری کنید.

تیبا و ساینا

در معرفی ماشین به صرفه برای کار اسنپ، می توان از تیبا و ساینا نام برد. با توجه به قیمت نسبتا مناسب این دو ماشین، کم بودن مصرف سوخت آنها، پایین بودن هزینه های جانبی در فهرست بهترین ماشین ها برای کار دراسنپ قرار می گیرند. ضمن اینکه جدیدتر از پراید هستند و احتمال وجود مدل های فرسوده در آنها کمتر است.

سمند

سمند از جمله خودروهای ایرانی نسبتا قوی است که از فضای داخلی بزرگی هم برخوردار است. اگر به فکر انتخاب یک ماشین بصرفه برای کار در اسنپ هستید که از پراید و تیبا بهتر باشد، سمند گزینه مناسبی است.

در گذشته می توانستیم پژو 405 و 26 را هم به عنوان ماشین های بصرفه برای کار در اسنپ نام ببریم، اما با توجه به افزایش هزینه های جانبی و قطعات دیگر چندان هم بصرفه نیستند.

کلام آخر

در آخر پیشنهاد ما به شما این است که در انتخاب بصرفه ترین ماشین برای اسنپ، سراغ ماشین های فرسوده با قیمت پایین نروید. چرا که بعد از مدتی باید همه درآمد خود را صرف هزینه استهلاک آنها کنید.

ایا با پیکان میشود در اسنپ کار کرد

پیکان به عنوان یک ماشین قدیمی و ارزان شناخته می شود و شاید تصور کنید برای کار در اسنپ بصرفه است. اما باید توجه داشته باشید که دیگر از رده خارج شده و بدون شک بعد از مدتی کار با این ماشین باید بخشی از درآمد خود را صرف هزینه های جانبی آن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. احمد زاهدی گفت:

    سلام من پیکان مدل 83دارم خیلی تمیزه خیلی میطه منم ثبت نام کنم

  2. احمد زاهدی گفت:

    سلام من پیکان مدل 83دارم خیلی تمیزه خیلی میطه منم ثبت نام کنم بیکارهستم میخواهم تواسنپ کارکنم