بازی

مرور اطلاعات بازی Starfield | تاریخ انتشار، حجم بازی و جزئیات گیم پس

نویسنده : دانیال نوروزی۱۹ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بازی Starfield بعد از چندین تاخیر پیاپی در تاریخ انتشارش، خیلی زودتر از آنچه که انتظارش را دارید، به زودی به دستمان می‌رسد و هم‌اکنون گیمرهای زیادی در سرتاسر جهان درحال آماده شدن برای جدیدترین بازی اکشن نقش‌آفرینی (RPG) استودیوی Bethesda هستند. بازی موردانتظاری که به عنوان اولین پروژه‌ی بزرگ انحصاری با همکاری بتسدا و مایکروسافت در راه پلتفرم‌های مایکروسافت است.

در این مطلب می‌خواهیم تمامی اطلاعات مربوط به انتشار بازی Starfield را بررسی کنیم و جزئیاتی مثل حجم بازی، جزئیات مربوط انتشار بازی در سرویس گیم پس و موارد دیگر را با شما به اشتراک بگذاریم.

علاوه بر نسخه‌ی استاندارد و معمولی بازی Starfield که از روز اول انتشار از طریق سرویس Game Pass در دسترس کاربران کنسول‌های نسل نهمی Xbox Series X/S و کامپیوترهای شخصی قرار می‌گیرد، یک نسخه‌ی Early Access (دسترسی زودهنگام) نیز وجود دارد که برای کسانی که ادیشن‌های جداگانه‌ی بازی استارفیلد را خریداری کرده‌اند، در نظر گرفته شده است.

در ادامه‌ی این مطلب تاریخ انتشار تمامی نسخه‌های فوق را مرور می‌کنیم و همچنین نگاهی خواهیم داشت به حجم فایل بازی Starfield و تاریخ پریلود کردن دیتای استارفیلد.

تاریخ انتشار نسخه Early Access و دسترسی زودهنگام به بازی Starfield

اگر شما نسخه Digital Premium Edition، Digital Premium Upgrade یا Constellation Edition بازی Starfield را خریداری کرده باشید، به مدت 5 روز دسترسی زودهنگام به بازی استارفیلد خواهید داشت. پس با این حساب روز جمعه 1 سپتامبر 2023، تاریخ انتشار نسخه Early Access بازی Starfield محسوب می‌شود و از این روز اولین گروه از طرفداران بازی Starfield بازی موردعلاقه‌شان را تجربه می‌کنند.

به لطف وبسایت رسمی بازی Starfield می‌توانیم تاریخ انتشار دسترسی زودهنگام بازی Starfield را به صورت دقیق در منطقه‌های زمانی مختلف در سرتاسر جهان مشاهده کنیم:

 • East Coast US: Thursday 31st August, 8pm (EDT)
 • Central US: Thursday 31st August, 7pm (CDT)
 • West Coast US: Thursday 31st August, 5pm (PDT)
 • UK: Friday 1st September, 1am (BST)
 • Europe: Friday 1st September, 2am (CEST)
 • Japan: Friday 1st September, 9am (JST)
 • Australia: Friday 1st September, 10am (AEST)

توجه داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید دسترسی زودهنگام به بازی Starfield را دریافت کنید که حداقل یکی از ادیشن‌های بازی از جمله Digital Premium Edition، Digital Premium Upgrade یا Constellation Edition بازی Starfield را تهیه کرده باشید تا اجازه‌ی ورود به بازی در این تاریخ را داشته باشید. در ادامه تاریخ انتشار دیگر ادیشن‌های معمولی و استاندارد بازی استارفیلد را مشاهده می‌کنید.

تاریخ انتشار بازی Starfield برای همه

فرقی نمی‌کند که جدا از سه ادیشن اختصاصی بازی استارفیلد که پیش‌تر معرفی کردیم، چگونه و از چه طریقی به یکی از نسخه‌های استاندارد بازی Starfield دسترسی پیدا کرده‌اید؛ چه در سرویس گیم پس و چه به صورت تهیه‌ی نسخه جداگانه، بازی Starfield در روز چهارشنبه 6 سپتامبر برای همه‌ی دارندگان این عنوان در دسترس قرار خواهد گرفت.

همانطور که در وبسایت رسمی بازی برای نسخه Early Access بازی Starfield زمان دقیق انتشار بازی در منطقه‌های زمانی مختلف به اشتراک گذاشته شده بود، تاریخ دقیق در دسترس قرار گرفتن بازی Starfield برای دیگر بازیکنان در منطقه‌های زمانی مختلف نیز در همین وبسایت قرار گرفته است و در ادامه می‌توانید لیست آن را مشاهده کنید:

 • East Coast US: Tuesday 5th September, 8pm (EDT)
 • Central US: Tuesday 5th September, 7pm (CDT)
 • West Coast US: Tuesday 5th September, 5pm (PDT)
 • UK: Wednesday 6th September, 1am (BST)
 • Europe: Wednesday 6th September, 2am (CEST)
 • Japan: Wednesday 6th September, 9am (JST)
 • Australia: Wednesday 6th September, 10am (AEST)

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی Starfield: توضیحات کامل Outpostها و کارایی آن‌ها

حجم فایل بازی Starfield در Xbox Series X/S و PC

بر اساس اطلاعات درج شده در فروشگاه رسمی Microsoft Store حجم فایل بازی Starfield برروی پلتفرم PC حدود 139.85 GB خواهد بود. همچنین شایان به ذکر است که بدانید در همین فروشگاه مایکروسافت استور اعلام شده است که حجم ارتقای Premium Edition Upgrade که نسخه استاندارد و معمولی بازی Starfield را به نسخه Premium Edition تبدیل می‌کند، تقریبا 16.83 GB حجم خواهد داشت.

نکته جالب این است که در فروشگاه Steam فضای موردنیاز برای نصب و اجرای بازی Starfield فقط 125 GB ذکر شده است که نشان می‌دهد نسخه‌ای که از بازی Starfield از طریق فروشگاه استیم برای PC منتشر شده است، تقریبا 15 گیگابایت حجم کمتری در مقایسه با نسخه کامپیوتری همین بازی در فروشگاه Microsoft Store دارد.

در هر صورت فرقی نمی‌کند که بازی خود را از طریق فروشگاه Steam دریافت می‌کنید یا Microsoft Store، شما برای نصب بازی Starfield روی PC تقریبا 125 الی 140 گیگابایت فضای خالی احتیاج خواهید داشت.

بر اساس مشخصات لیست شده برای بازی Starfield در کنسول‌های Xbox Series X/S نسخه استاندارد بازی که تحت عنوان Standard Edition منتشر می‌شود، 100.19 GB و نسخه Premium Edition نیز 117.07 GB حجم دارد. تا لحظه‌ای که در تاریخ 6 سپتامبر بازی به طور کامل در دسترس گیمرها قرار بگیرد، حجم نسخه Xbox Series X/S بازی Starfield می‌تواند حتی از 100 گیگابایت هم کمتر شود یا اینکه به 125 گیگابایت در نسخه استیم برسد. در مجموع، اینکه نسخه کنسولی حجم کمتری از نسخه کامپیوتری داشته باشد کاملا عادی است و در بازی‌های قبلی نیز مشاهده شده است.

توجه داشته باشید که تمامی حجم‌های ذکر شده، تنها دیتای اصلی بازی را به همراه دارند و حجم تمامی پچ‌ها و آپدیت‌های بعدی، به این اعداد اضافه می‌شود. معمولا بازی‌ها بلافاصله بعد از انتشار، یک آپدیت روز اول دریافت می‌کنند و احتمالا بازی Starfield نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

جزئیات گیم پس بازی Starfield

اگر قصد دارید بازی Starfield را با اشتراک سرویس Game Pass دریافت کنید، در روز چهارشنبه 6 سپتامبر همزمان با انتشار سرتاسری این بازی و در دسترس قرار گرفتن آن برای پلیرهایی که استارفیلد را پیش‌خرید کرده‌اند، می‌توانید آن را تجربه کنید.

با این حساب اگر درحال حاضر اشتراک سرویس گیم پس را دارید و می‌خواهید بازی Starfield را پنج روز زودتر به صورت early access در روز جمعه 1 سپتامبر تجربه کنید، می‌توانید آپگرید پریمیوم دیجیتال بازی استارفیلد که تحت عنوان Digital Premium upgrade منتشر شده است را با قیمتی بسیار ارزان‌تر نسبت به نسخه کامل و استاندارد بازی استارفیلد، یعنی 31.49 دلار/یورو تهیه کنید.

این آپگرید همچنین حاوی تعدادی آیتم اضافی درون بازی و آرت‌بوک دیجیتالی نیز خواهد بود و اگر نسخه فیزیکی پریمیوم را تهیه کنید، علاوه بر دسترسی زودهنگام و موارد ذکر شده، یک استیل‌بوک و یک پچ اختصاصی نیز دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید نسخه استاندارد بازی در سرویس گیم پس را در روز چهارشنبه 6 سپتامبر تجربه کنید، محتواهای اضافی مخصوص نسخه‌های پیش‌خرید شده را نیز دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی Starfield: همه چیز در مورد ویژگی‌های سیستم Background

تا زمانی که اشتراک سرویس Game Pass شما اعتبار داشته باشد، می‌توانید بازی Starfield را از همین طریق تجربه کنید. چنانچه مدت‌زمان سرویس گیم پس به پایان برسد، دسترسی‌تان را به تمامی بازی‌های این سرویس از دست خواهید داد.

تاریخ preload بازی Starfield

اگر نسخه دیجیتالی بازی استارفیلد را تهیه کرده‌اید، از این فرصت خوب استفاده کنید و قبل از در دسترس قرار گرفتن بازی در تاریخ 6 سپتامبر، دیتای پرحجم بازی را به صورت preload در پلتفرم خود دانلود کنید. دیتای نسخه Xbox Series X/S از روز پنجشنبه 17 آگوست به صورت پریلود برای کسانی که بازی را پیش‌خرید کرده‌اند یا به سرویس گیم پس دسترسی دارند، در دسترس قرار گرفته و دیتای نسخه کامپیوتری بازی Starfield نیز از تاریخ چهارشنبه 30 آگوست قابل دریافت است.

دیدگاهتان را بنویسید