آموزش

ایا محافظ لنز دوربین بر روی کیفیت عکس تاثیر دارد؟ چه محافظی خوب است؟

ایا محافظ لنز دوربین بر روی کیفیت عکس تاثیر دارد
نویسنده : ساناز محمدی۱۳ فروردین ۱۴۰۳
0 دیدگاه

محافظ لنز دوربین می تواند یک لایه محافظتی در برابر خط و خش و یا ضربه ایجاد کند و ممکن است به فکر خرید لنز دوربین برای محافظت از گوشی در برابر خراشیدگی باشید اما نگران این باشید که بر کیفیت عکس تأثیر بگذارد. در این مقاله از مگ تک می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که ایا محافظ لنز دوربین بر روی کیفیت عکس تاثیر دارد یا خیر. همراه ما باشید.

تاثیر محافظ لنز روی دوربین

محافظ های لنز دوربین از جنس پلاستیک و یا شیشه های با کیفیت هستند که برای سالم ماندن لنز دوربین طراحی شده اند و به دو شکل بدون فریم و دارای فریم وجود دارند.

محافظ لنز بر روی دوربین مانند یک لایه اضافی عمل می کند و می تواند کیفیت تصویر را تحت تاثیر قرار دهد.

معمولا محافظ های لنز دوربین بعد از مدتی استفاده کدر می شوند؛ پس باید گفت این احتمال وجود دارد که محافظ لنز دوربین روی کیفیت عکس تاثیر بگذارد اما می توان با انتخاب لنز مناسب و مرغوب این تاثیر را به حداقل رساند.

شفافیت اصلی ترین ویژگی است که محافظ لنز دوربین باید داشته باشد.

لنزهایی وجود دارند که از جنس کریستالی شفاف هستند و این قابلیت را دارند که با انتقال حداکثر نور، کیفیت اصلی لنز دوربین را حفظ می کنند و تاثیر منفی بر وضوح، دقت رنگ و کنتراست عکس نمی گذارند.

محافظ لنز دوربین مناسب باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

  • نصب ساده و راحتی داشته باشد
  • به راحتی و بدون آسیب به لنز جا به جا شود
  • در برابر خط و خش و ضربه و همچنین آب و گرد و غبار مقاومت بالایی داشته باشد (مجهز به فناوری 9h) و در عین حال ضخامت آن کم باشد
  • دارای پوشش اولئوفوبیک باشد که لکه ها را به راحتی دفع می کند
  • پوشش لبه به لبه ایجاد کند

دیدگاهتان را بنویسید