آموزش

سهمیه بنزین اسنپ، تاکسی های خطی، تپسی چقدر است؟

سهمیه بنزین اسنپ و تپسی به چه کسانی تعلق میگیرد
نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اسنپ و تپسی در ابتدای شروع کارشان، سهمیه‌‌ بنزین خاصی را برای رانندگان در نظر نگرفته بودند؛ اما پس از آبان ماه 1398 و افزایش قیمت بنزین، این دو سرویس تاکسی اینترنتی تصمیم گرفتند تا مقداری سهمیه‌ی بنزین را برای رانندگان خود در نظر بگیرند. اما سوال اینجا است که این سهمیه چه‌قدر است و چه کسانی واجد شرایط دریافت سهمیه‌ی بنزین تپسی، اسنپ و تاکسی خطی هستند؟ اگر به دنبال پاسخ هستید، ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه همراه مگ تک باشید.

بعد از ثبت نام در اسنپ و تپسی، دغدغه‌ی رانندگان این است که چگونه سهمیه‌ی بنزین خود را دریافت کنند. پاسخ شما همین جا است؛ مطلب را تا آخر بخوانید.

سهمیه بنزین اسنپ و تپسی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

در ابتدا باید به شما بگوییم، سهمیه بنزین اسنپ و تپسی، فقط به رانندگانی تعلق می‌گیرد که مسافت بیش از 200 کیلومتر را در یک ماه پیموده باشند. در غیراین‌صورت سهمیه بنزین به آن‌ها تعلق نخواهد گرفت.

رانندگان اسنپ و تپسی می‌توانند جزییات واریزی سهمیه سوخت اسنپ را از طریق سامانه سماس مشاهده کنند. 

توجه داشته باشید که رانندگانی که خودروشان از نوع دوگانه‌سوز است، سهمیه دریافتی‌شان 40 درصد کمتر از رانندگان خودروهای فقط بنزین سوز است.

پیش‌نیازهای دریافت سهمیه بنزین اسنپ و تپسی:

یکی دیگر از پیش‌نیازهای دریافت سهمیه بنزین اسنپ و تپسی، این است که خودرو به نام راننده باشد و در صورتی که خودرو به نام شخصی غیر از راننده باشد، سهمیه بنزین به آن شخص تعلق نمی‌گیرد. این سهمیه به صورت نقدی به کارت بانکی مالک خودرو واریز می‌شود و فقط امکان استفاده از آن در جایگاه‌های سوخت وجود دارد.

از دیگر کارهایی که نیاز است برای دریافت سهمیه بنزین اسنپ و تپسی انجام دهید، تکمیل اطلاعات کاربری است. برای این کار لازم است که اپلیکیشن تپسی و اسنپ را باز کنید و در بخش اطلاعات کاربری، برای تکمیل مشخصات فردی خود اقدام کنید.

اسنپ و تپسی به ازای پیمایش هر 100 کیلومتر مسافت، معادل اعتباری 8.75 لیتر بنزین را به حساب رانندگان واریز می‌کند. سقف واریزی این دو پلتفرم، معادل اعتباری 300 لیتر بنزین است.

سهمیه بنزین تاکسی‌های خطی چقدر است؟

سهمیه تاکسی بنزینی: 400 لیتر در هر ماه

سهمیه تاکسی دوگانه سوز: 250 لیتر در هر ماه

تاکسی‌ها شرایط عجیب و سختی برای دریافت سهمیه بنزین خود ندارند و تقریبا همان لحظه‌ای که خودرو خود را دریافت می‌کنند، کارت سوخت حاوی سهمیه بنزین‌شان را دریافت می‌کنند.

جمع بندی:

در این مطلب به موضوع سهمیه بنزین اسنپ و تپسی پرداختیم. موضوعی که رانندگان زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و مشکلات زیادی در این زمینه برای آن‌ها به وجود آمده است. ما در این مطلب سعی کردیم تا جایی که می‌شود راهنمایی لازم را به ما داشته باشیم.

اگر سوالی در زمینه‌ی سهمیه بنزین اسنپ و تپسی دارید، در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید