اینترنت

آموزش ثبت مکان در نقشه اسنپ (ثبت آدرس خود در اسنپ)

آموزش ثبت مکان در اسنپ به زبان ساده
نویسنده : ساناز محمدی۰۶ خرداد ۱۴۰۲
1 دیدگاه

حتما این تجربه را داشته اید که برای رفتن به یک آدرس یا مکان خاص با اسنپ، وارد کردن مسیر با همه جزئیات کمی سخت و زمانبر است. اما برخی از آدرس ها در نقشه ثبت شده اند و تنها کافیست نام مکان را وارد کنیم تا آدرس بطور دقیق نمایش داده شود. دلیل این اتفاق، ثبت مکان در اسنپ است. اگر شما هم کسب و کاری دارید و می خواهید آدرس شما در اسنپ ثبت شود و تنها با وارد کردن اسم، آدرس دقیق برای افراد نمایش داده شود، این مقاله از مگ تک را تا انتها بخوانید تا به زبان ساده ثبت مکان در اسنپ را به شما آموزش دهیم.

نحوه ثبت مکان در اسنپ

در نقشه گوگل، آدرس کسب و کارهای مختلفی ثبت شده اند که با یک سرچ ساده نمایش داده می شوند. با ثبت محل دقیق دفتر، شرکت یا مغازه خود در اسنپ می توانید به کاربران کمک کنید تا تنها با وارد کردن اسم مکان، آدرس کسب و کار شما بطور کامل و دقیق برای افراد نمایش داده شود و درخواست اسنپ خود را ارسال کنند.

با ثبت مکان کسب و کار می توانید به کسب و کار خود اعتبار ببخشید. اما ثبت لوکیشن در اسنپ چگونه است؟ همراه ما باشید تا ثبت موقعیت مکانی در اسنپ به ساده ترین روش را یاد بگیرید:

ثبت مکان در نقشه اسنپ

ثبت مکان روی نقشه اسنپ یک روش عالی برای پیشرفت کسب و کار شماست. با ثبت آدرس در اسنپ، کاربر تنها با جستجوی اسم کسب و کار شما در نقشه، می تواند در کوتاهترین زمان به آدرس دقیق، شماره تماس، ساعات کاری، آدرس سایت و .. دسترسی پیدا کند که باعث افزایش سطح رضایتمندی افراد می شود.

پیش از این ثبت یک مکان در نقشه اسنپ از طریق سرویس Google My Business براحتی انجام می شد اما در حال حاضر با وجود فیلترینگ هایی که وجود دارد، امکان استفاده از این سرویس در ایران وجود ندارد.

خوب است بدانید اسنپ از سیستم نقشه OSM برای مسیریابی استفاده می کند، سیستمی که مورد استفاده برنامه های آنلاین دیگری هم هست. بنابراین، با ثبت فروشگاه در اسنپ علاوه بر اینکه افراد براحتی به آدرس کسب و کار شما هدایت می شوند، اطلاعات فروشگاه شما در سایر برنامه های آنلاین هم دیده می شود.

  1. برای ثبت مکان در اسنپ وارد سایت www.onosm.org شوید
نحوه ثبت مکان در اسنپ

2. داخل کادر نام کشور، نام شهر و نام خیابان مکان مورد نظر را به فارسی یا انگلیسی وارد کنید و دکمه آبی رنگ find me را بزنید

ثبت آدرس در اسنپ

3. نقشه منطقه برای شما نمایش داده می شود. در زیر کادر بر روی نوشته آبی رنگ add more details و یا دکمه آبی رنگ continue کلیک کنید تا ادامه آدرس را بطور دقیق ثبت کنید

نحوه ثبت مکان در نقشه اسنپ

4. در این مرحله از ثبت آدرس در osm برای اسنپ، وارد صفحه جدیدی می شوید و باید اطلاعات خود را در این بخش کامل کنید

ثبت مکان کسب و کار در اسنپ

5. اطلاعات کسب و کار خود را بطور صحیح در این فرم پر کنید

در بخش street و housenumber می توانید آدرس کامل محل مورد نظر و پلاک را وارد کنید

توجه داشته باشید که در این فرم اعداد را بصورت انگلیسی وارد کنید و در وارد کردن اطلاعاتی همچون دسته بندی کسب و کار، ساعت کاری مغازه یا فروشگاه و … دقت کنید.

چگونگی ثبت آدرس در اسنپ

6. بعد از تکمیل شدن اطلاعات مکان، در پایان صفحه بر روی دکمه DONE کلیک کنید

چگونه مکان خود را در اسنپ ثبت کنیم

7. خب، به همین راحتی می توانید ثبت مکان در اسنپ را انجام دهید. پیامی ظاهر می شود که به شما می گوید مراحل با موفقیت انجام شده و بزودی مکان شما در افزوده می شود.

ثبت مکان در نقشه اسنپ

ثبت مکان در نقشه برای اسنپ ممکن است چند روز یا چند ماه طول بکشد و بستگی به عملکرد گوگل دارد.

بعد از اضافه شدن مکان در نقشه، با وارد کردن اسم محل مورد نظر شما، آدرس بطور دقیق نمایش داده می شود.

همین کار را می توانید از طریق ثبت مکان در گوگل مپ، برداشتن مختصات محل مورد نظر و وارد کردن آن در سایت www.onosm.org انجام دهید. ولی این روش ساده تر و برای استفاده از لوکیشن در اسنپ کاربردی تر است.

مطلب پیشنهادی

گرفتن اسنپ با کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

  1. حانیه گفت:

    سلام وقت بخیر من همین روش پیش رفتم ولی متاسفانه پیام Unresolved note #4074947
    میاد