آیفون

iphone 13 ch چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

iphone 13 ch چیست
نویسنده : ساناز محمدی۱۳ دی ۱۴۰۲
0 دیدگاه

حتما در جریان هستید که گوشی های آیفون با کدهای مختلفی مانند LA، ZA، AE ،CH و … معرفی می شوند. در واقع این حروف شناسه گوشی هستند و مشخص می کنند که دستگاه ساخت کدام کشور است. بسیاری از گوشی های آیفون 13 موجود در ایران پارت نامبر CH دارند. برای اینکه بدانید ایفون ch یعنی چه و معنی iphone 13 ch چیست، تا انتهای مطلب همراه مگ تک باشید.

گوشی موبایل اپل مدل iphone 13 ch چیست

همه گوشی های آیفون از شناسه ای به نام پارت نامبر برخوردارند که علاوه بر مدل دستگاه، کشور ارائه دهنده گوشی را نیز مشخص می کند.

این شناسه شامل اعداد و حروفی است که کاراکترهای آن با یک ممیز از هم جدا شده اند. اما تفاوت در پارت نامبرهای آیفون به معنی تفاوت در کیفیت ساخت دستگاه و قطعاتی که در آن به کار رفته نمی باشد و تنها مقصد عرضه گوشی را مشخص می کند.

پارت نامبر کد منحصر به فردی برای تشخیص کشور مقصد یا کشوری که گوشی را عرضه کرده است، می باشد. پارت نامبر گوشی آیفون 13 بر روی قطعات و جعبه آن درج می شود و اطلاعاتی همچون سال تولید و اسم شرکت عرضه کننده را ارائه می کند که به متخصصان فنی گوشی کمک می کند تا آپدیت های نرم افزاری را براساس آن انجام دهند و یا قسمت های معیوب دستگاه را تعمیر کنند.

خیلی ها بهترین پارت نامبر آیفون در ایران را ZA می دانند و بعد از آن، پارت نامبرCH چین با قابلیت پشتیبانی از دو سیمکارت از ارزش خرید بالایی برخوردار است.

آیفون 13 ch چگونه است

گرچه آیفون 13 با پارت نامبرهای مختلفی عرضه شده اما در ایران تنها چند پارت نامبر خاص وجود دارد که CH یکی از رایج ترین آنهاست.

گوشی های اپل از نظر کیفیت تفاوتی با هم ندارند. پارت نامبر CH آیفون 13 به معنی تولید آن گوشی در بازار چین است. همچنین تفاوت پارت نامبرها بیشتر در نرم افزار و مقدار بسیار جزئی در سخت افزار می باشد، شارژر گوشی های آیفون 13CH دوشاخه هستند و ممکن است در موارد زیر با هم تفاوت هایی داشته باشند:

  • تک سیم یا دو سیم کارت بودن گوشی
  • برقراری تماس تصویری در فیس تایم آیفون
  • سری شارژر گوشی (دو شاخه یا سه شاخه بودن)
  • زبان دفترچه داخل جعبه
  • بسته بندی و حروف کیبورد

تشخیص پارت نامبر ch ایفون 13

اگر می خواهید پارت نامبر ch ایفون 13 را در گوشی خود مشاهده کنید، به روش زیر عمل کنید:

  1. برای پیدا کردن نامبر گوشی آیفون 13 ابتدا وارد تنظیمات Setting و بر روی General کلیک کنید
نحوه تشخیص پارت نامبر ch در آیفون 13

2. گزینه About را انتخاب نمایید

پارت نامبر گوشی های آیفون کجاست

3. در این بخش، Model Number همان پارت نامبر گوشی شماست که بصورت حروف و اعداد در کنار ممیز است

حروف ch قبل از ممیز به معنی تولید گوشی مطابق با استانداردهای کشور چین می باشد.

تشخیص پارت نامبر در آیفون 13

از جمله معایب پارت نامبر ch این است که با محدودیت هایی در نرم افزار مواجه است، قابلیت پشتیبانی از فیس تایم صوتی و گروهی را ندارد (تماس تصویری ممکن است) و همچنین هنگام گرفتن اسکرین، صدای گوشی قطع نمی شود.

برای چک کردن پارت نامبر آیفون از روی جعبه و بدون باز کردن گوشی می توانید نوشته های روی جعبه گوشی را مورد بررسی قرار دهید.

برای تشخیص پارت نامبر ایفون از روی جعبه، پشت جعبه گوشی را بخوبی بررسی کنید، کدی 5 رقمی وجود دارد که در مقابل Model Number درج شده که اگر ch باشد به معنی عرضه آن گوشی در کشور چین است.

رایج ترین پارت نامبر موجود در ایران متعلق به چین و سنگاپور است که هر دو از دو سیمکارت پشتیبانی می کنند اما آیفون 13CH در فیس تایم صوتی و گروهی با محدودیت مواجه است.

همچنین بخوانید:

آیا گوشی آیفون ۱۳ ضد آب است

دیدگاهتان را بنویسید